Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

Poniky nad priepasťou

Hrochoť pokračuje v nevýrazných výkonoch a opäť prehrala v domácom prostredí.

Poniky si priviezli bod z Ladomerskej Viesky, ale stále ostali na poslednom mieste, aj keď majú rovnaký počet bodov ako predposledný Sliač.
V. liga, sk. C - 23. kolo
Dudince - Badín 1:0 (1:0)
Domáci, vedomí si toho, že obývajú druhú polovicu tabuľky, podriadili tomu aj taktiku. Vychádzali zo zabezpečenej obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov. Z jedného takého protiútoku Marek Harach strelil jediný gól stretnutia. V ďalšom rýchlom protiútoku Lukáš Terem išiel sám na brankára, ale trafil žrď. Hostia si do polčasu nevytvorili žiadnu šancu. V druhom polčase hostia začali náporom a v 65. minúte mohli vyrovnať, dokonca streliť víťazný gól.
Góly: 25. Harach, ŽK: Jaďuď, Teren - Kulišiak, Filkus, rozhodoval J. Krahulec, 150 divákov.
BADÍN: Kubajda - Andraščík, Kulišiak, Janík, Dikacz, Strelec, Donoval (57.Pánik), Hrnčíř, Sláva (67.Filkus), Masaryk, Nichta (81.Moravčík).
Sásová - Banská Štiavnica 3:1 (2:0)
Domáci od začiatku nastúpili s túžbou po víťazstve a skóre otvorili už v 7. minúte, po góle Turčana. Napriek množstvu nepremenených šancí zvýšil v 34. minúte Vidiečan na 2:0, po peknej akcii Nemca. V druhom polčase sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Z ojedinelého protiútoku hostia prekrásnou strelou Sviržovského znížili na 1:2, na čo domáci odpovedali náporom, z ktorého pramenil tretí gól v sieti hostí.
Góly: 7. Turčan, 34. Vidiečan, 84. Dubovický - 80. Sviržovský, ŽK: Halát, rozhodoval Melich, 250 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Striežovský, Spišiak, Dočkal, Kurčík (61. Kováč), Turčan (71. Turčan), Nemec, Haring, Šeliga, Dubovický, Vidiečan (57. Darida)
Hrochoť - Partizán Č. Balog 0:1 (0:1)
Na vynikajúco pripravenej hracej ploche domáce mužstvo nevyužilo veľmi dobre vypracované akcie, nakoľko domácim chýbal kľud a rozvaha v zakončení. Hostia z jedinej šance v prvom polčase rozhodli o konečnom výsledku. Domáci svoju nemohúcosť zdokonalili v druhom polčase, keď ani nevystrelili na bránu.
Góly: 26. Štulrajter M., ŽK: Škamla, Selecký S. - Trančík, rozhodoval Faber, 150 divákov.
HROCHOŤ: Baitar - Považanec P. Selecký J., Dorotovič R., Považanec M.(46. Berky), Selecký S., Uhliar, Dorotovič J., Poliak, Škamla(72. Poničan), Pejko(64. Blaško).
Č. BALOG: Daxner - Štulrajter R., Rusnák, Šavlík R., Pančík, Pobožný (88.Turňa), Paprčka, Čiliak, Štulrajter M., Talpaš (61. Lisina), Pečovský.
L. Vieska-Žiar B - Poniky 3:3 (0:2)
Hostia si v prvom polčase vypracovali niekoľko šancí, z ktorých využili dve na strelenie gólu. V druhom polčase zvýšili dokonca na 0:3, ale keď sa zdalo, že si odvezú všetky 3 body, domáci ožili a vyrovnali na konečných 3:3.
Góly: 53. Ivan, 82., 86. Čány - 26. Piar, 30., 52. Zátroch, ŽK: Lepšík - Zátroch, rozhodoval Martin, 100 divákov.
PONIKY: Mádoš - Maľa, Trnka, Potkan, Hakel, Zátroch P., Piar, Rebek, Slobodník, Kíšik, Madoš (68. Bračo).
Radvaň - Štiav. Bane 3:0 (0:0)
Zápas dobrej úrovne, v horúcom počasí, so šancami na obidvoch stranách. V druhom polčase domáci využili dve šance a rozhodli tak o výsledku zápasu.
Góly: 58., 62. Škařupa, 79. Kocka, ŽK: Škařupa, rozhodoval Holas, 70 divákov.
RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Kollár, Škařupa, Ševčík (70. Snopko), Ňáčik, Baláž, Országh, Výlupok, Kocka (81. Bango), Gibala (61. Dovčiak).

SkryťVypnúť reklamu

Sliač - Kováčová 0:5 (0:3), Elek 2, Belička, Koreň, Volko. D Hámre - Žarnovica 3:1 (1:0), Muha, Frim 2 - Číž
14. Poniky 23 4 4 15 24:68 16
Program 24. kola v nedeľu 8. júna o 17.00: Kováčová - Sásová, Banská Štiavnica - Dudince, Badín - Hrochoť, Partizán Č. Balog - Radvaň, Štiavnické Bane - Žiar n/H B-L. Vieska, Poniky - Dolné Hámre, Žarnovica - Sliač.