Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Baláže sú už takmer istým víťazom súťaže

II. trieda A - 25. kolo

Medzibrod – Harmanec 3:0 (0:0)
Na kvalitnom trávniku, v stretnutí o druhé miesto v tabuľke, sa hral zásluhou obidvoch družstiev kvalitný futbal. V prvom polčase boli hostia technickejší a mali prevahu, v ktorej však gól nedali. Po dohovore v kabíne zapli domáci v druhom polčase na vyššie obrátky a tromi peknými gólmi zaslúžene zvíťazili. Počas celého súťažného ročníka nestratili domáci v domácich majstrovských stretnutiach ani bod.

Góly: 56. Zeman, 75. 89. Ľupták. ŽK: 4. Vaník, 89. Lupták- 19. Rečkovič, 51. Hudáček
Pred 120 divákmi rozhodoval Mecele.
MEDZIBROD: Tonhajzer- Grexa, Vaník, M. Huťka, Prievalský, Sokol (80. P. Sokol), Hirka, Lupták, J. Huťka (46. Chrastina), Zeman, Haviar.
HARMANEC: Gregor- Matejka, Katko, Kohút, Babjak, Rýs, P. Rečkovič, Matiška, Hudáček (70. Čičmanec), D. Rečkovič (82. Floch), Murgaš.

Strelníky – Tajov 3:1 (2:0)
Zápas dobrej úrovne. Hostia sa ukázali ako technický celok. Domáci pozahadzovali množstvo vyložených šancí už v prvom polčase, kedy hostia, za stavu 2:0 pre domácich, stiahli výsledok na 2:1, ale domáci vzapätí dali gól na 3:1. Tým sa hra upokojila a domáci sa rozlúčili s divákmi pekným a zaslúženým víťazstvom. Pochváliť treba aj rozhodcovskú dvo- jicu.

Góly: 20. M. Majer ml., 35. M. Majer st., 73. M. Moncoľ – 50. Murgaš ŽK: Zmajkovič. Pred 100 divákmi rozhodoval M. Skladaný.
STRELNÍKY: R. Majer- M. Moncoľ, D. Majer, Boroš, M. Majer ml., M. Majer st. (60. Matyó), R. Majer (45. J. Debnár), M. Moncoľ, Čief, Filadelfy, V. Debnár (85. I. Kapusta).
TAJOV: Mesík- Rončák, Soják, D. Murgaš, Vaterka, Zmajkovič (60. Z. Murín), Ursíny, Čermák (78. Krivuš), Targoš, Biely, M. Murgaš.

Hiadeľ – H. Pršany 3:3 (1:2)
Prvý polčas vyrovnaný zápas. Domáci sa ujali krížnou strelou vedenia, na čo odpovedali hostia vyrovnávajúcim gólom, ktorý do brány dostrelil Kanka. Hostia sa ujali vedenia vďaka hráčovi Rysovi. Druhý polčas prebrali domáci iniciatívu a vyrovnali na 2:2. V 65. minúte hráč Martin Štefanovie trafil odrazenú loptu do prázdnej brány. Domáci poľavili, čoho výsledkom bol gól od hostí v 84. minúte, po centri Murína. Spomenúť treba aj hlavného rozhodcu, ktorý výborne odviedol zápas.

Góly: 7. J. Bartolovič 60. M. Fúdor 65. M. Štefanovie - 20. M. Kanka, 29. M. Rýs 84. P. Murín. Pred 50 divákmi rozhodoval J. Daniš.
HIADEĽ: V. Mikloš- M. Mlynarčík, Mir. Štefanovie, A. Brodek, J. Bartolovič, M. Fúdor, P. Vajs, Mart. Štefanovie, Z. Srniak, Mich. Štefanovie, M. Brna.
H. PRŠANY: J. Šorec- M. Kosák, J. Tokár (80. I. Dobrota), Š. Ondrek, J. Omovčík (45. P. Muríň), I. Rybársky, M. Rýs, M. Kapusta, B. Miartuš, M. Kanka, M. Sršeň.

Hronsek- Podkonice 1:2 (0:1)
V zápase posledných mužstiev sa hral bojovný futbal. V prvom polčase si viac šancí vypracovali domáci, avšak hostia z ojedinelého protiútoku dali vedúci gól. V druhom polčase mali domáci optickú prevahu, avšak boli to znova hostia, ktorí zvýšili na 2:0. Domáci znížili v 62. minúte, po štandardnej situácii, na 1:2, pričom do konca zápasu nevyužili viacero šancí. Remíza by bola v tomto stretnutí spravodlivejšia.

Góly: 62. Maruškin - 21. Z. Barla, 57. Fridrich, ŽK: 25. R. Garaj, 49. M. Tupý – 43. Z. Barla. Pred 30 divákmi rozhodoval Kučera.
HRONSEK: Klimáček- Vetrák (51. Dian), R. Garaj (70. Kišik), Spodniak, Herkel, P. Garaj, Maruškin, Jaďuď, Tupý, Šulek, Makóny (69. Majer).
PODKONICE: Cilík- Homola, Faško, Pančík, Polóny, Fridrich, Kvačkaj, P. Polóny, Kmeť, Svintek (48. Chaban), Z. Barla (72. L. Barla).

Dúbravica – St. Hory 6:2 (2:1)
Na dobre pripravenom ihrisku sa hral dobrý futbal z obidvoch strán. Domáci po prvom góle prebrali iniciatívu. V druhom polčase sa prejavili aj strelecky.

Góly: 20. Maľa, 40. Habány, 59. Drako, 63., 91. Kocka, 87. Habány - 29. Štulajter, 56. Kováč (11m). ŽK: 33. M. Karkalík. Pred 150 divákmi rozhodoval Macko.
DÚBRAVICA: P. Gregor- Ľ. Pinka, D. Kohút, J. Maľa, R. Habány (70. J. Krahulec), A. Drako (75. Chramec), P. Majer, M. Lukáč, J. Nesteš, M. Karkalík, K. Kocka.
ST. HORY: Jaroušek- B. Olejár, P. Štulajter, M. Hudec, J. Brhlík, M. Debnár, P. Kováč, M. Maďar, I. Fraňo, A. Štrba, J. Babjak.

Baláže – Dukla C 6:1 (3:0)
Vyrovnaný zápas. Domáci využili šance, ktoré mohli, a premenili ich na vytúžené góly. Je to zaslúžený postup do prvej triedy. Avšak aj hostia sa snažili uhrať s takým silným súperom.

Góly: 28. D. Rusko, 30. R. Latinák, 45. P. Slobodník, 47. V. Chaban, 59. M. Karcel, 75. M. Vavrek - 67. J. Považanec. Pred 150 divákmi rozhodoval P. Kosec.
BALÁŽE: J. Kostiviar- P. Heric, R. Latinák (72. M. Vavrek), P. Slobodník, M. Čunderlík, M. Karcel, V. Chaban, D. Rusko (65. Š. Rumanovský), P. Číž, B. Dian, M. Kenický.
DUKLA: T. Zachar- J. Lupták, J. Považanec, I. Marko, J. Paľa, M. Martinec, Z. Ondrejka, B. Saktor, T. Kolofík, M. Straka, M. Marko.

Malachov – Šalková B 1:4 (0:1)
Zápas vyhrali jednoznačne lepší hostia.

Góly: 90. Caban – 30. Švantner, 50., 70. M. Ursíny, 60. Debnár. Pred 60 divákmi rozhodoval Dráždik.
MALACHOV: Kučerák- Chmelík, Cimerman, Matoušek, Sanitra (56. Kontra), Daniš, Sečkár, Dobrota, Kapusta, Caban, Murín (37. Čief).
ŠALKOVÁ: P. Ursíny- Šimčík, Dobrik, Očenáš, Tuček, M. Ursíny, Čtvrtníček, Debnár, Hanzel, Karas, Švantner (46. Hrnčiar).

14. Hronsek 25 4 1 20 28:94 13

Program 26. kola v nedeľu 22. júna o 17.00: Harmanec – Malachov, Šalková B – Baláže (21. 6.), Dukla C – Dúbravica, St. Hory – Hronsek (21. 6. o 14.00), Podkonice – Hiadeľ, H. Pršany – Strelníky (21. 6.), Tajov – Medzibrod (21. 6.).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Dva archeologické lokality pri Priechode spojí náučný chodník

Lesný terén pri obci Priechod ukrýva stále neprebádané tajomstvá.

Mohutné hradby na vrchu Kopec stále čakajú na archeológov.

Vrcholná bezohľadnosť: Kolesami zničili pasienky pre kone

Majitelia Pony farmy na Suchom vrchu podávajú trestné oznámenie.

Takto vyzerali pasienky po nájazde.
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?