Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Kremnička a Králiky doma víťazne

Zástupcovia nášho regiónu v najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži strelili zhodne po tri góly a pripísali si po tri body.

III. liga Stred - 24. kolo

Kremnička - Lietavská Lúčka 3:2 (1:1)
Po vzájomnom oťukávaní sa domáci prevzali iniciatívu a v 19. min po rohovom kope zahral hosťujúci hráč rukou. Nariadenú penaltu Keller premenil. Domáci, spokojní s výsledkom, poľavili v aktivite, čo sa im neoplatilo, a v 44. min hostia Drahnom vyrovnali. Druhý polčas začala Kremnička lepšie, mala územnú prevahu, a po rohovom kope Kandu Keller upravil na 2:1. Po veľmi peknej akcii Palkoviča a po prihrávke na Kellera, ktorý predĺžil, Murgaš dal suverénne na 3:1. Po zaváhaní domácej obrany v 84. min Drahno znížil na 3:2. Zápas priemernej úrovne skončil zaslúžene víťaz- stvom Kremničky.
Góly: 19. (11m), 66. min Keller, 79. Murgaš - 44., 84. Drahno, ŽK: Kanda - Bela, rozhodoval Parobek, divákov 200. KREMNIČKA: Juračka - Murgaš, Palkovič, Hurík, Bíreš (46. Kovalčík), Haviar (70. Kordonič), Standa, Beňák, Kubát, Keller, Hejčík (90. Oláth).

Králiky - Zvolen 3:1(2:0)
Domáci odohrali výborný úvodný polčas. Prvý gól padol v 26. min, keď stiesnený obranca hostí vykopol loptu ponad brankára a lopta skončila vo vlastnej bráne. V 33. min sa Klinec zbavil obrancu a dal gól na 2:0. Celý prvý polčas domáci nepustili hostí do žiadnej šance. Aj v druhom polčase začali hrať domáci veľmi dobre, čo korunovali po rohovom kope, keď center Zlevského hlavičkoval Belko. Hostia znížili v 68. min Želiezkom. Tento gól ich povzbudil a mali viac šancí na gól. V 80. min dobrú šancu nepremenil hráč hostí, keď zo siedmich metrov prestrelil. Víťazstvo si Králiky zaslúžili a získali potrebné tri body.
Góly: 26. (vlastný) Frejkuš, 33. Klinec, 67. Belko - 68. Želiezka, ŽK: žiadna- Tičiak, Bohuš, Macejko, rozhodoval Tomčík, divákov 250. KRÁLIKY: Škubák - Kollár (38. Piliar), Pagáč, Martinec, Zlevský (76. Žilík), Cimerman, Šatura, Klinec, Caban, Belko, Huťka.

Fiľakovo - Bánová 0:2 (0:0), Štalmášek, Ďurica. Krásno - Kys. N. Mesto 4:0 (2:0), 15. Hornák, 40. Šuty, 46. Kulla, 71. Súkeník. Dol. Strehová - Námestovo 2:3 (1:2), Zubek 2 - Kubáň (11m), Kucek 2. Makov - Martin-R. Sobota B 3:1 (1:0), Špulica, Kšenek, Vitek - Šere. St. Bystrica - Dol. Ždaňa 0:1 (0:1), 42. Sekereš. Bytča - Lipt. Štiavnica 3:2 (0:2), 70. a 80. Šedík, 75. Kadák - 14. Jurčo, 17. Švárny.
16. L. Štiavnica 24 4 9 11 28:46 21
Program 25. kola v sobotu 24. mája o 17.00: Zvolen - Bánová, v nedeľu 25. mája o 10.30: Martin R.Sobota B - D. Strehová, o 17.00: Bytča - Fiľakovo, Lipt. Štiavnica - St. Bystrica, Dol. Ždaňa - Kremnička, Liet. Lúčka - Makov, Námestovo - Krásno, Kys. N. Mesto - Králiky.