Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Víťazstvo bolo blízko, proti bol aj rozhodca

DUKLA BANSKÁ BYSTRICA PREHRALA V BRATISLAVE

Futbalisti banskobystrickej Dukly podali opäť veľmi dobrý výkon, ale nestačilo to ani na remízu. V Bratislave proti Petržalke sa opäť prezentoval z veľkej diaľky Poljovka, na vedúci gól už vojaci nenadviazali.
Za bratislavským Starým mostom mala v úvode väčšiu prevahu domáca Artmedia, ktorú mohlo víťazstvo posunúť bližšie k majstrovskému titulu. V prvých minútach mal dve príležitosti Pospěch, jeho oblúčik však skončil nad brvnom, neskôr pridlho váhal v šestnástke so zakončením. V 13. min z ničoho nič udrelo na druhej strane, keď Poljovka z 25 m našiel dieru v Kamenárovom múre, a zároveň aj sieť jeho bránky - 0:1. Po prvej dvadsaťpäťminútovke hlavičkoval Kozákov priamy kop Pospěch len do Borošovho náručia. Oveľa zaujímavejší okamih prišiel o dve minúty neskôr - Obžera po kontakte v pokutovom území hostí s Michalom Pančíkom spadol a rozhodca Vnuk na prekvapenie všetkých ukázal na biely bod. Po zdĺhavých protestoch hráčov Dukly bezpečne vyrovnal Kozák. Bystričania sa ani po inkasovanom góle nepoddali. Naopak, v ďalšom priebehu prvého dejstva to nebezpečne z diaľky skúšali Uškovic, Poljovka, M. Pančík i Velický. Po zmene strán mali v 51. min po zákroku Kamenára na Ďuriša aj hostia výhodu pokutového kopu, no domáci gólman skvelým zákrokom podržal svoj tím a vyrazil Uškovičovu strelu.
Zverenci trénera Horného boli v druhom polčase prekvapujúco lepším tímom, dominovali najmä v strede poľa. V 63. min vystrelil tesne nad Pečovský, štyri minúty nato Velický krásne preloboval Kamenára, lopta sa však od brvna podľa rozhodcu neodrazila za bránkovú čiaru. Udrelo na druhej strane, keď Pospěchovu aktivitu umne zužitkoval striedajúci Piroška - 2:1. Dukla v zostávajúcich minútach predviedla ešte niekoľko pekných akcií, na výslednom skóre sa však už nič nezmenilo.

Hlasy trénerov
Michal Hipp, asistent Artmedie Petržalka: ,,Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Hráčov sme pred zápasom upozorňovali na jeho kvality. Musím konštatovať, že dnes lepší tím prehral. Viacerí naši hráči nastúpili so sebazaprením, v posledných dňoch je už aj na tréningoch vidno, že toho majú, ako sa hovorí, plné 'kecky'. Bystričania nás prevýšili najmä v strede poľa, najlepším mužom zápasu bol jednoznačne Pečovský. Veľkosť mužstva sa však ukáže aj v takýchto zdanlivo prehratých zápasoch. Osobne verím, že už v ďalšom stretnutí sa dočkáme zaslúženého titulu. Tá záverečná bodka je však vždy veľmi ťažká.“
Štefan Horný, Dukla Banská Bystrica: ,,Prišli sme si pre tri body a nemáme nič. Myslím si, že sme dnes prehrali nezaslúžene. Domáci však využili z minima maximum, a aj to hovorí o veľkosti ich mužstva. Svojich hráčov musím pochváliť za predvedený výkon, najmä v strede poľa. Zápas sa zlomil v druhom polčase, keď Uškovič nedal jedenástku, a Velického lob neskončil v bránke. Gratulujem súperovi k víťazstvu, ktoré ho posúva bližšie k zisku titulu.“