Poniky vyhrali v Sliači

Zdalo sa, že Hrochoť chytila na konci súťaže druhý dych, ale znovu to pokazila doma, s vedúcou Banskou Štiavnicou.

V bystrickom derby sa pochlapila Radvaň, ktorá porazila Badín. Darilo sa aj Čiernemu Balogu a Ponikám, ktoré vyhrali vonku.
V. liga, sk. C - 25. kolo
Dudince - Sásová 3:1 (0:0)
Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami. Po prestávke domáci pridali na dôraze, čo vyústilo v 51.min do vedúceho gólu. Hostia pohrozili Kováčom a Haringom, ale domáci brankár bol na mieste. Hostia sa predsa dočkali gólu, keď v 84. minúte, z priameho kopu spoza šestnástky, krásne obstrelil múr Haring a trafil šibenicu domácej brány. V tej istej minúte zvýšil na 2:1 pre domácich Harach.
Góly: 51. a 84. Harach, 88. Vankovič - 84. Haring, ŽK: Kurčík, Kováč, rozhodoval Kuchársky, 150 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník (46. Majer) - Striežovský, Turčan, Kurčík, Vidiečan, Haring, Kováč, Kovalčík (Dilík), Dočkal, Šeliga, Puliš.
Hrochoť - Banská Štiavnica 2:3 (2:0)
V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa nepodarilo udržať domácim prvopolčasový výsledok, keď nakoniec vyhrali šťastnejší hostia.
Góly: 9. Poliak, 34. Škamla - 55., 75. Kminiak, 62. Dulaj, ŽK: bez, ČK: Uhliar, rozhodoval Fábry, 150 divákov. HROCHOŤ: Mikuláš - Považanec P., Selecký J., Dorotovič R. (59. Uhliar), Považanec M. (59. Berky), Selecký S., Baitar, Dorotovič J., Poliak, Škamla, Pejko (46. Prostredník).
Radvaň - Badín 2:0 (0:0)
Zápas dobrej úrovne s množstvom nepremenených šancí na obidvoch stranách. V druhom polčase domáci dali šťastný gól. Hostia zvýšili tlak, ale nedokázali ho pretaviť do gólu. Z ojedinelého útoku dali domáci druhý poisťujúci gól.
Góly: 54. Uličný, 90. Snopko, ŽK: Ševčík, Gibala, Výlupok, Országh - Messerschmidt, Andraščík, rozhodoval Berko, 150 divákov. RADVAŇ: Kolenička (86. Mojžiš) - Uličný, Kollár, Škařupa, Ševčík (78. Vajdich), Ňáčik (72. Dovčiak), Snopko, Országh, Výlupok, Ondrejka, Gibala. BADÍN: Kubajda - Andraščík, Kulišiak, Galát, Janík, Messerschmidt, Masaryk (46. Nichta), Sovák (82. Sláva), Donoval (74. Moravčík), Hrnčíř, Pánik.
Žiar n H B/Lad. Vieska - Partizán Č. Balog 0:1 (0:0)
Prvý polčas sa hral priemerný futbal, opatrný z obidvoch strán. Hráči oboch mužstiev sa do šancí nedostávali. Za zmienku stojí 30. minúta, keď center Jakubejeho Lepšík hlavou usmernil k tyči, ale hosťujúci brankár vyrazil na roh. V 34. minúte hosťujúci Turňa narazil Pečovskému, ale domáci brankár takisto vyrazil na roh. Domáci sa mohli dostať do vedenia v 42. minúte, ale Jakubeje mieril nad. Druhý polčas boli lepší hostia a v 53. minúte, po centri Talpaša, dal vedúci gól Turňa. Domáci mohli vyrovnať v 82. minúte, ale Jakubeje zblízka nedal. Keďže hostia v 86. min prestrelili bránu, zápas sa skončil jednogólovým rozdielom.
Góly: 53. Turňa, ŽK: Šouc - Šavlík, rozhodovala Tisoňová, 100 divákov.
Č. BALOG: Daxner - Štulrajter P., Rusnák, Medveď, Pobožný (66. Štulajter), Šavlík, Lisina (59. Auxt), Čiliak, Talpaš (82. Babeľa), Turňa, Pečovský.
Sliač - Poniky 0:3 (0:1)
Zápas bol opatrný z obidvoch strán. Domáci zahodili pokutový kop a následne hostia sa ujali vedenia 1:0. V druhom polčase domáci hrali vabank, čo dôkladne využili hosťujúci hráči na strelenie ďalších dvoch gólov. V závere stretnutia sa hosťom zranil brankár a do brány musel nastúpiť hráč.
Góly: 37. Piar, 69. Slobodník, 80. Zátroch P., ŽK: Sekereš, Mozoľány - Maľa, Valent, rozhodoval Ja.Kyzek, 100 divákov.
PONIKY: Mádoš P. (85. Bračo) - Maľa, Trnka, Potkan, Hakel, Zátroch P., Piar, Rebek, Slobodník, Kíšik (62. Mádoš J.), Valent.
Žarnovica - Kováčová 2:0. D. Hámre - Št. Bane 5:0 (2:0), Beták, Frim 2, Galeta, Halaj
14. Sliač 24 3 7 14 20:49 16
Program 26. kola v nedeľu 22. júna o 17.00: Kováčová - Dudince, Banská Štiavnica - Radvaň, Partizán Č. Balog - Dolné Hámre, Štiavnické Bane - Sliač, Poniky - Žarnovica. Dohrávka 24. kola v stredu 19. júna o 17.30: Poniky - Dolné Hámre.