Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V Šalkovej sa strieľalo

I. FUTBALOVÁ TRIEDA, BAN. BYSTRICA - 24. KOLO

Priechod – Jasenie 4:1 (2:0)
Na šmykľavom, ale regulérnom teréne sa úvodné minúty hrali opatrne na obidvoch stranách. V 27. minúte, po faule v šestnástke na domáceho hráča a následne po premenení pokutového kopu, sa ujali domáci vedenia. Do polčasu domáci zvýšili skóre po peknej akcii na 2:0. V druhom polčase v 59. minúte zvýšili na 3:0. Hosťom, ktorí nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, sa podarilo znížiť stav zápasu na rozdiel dvoch gólov, čo však bolo z ich strany všetko. V závere zápasu, opäť po peknej kombinácii, domáci spečatili výsledok na 4:1.
Góly: 27., 59. Ivanič, 30. Štelcl, 89. Barla – 76. H. Weisenbacher. ŽK: Kmeť, Štelcl. Pred 195 divákmi rozhodoval Kučera.
PRIECHOD: Chromek – Homola, Heric, Mesík, Mažgut, Štelcl, Budaj (86. Demian), Ivanič, Chaban, Kucka (66. Barla), Kmeť.
JASENIE: Havran – Černák, Čižmár (65. Demeter), Kordík, Kochan, J. Weisenbacher, Parobek, Čatloš, H. Weisenbacher, Gaboň, Jakubec.

Lučatín – Mýto 4:2 (3:0)
Domáci, vedomí si dôležitosti tohto zápasu, podriadili svoju taktiku technicky vyspelému súperovi a zo zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych brejkov, kde im starosti robili rýchli Garaj so Šišiakom. Táto taktika sa im vyplatila a už v 32. minúte viedli 3:0. V 16. minúte Garaj obišiel obrancu i brankára a do prázdnej brány otvoril skóre. Potom prišli chvíle Šišiaka, ktorý v 29. a 32. minúte premenil navlas rovnaké brejky strelou popri vybiehajúcom brankárovi. V druhom polčase zvýšili obrátky a robili domácej obrane starosti. V 52. minúte prevzal loptu Kleskeň, obišiel obrancu a krížnou technickou strelou znížil na 3:1. V 85. minúte znova vyšiel brejk domácim a Kútik nedal šancu brankárovi. Od tejto chvíle bolo už o víťazovi rozhodnuté. Nakoniec ešte hostia znížili Sarvašom na konečných 4:2. Výborný výkon obidvoch mužstiev i rozhodcov uspokojil početnú divácku kulisu, ktorá v hojnom počte prišla povzbudiť domácich, nielen v tomto zápase
Góly: 16. Garaj, 29., 32. Šišiak, 85. Kútik – 52. Kleskeň, 77. Sarvaš. Pred 100 divákmi rozhodoval Mišány.
LUČATÍN: Oboňa – Uhrík, Ľ. Hruška, Mokroš (53. Kútik), Hraško, Turčan, Selecký (46. I. Hruška), Sedliak, Hlinka, Garaj, Šišiak.
MÝTO: Jurina – Húsenica, Kerestény, Vrtal, Kurek, Caban, Sarvaš, Kleskeň, Makuša, Smola, Kučerák.

Braväcovo – Jakub 8:2 (5:0)
Dnešný zápas vyšiel domácim naozaj famózne. Päť striel na bránu znamenalo pät utešených gólov. Prvý polčas mali absolútne pod kontrolou. Druhý polčas bol úplne iný, bol v réžii hostí. Keďže isté šance hostí zneškodnil domáci brankár a domáci pridali ešte štyri góly, zrodil sa rekordný výsledok. K výbornému zápasu prispeli aj hostia, ktorí aj za veľmi nepriaznivého stavu hrali stále slušný a otvorený futbal.
Góly: M. Gašperan 4, Zelenčík 2, M. Srnka 2 – Tomčík, Kohár. ŽK: Bubelíny, Vajda – Tomčík. Pred 180 divákmi rozhodoval Sitarčík.
BRAVACOVO: Martinec – J. Gašperan, Bubelíny, Radóc (13. Harvanka (72. Šperka)), Krajan, Švančara, Vajda, M. Srnka, Brenkus, M. Gašperan, Zelenčík (76. E. Srnka).
JAKUB: Štrba – Maďar, Rubint (46. Kohár), Čipčala (82. Vajda), Plavec, Machal, Palúch, Balon, Tomčík, Ondrejka, Bednár (74. Köre).

Nemecká – Sl. Ľupča 1:5 (1:2)
Hostia z Ľupče začali dobre, ľahko získali vedenie 0:2, ktoré domáci po peknej akcii hlavičkou Jablonského znížili na 1:2. V druhom polčase síce Nemecká súpera pritlačila, ale po troch individuálnych chybách jej jednotlivcov dostala tri góly, a hostia zaslúžene vyhrali, hoci vysoká prehra je pre domácich krutá.
Góly: 30. Jablonský – 11., 29., 67. Urbančok, 77., 90. Oravec. ŽK: Mackovič, Lipa. Pred 100 divákmi rozhodoval Baka.
NEMECKÁ: Halgaš – Klinčík, Búda (70. Kováč), Sojak, Kováč, Koštial, Jablonský (77. Šrot), Rosina, O. Bartoš (60. Ľ. Bartoš), Bobok, Vančo.
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Hurík, Plško, Mackovič, Urbančok, Oravec, Svetlík, Lipa, Majer, Beňák, Patráš.

Hronec – T. Č. Balog 2:5 (1:3)
V susednom derby, pred peknou diváckou kulisou, to bol zápas dobrej úrovne. V tomto zápase sa prejavila veľká maródka domácich hráčov. Hostia to dokonale zúročili na strelenie piatich gólov. Je to kruté, ale zaslúžené víťazstvo hostí.
Góly: J. Kučerák 2 – P. Švantner 2, M. Kováčik 2, P. Kováčik. ŽK: M. Sitarčík. Pred 250 divákmi rozhodoval Dírer.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Švantner, Kováčik, R. Gajdoš, Kocúr, Ridzoň (62. Hálka), Gromus (82. Jendral), Pišoja, Šnejt.
T. Č. BALOG: Úradník – Potkány, Švantner, M. Kováčik, Budovec, Kvietok, Sitarčík, T. Švantner, M. Kliment, J. Turňa (76. Daxner).

Riečka – Beňuš 3:3 (0:2)
Celý zápas sa niesol v znamení nepremenených šancí u domácich. Naopak, hostia premenili do polčasu už dve vyložené šance. V druhom polčase nastal obrat, domáci sa vzchopili a vyrovnali na 2:2, potom hostia skórovali na 2:3. Veľký tlak domácich bol korunovaný 6 minút pred koncom zápasu vyrovnávajúcim gólom na 3:3. Domáci sa cítia byť veľmi poškodení, pretože jasný gól na 2:1 nebol uznaný po údajnom ofsajde, ktorý podľa domácich nebol. Riečka doplatila na nízku efektivitu premieňania šancí, z ktorých zahodila až päť vyložených v tomto dôležitom zápase o záchranu.
Góly: 48. Sásik, 50. Ráno, 84. Snopko – 21. Plieštik, 38. Škantár, 56. Šperka. Pred 100 divákmi rozhodoval Kostúr.
RIEČKA: Babušák – Širka, Necpal (85. Karlík), Pataj, Petráň, Sásik, Náčin, Šporka (86. Snopko), Ráno, Hromada, Šimčík.
BEŇUŠ: Kupec – Plištik, Necpal, Čutka, Škantár, Zelený (46. Kováčik), Berčík, Janko, Šperka, Kršačok, Ámrich (60. Košík).

Šalková – Heľpa 6:2 (3:2)
V Šalkovej sa strieľalo. Najprv góly, potom šampanské a na záver efektný ohňostroj. Veľmi dobrý, efektný futbal, pekné akcie na oboch stranách, množstvo gólov a nálada vystupňovaná sobotným večerným časom pod umelým osvetlením bola zaslúženou odmenou pre početnú divácku kulisu. Šalkovskí futbalisti urobili posledný krôčik vo futbalovom matematickom vzorci, ktorého výsledkom je postup do vyššej súťaže.
Góly: 12., 53. Jančiar, 17., 52. Štefanka, 40. Tuček, 63. Špirka – 17. R. Puška, 31. Mak. ŽK: Špirka. Pred 200 divákmi rozhodoval Kosec.
ŠALKOVÁ: Vraneš – Pa. Dobrík, Pe. Dobrík, Pilko, Ratica, Baran, Šprika, Jančiar (80. Najdek), Štefanka (56. Solivaj), Tuček, Bursa (52. Šimčík)
HEĽPA: Šajša – Oravkin, Takacs, Ďurajda, Kukuľa (59. Bošeľa), Belan, Košťáľ, Riapoš (71. M. Puška), Mak (59. Lilko), Berky, R. Puška.

14. Riečka 24 4 3 17 27:67 15

Program 25. kola 15. júna o 17.00: Šalková – Priechod, Heľpa – Riečka, Beňuš – Hronec, T. Č. Balog – Nemecká, Sl. Ľupča – Braväcovo, Jakub – Lučatín So, Mýto – Jasenie.