Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Naplno využité domáce prostredie

V najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži sa darilo našim zástupcom. Obaja vyhrali v domácom prostredí a posunuli sa vyššie v tabuľke.

Králiky poskočili z jedenásteho na ôsme miesto, Kremnička sa dostala už na bronzový stupienok.
III. liga Stred - 26. kolo
Králiky - Námestovo 2:1 (2:0)
Domáci začali veľmi dobre. Už v 4. min, po dravom prieniku Piliara, ktorý bol dvakrát faulovaný, sa domáci ujali vedenia. V 5. min brankár domácich fauloval mimo pokutového územia hráča hostí, za čo videl červenú kartu. Domáci v 85. min hrali v oslabení, keď namiesto Škubáka chytal domáci obranca Ďurajka. V 39. min, po faule hostí, kopal z 25. m trestný kop Zlevský. Ten krásnou strelou ku žrdi upravil na 2:0. V druhom polčase oslabení domáci zahrali veľmi dobre takticky a nedovolili hosťom ohroziť domácu bránu. Až v 86. min, keď upravil skóre za hostí Siman. Za bojovnosť a snahu si domáci zaslúžia pochvalu, keď ako kolektív odviedli veľmi dobrý výkon. Výborný zápas odohral v drese domácich Pilar Pavol, ktorý neustále zamestnával obranu hostí.
Góly: 4. Piliar, 39. Zlevský - 86. Siman, ŽK: Pagáč - Siman, Klokočík, Stašiniak, Kurčinka, Brčák, ČK: Škubák, rozhodoval Halfar, divákov 150.
KRÁLIKY: Škubák - Kolár, Pagáč, Ďurajka, Martinec, Žilík (90. Huťka), Zlevský, Cimerman, Piliar, Caban, Belko.

Kremnička - Lipt. Štiavnica 2:0 (0:0)
Za pekného počasia začali zápas lepšie prekvapujúco hostia. Už v druhej minúte mali Štiavničania veľkú šancu, ale Juračka ju bravúrne zlikvidoval. Aj ďalšie minúty patrili hosťom a ďalšie dve šance, do ktorých sa dostali, vyriešil spoľahlivý Juračka. Postupne sa hra vyrovnala a dobré šance domácich nevyužili Keller a Beňák. V druhom polčase sa už chopili hry domáci a v 80. min urobil pekný únik Murgaš. Obišiel štyroch protihráčov a jeho prihrávku posunul Hejčík na Kubáta, ktorý presnou strelou zabezpečil vedenie domácich. V 89. min ušiel po pravej strane Haviar a jeho center dal do bránky Oláth, a tým upravil stav na 2:0. Tento výsledok je spravodlivý, vzhľadom k priebehu zápasu.
Góly: 81. Kubát, 89. Oláth. ŽK: Kovalčík, Beňák - Mrla, Rozhodoval Petrák, divákov 100.
KREMNIČKA: Juračka - Kubát, Kovalčík, Kordonič (87. Oláth), Palkovič, Hurík, Kanda, Murgaš, Keller, Hejčík, Beňák (86. Haviar).
Fiľakovo - Zvolen 2:1 (0:0), Rapi, Safranyi - Želiezka. Bánová - Kysucké N. Mesto 1:1 (0:0), Frátrik (z 11 m) - Vlček. Krásno - Martin-Rim. Sobota B 3:2 (1:1), Súkeník 2, Hornák - Baláž, Ižip. Dol. Strehová - Liet. Lúčka 1:0 (0:0), M. Kminiak. Makov - Dol. Ždaňa 2:0 (1:0), Křenek, D. Špulica. Stará Bystrica - Bytča 1:1 (0:0), Tvrdý - Šebík.
16. L. Štiavnica 26 5 9 12 31:48 24
Nasledujúci program - 27. kolo v stredu 4. júna o 17.00: St. Bystrica - Fiľakovo, Bytča - Kremnička, Lipt. Štiavnica - Makov, Dol. Ždaňa - Dol. Strehová, Liet. Lúčka - Krásno, Martin-R. Sobota B - Králiky, Námestovo - Bánová, Kys. N. Mesto - Zvolen.
28. kolo v sobotu 7. júna o 17.00: Zvolen - Námestovo, v nedeľu 8. júna o 10.30: Kremnička - St. Bystrica, o 17.00: Fiľakovo - Kys. N. Mesto, Bánová - R. Sobota B, Králiky - Liet. Lúčka, Krásno - Dol. Ždaňa, Dol. Strehová - Lipt. Štiavnica, Makov - Bytča.