V bitke o vedúcu priečku Šalková víťazne v Ľupči

I. FUTBALOVÁ TRIEDA, BAN. BYSTRICA - 21. KOLO

Beňuš – Priechod 1:0 (0:0)
Domáci chceli odčiniť poslednú domácu prehru s Č. Balogom. Začali tlakom, ale hostia svojou technickou hrou udržiavali domácich na dištanc. Zápas sa hral väčšinou medzi šestnástkami. Potvrdilo sa porekadlo "nedáš, dostaneš", keď domáci brankár Kupec chytil 10 minút pred koncom čistú šancu Barlovi, a v protiútoku najlepší hráč domácich B. Janko peknou hlavičkou spečatil víťazstvo domáceho celku.
Gól: 8. Janko. Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec.
BEŇUŠ: Kupec – Košík, Nacpal, Čutka (87. Zelený), Škantár, Kováčik, Berčík (84. Kaločaj), Janko, Kršačok, Ámrich, Potkány.
PRIECHOD: Chromek – Homola, Mažgut, Kmeť, Kopic, Barla (80. Kurčík), Štelcl, Bíreš, Heric, Ivanič, Kucka.

SkryťVypnúť reklamu

T. Č. Balog – Heľpa 2:0 (0:0)
V priemernom zápase domáci nepremenili množstvo gólových šancí, dočkali sa až v závere zápasu, keď v 74. minúte otvoril skóre Kováčik a v 87. minúte uzavrel Švantner.
Góly: 74. P. Kováčik, 87. P. Švantner. ŽK: Takács. ČK: 87. Košťál. Pred 300 divákmi rozhodoval Caban.
T. Č. BALOG: Úradník – Švantner, M. Kováčik, Budovec, Kvietok, P. Kováčik, S. Švantner, T. švantner, Kliment, Pečovský (83. Turňa), Betka (Auxt).
HEĽPA: Šajša – Takács, Oravkin, Ďurajda, Kukuľa, Košťál, Riapoš, Gníp, Skladaný, Kukuľa, Berky.

Sl. Ľupča – Šalková 1:2 (0:1)
Celkove to bol vyrovnaný zápas, hostia strelili prvý gól. Domáci sa snažili do polčasu vyrovnať, čo sa im však nepodarilo. V druhom polčase domáci vsadili všetko na útok a na víťazstvo, čo sa im podarilo, a Oravec vyrovnal. Ľupča chcela vyhrať, ale v nadstavenom čase dostala gól. Týmto pádom Šalková postupuje a domáci jej gratulujú.
Góly: Oravec – Špirka, Tuček. ŽK: Beňák – Solivaj, Lübeck, Pe. Dobrík. Pred 300 divákmi rozhodoval Dírer.
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Hurík, Hlaváč (75. Kostúr), Mačkovič, Urbančok, Oravec, Giertl, Lipa, Majer, Beňák (63. Plško), Patráš (45. Sandány).
ŠALKOVÁ: Vraneš – Pa. Dobrík, Pe. Dobrík, Najbek, Solivaj, Lübeck, Baran, Šimčík (68. Bursa), Špirka, Jančiar (83. Štefanka), Tuček (90. Bačík).

Jakub – Riečka 8:0 (5:0)
Domáci hráči nastúpili po vysokej prehre z minulého týždňa v Šalkovej, s odhodlaním sa rehabilitovať, čo sa im aj podarilo. Hosťujúcu Riečku deklasovali vysokým skóre, a to hostí od dvojciferného výsledku zachránil výborne chytajúci Babušák.
Góly: Bednár 2, Mati 2, Tomčík 2, Čipčala, Rubint. ŽK: Tomčík. Pred 150 divákmi rozhodoval Zeman.
JAKUB: Štrba – Rubint, Čipčala, Golis (43. Víglaský), Maďar (65. Porubský), Balúch, Machel, Balon (80. Kore), Tomčík, Bednár, Mati.
RIEČKA: Babušák – Snopko, Petrán, Nacpal, Náčin, Šporka, Ráno, Šimčík, Krahulec, Šustek, Hromada.

Mýto – Hronec 1:0 (1:0)
Susedné derby prinieslo vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol vydarenou strelou Daniel Kleskeň za domácich.
Gól: Kleskeň. ŽK: Botoš – Meškan. ČK: Meškan. Pred 200 divákmi rozhodoval Mecele.
MÝTO: Jurina – Sarvaš, Kerestény, Giertl, Botoš, Kurek, Makuša, Caban, Kleskeň, Smola.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Gromus, Šnejt, Gajdoš, Kocúr, Václavík, Pišoja, Meškan, Kováčik.

Jasenie – Nemecká 2:0 (0:0)
V prvom polčase videla početná divácka kulisa vzácne vyrovnaný zápas, v ktorom mali máličko navrch hostia. Po vystriedaní v druhom polčase sa karta obrátila, domáci prevzali iniciatívu, z ktorej padli dva veľmi pekné góly do siete hosťujúceho brankára. V slušnom zápase sa zhostil dobre svojej úlohy aj rozhodca, ktorému dobre sekundoval jeho mladý kolega. Za predvedenú hru v druhom polčase bolo víťazstvo domácich zaslúžené.
Góly: Piliar, J. Weisenbacher. ŽK: J. Weisenbacher – Rosina. Pred 200 divákmi rozhodoval Sitarčík.
JASENIE: Havran – Sekáč, Kordík, Gaboň, Šaling, Demeter, Malček (13. Parobek (56. Piliar)), Čatloš, Černák, J. Weisenbacher, H. Weisenbacher (80. Gondáš).
NEMECKÁ: Halgaš – Múka, Ružinský, Sojak, Kováč, Koštial, Klinčík, Rosina, Bartoš (59. Halaj), Bobok, Vančo (6. Jablonský).
Lučatín – Braväcovo 2:2 (1:0)
Prvú štvrťhodinu mali hru domáci pod svojou kontrolou a svoju hernú prevahu korunovali v 14. minúte gólom Hrušku. Od tejto chvíle otvorili hru hostia a ich rýchle protiútoky a centre do šestnástky robili domácim obrancom problémy. Jeden z nich premenili v 31. minúte Luptákom a vyrovnali na 1:1. V druhom polčase boli iniciatívnejší hostia, a väčšina ich nakopnutých lôpt do šestnástky zaváňala gólom. Domáci odpovedali rýchlymi brejkmi a v 51. minúte sa im podarilo streliť gól, keď zo štandardnej situácie ťukol loptu do siete hlavou Šišiak. Hostia si za svoju hru zaslúžili aspoň bod, a ten si aj odviezli opäť zásluhou disponovaného Luptáka, ktorý premenil v 84. minúte center Zelenčíka.
Góly: 14. I. Hruška, 51. Šišiak– 31., 84. Lupták. ŽK: Ľ. Hruška – Straka, Vajda. Pred 150 divákmi rozhodoval Koctúr.
LUČATÍN: Citara (75. Oboňa) – Uhrík, Ľ. Hruška, Mokroš, Hraško, I. Hruška, Šišiak, Hlinka, Sauka, Turčan (67. Urva), Garaj.
BRAVÄCOVO: Patráš – J. Gašperan, Bubelíny, Grajan, Radóc, Vajda, Straka, Brenkus, M. Gašperan, Lupták, Zelenčík (56. Baník).

14. Riečka 21 4 3 14 25:56 15

Program 22. kola 25. mája o 17.00 hod: Priechod – Lučatín, Braväcovo – Jasenie, Nemecká – Mýto, Hronec – Jakub, Riečka – S. Ľupča, Šalková – T. Č. Balog, Heľpa – Beňuš.

Autor: ŠIMON MACKOV