Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Víťazstvo Podbrezovej

Železiari si poradili s posledným Trebišovom, ale tréneri nemali veľa pochvalných slov pre svojich zverencov, ktorí sa dopustili niekoľkých chýb v organizácii hry.

I. fut. liga - 29. kolo

Domáci si lepší začiatok nemohli ani želať. Už v 4. minúte Chomistek na polovici ihriska vysunul rýchleho Tomka, ktorý unikol všetkým brániacim hráčom a k ľavej žrdi brankára Ferenca otvoril skóre. Rýchly gól však nebol signálom k ďalšej domácej ofenzíve. Železiari si síce dokázali vypracovať ďalšie šance, no vo finálnej fáze boli často bezradní. Od polovice prvého polčasu iniciatívu v strede ihriska prevzali pohyblivejší hostia. V 20. min. po rohu strieľal spoza šestnástky na Hanáka Gašpar a pozornosť domáceho brankára v 38. min. vyskúšal dobrou hlavičkou k žrdi Aľušik. V 39. min. Chomistek ideálnou prihrávkou do šestnástky poslal Tomka do druhého gólu, ale brankár Ferenc včasným vybehnutím tomu zabránil. Po prestávke a prestriedaní domáci zlepšili hru a výsledok sa onedlho dostavil. V 51. min. Chomistek na ľavej strane unikol obrane, odcentroval do šestnástky na Tomka, ktorý nezištne prihrávku predĺžil na voľného Piatku, a ten v páde usmernil loptu za Ferencov chrbát 0:2. Hosťom druhý gól zobral elán, prvýkrát v druhom polčas vystrelili na Hanáka až v 67. min. Medzitým Tirer v 63. min z trestného kopu z pravej strany takmer nachytal Ferenca na hruškách, keď ľavačkou namiesto prihrávky volil strelu pod brvno, ale trebišovský gólman v poslednej chvíli loptu vyboxoval na roh. V 69. min. Robert Tomko - najlepší hráč na ihrisku, mohol pridať tretí gól, ale brankár jeho strelu z 13 metrov vyrazil nohou. V 84. min. prišla posledná vážna situácia domácich, ktorá pripomínala situáciu pred druhým gólom. Piatka v dobrej šanci mieril k tej istej žrdi, ako pri svojom prvom góle, ale tentoraz lopta skončila tesne vedľa.

Hlasy trénereov
Štefan Rusnák, asistent v Podbrezovej: ,,S výsledkom sme spokojný, s výkonom nie. Boli tam chyby v organizácii, najmä v prvom polčase nám chýbal pohyb. V iných zápasoch by sa nám to mohlo vypomstiť. V zápase boli aj pekné akcie, ale nie veľa. Chýb bolo viacej.”
Emil Sudimák, Trebišov: ,,Predchádzajúce tri-štyri zápasy, aj keď sme nevyhrali, sme hrali lepšie. Prešov, Šaľu aj Rimavskú Sobotu sme potrápili. Domáci na kvalitnom trávniku v Brezne vyhrali zaslúžene, my sme im k tomu dopomohli naším výkonom.”

ŽP Šport Podbrezová - Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)
Góly: 4. Tomko, 51. Piatka. Bez kariet, pred 750 divákmi rozhodoval Havíra.
ŽP ŠPORT: Hanák - M. Turňa, Gajdošík, J. Kostelný, Konček - Kočan (46. Piatka), Snitka, Tirer (78. Kitaš), Chomistek - Gottwald (46. Kožička), Tomko.
SLAVOJ: Ferenc - Hoffman, Jeníček, Petričko, Lukáč - Ľ. Rusnák (64. Škácha), Sninský (72. Bajus), Tomovčík (84. Girman), Jenei - Gašpar, Aľušik. (VAL)

Slovan Duslo Šaľa - HFK Prievidza 2:1 (1:1). Góly: 42. Mikla, 56. Čirik - 41. Mir. Oršula, ŽK: 81. Klusa, 86. L. Vencel - 59. M. Otočka, 82. M. Poliaček, rozhodoval: Šuniar, 432 divákov.
HFC Humenné - LAFC Lučenec 0:2 (0:1). Góly: 32. Masár, 79. S. Drogba, ŽK: 60. Matkobiš, 89. Hricko - 10. Vaculčiak, 15. Gonos, 51. T. Libič, 57. Masár, rozhodoval: Kakaščík - Sluk, Čiernik, 580 divákov.
Tatran Prešov - MFK Rimavská Sobota 0:0. ŽK: 33. M. Baran, 41. Čep, 85. Kobylík, 85. Šafranko - 37. Janečka, 44. Geri, 85. Nachtman, 87. M. Filo st., rozhodoval: Michlian, 2801 divákov.
MFK Zemplín Michalovce - MFK Stará Ľubovňa 0:1 (0:1). Góly: 33. P. Cicman, ŽK: 7. Kovalík - 31. J. Novák, 54. M. Andraščík, rozhodoval: Šimon, 850 divákov.
MFK Košice B - Inter Bratislava 2:1 (0:1). Góly: 56. R. Urban, 62. L. Janič - 9. Hodek, ŽK: 87. Bicák - 85. Kotula, rozhodoval: Ježík, 150 divákov.
12. Trebišov 29 6 6 17 24:57 24
Program 30. kola v sobotu 17. mája o 17.00: Prievidza - Lučenec, St. Ľubovňa - Humenné, Inter - Michalovce, Trebišov - Košice B, R. Sobota - Podbrezová, Šaľa - Prešov.