Zabývaná Hlavina je neporovnateľne iný štandard, aký ponúkal Brezňanom pohľad do dvorov na ulici B. Němcovej, alebo na súčasný Drakšiar, Pieskovňu, či povestný dom hrôzy v Hálnach.
Obyvatelia montovaných domov udržiavajú poriadok okolo nich a v celom areáli sídliska. Jediné, čo im skutočne vadí, je vzdialenosť od mesta.
Mnohé deti si totiž často krátia cestu do školy a späť popri železničnej trati. Problém mala vyriešiť lavica cez Hron, plánovaná už pri výstavbe prvej etapy sídliska.
Druhú, Hlavinu II, schválilo mestské zastupiteľstvo s tým, že okrem 14 domov pre 112 ľudí, osvetlenia areálu, kanalizácie, čistiarne odpadových vôd a komunitného centra definitívne počíta aj s prístupovou lavicou cez Hron.
Mesto v súčasnosti pripravuje agendu na výkup pozemkov od súkromníkov, Povodia Hrona, Slovenskej správy ciest a Železníc SR.
Domy v radovej zástavbe budú dvojizbové, montované z betónových prefabrikátov a s lokálnym vykurovaním na pevné palivo.
Zmenou oproti pôvodným zámerom sú haly mienené ako pracoviská pre mužskú a ženskú časť osadenstva.
„Nahradí ich tzv. sociálny podnik, ktorý vybuduje istá nezisková organizácia v zatiaľ neurčenej mestskej lokalite.
Osemdesiat percent nákladov na výstavbu Hlaviny II pôjde cez Štátny fond rozvoja bývania, zvyšok cez úver.
Osobne som za to, aby sa potencionálni nájomníci podieľali na prácach pri výstavbe domov. Je dôležité, aby vedeli, že to robia pre seba a pre svoje deti. Len tak si k nim vybudujú vzťah,“ konštatoval Ján Gréner, vedúci odboru rozvoja mesta, stavebného poriadku a životného prostredia Mestského úradu Brezno.
So započatím výstavby Hlaviny II sa počíta v roku 2009.