Letné mesiace začali tohto roku o niečo skôr. Príjemné počasie je dostatočným dôvodom na to, aby sa nielen v Banskej Bystrici opäť športovalo. Na to sú určené aj ihriská, ktoré v meste pribúdajú.
Ďalšie dostali študenti Spojenej strednej školy na Školskej ulici v Banskej Bystrici. Ako pripomenul riaditeľ školy Ján Žuffa, „po štyridsiatich rokoch bolo načase, aby najväčšia škola v Banskobystrickom samosprávnom kraji dostala vlastný športový areál.“
Spojená stredná škola
Zariadenie pozostáva zo 4 samostatných odborných škôl, ktoré sa len prednedávnom spojili. Stredné odborné učiliste elektrotechnické, strojárske a obchodné, spolu s Dievčenskou odbornou školou, v súčasnosti navštevuje spolu okolo 1370 žiakov.
Perspektíva
„Toto krásne športové ihrisko odovzdávame našim žiakom, aby sa tu mohli fyzicky rozvíjať a nemali tak čas myslieť na rôzne neduhy. Naša škola prosperuje nielen ekonomicky, zaznamenávame taktiež veľký záujem o jednotlivé odbory. V našom kraji potrebujeme šikovných strojníkov, aj automobilový priemysel zažíva na Slovensku „boom“. Preto chceme našich žiakov podporiť aj takýmto areálom na športové vyžitie,“ zhrnul riaditeľ školy.
Pomoc od BBSK
Ihrisko vybudovali za finančnej pomoci BBSK za dva mesiace. Kovové časti zhotovili študenti školy s pomocou majstrov odborného výcviku vo Vlkanovej. „Dodávateľsky sme zadovážili len koberec a podklad,“ dodal Ján Žuffa.
Iniciatíva
„Tento priestor bude slúžiť aj na duchovný rozvoj žiakov. Podporujeme takéto projekty, iniciátormi musia byť však sami riaditelia škôl. Ak je projekt ambiciózny, kvalitne spracovaný, kraj vždy vyjde v ústrety. Ak je to v našich silách, prispejeme aj financiami,“ podotkol predseda BBSK Milan Murgaš.
Celkové náklady dosiahli podľa riaditeľa školy 1,7 milióna korún. Pri otvorení ihriska bolo počuť nielen folklórne piesne, ale zatancovali aj členovia TK ELEMENT. Všetko podporené početnou diváckou kulisou - študentami školy.