CHORZÓW ZLOMIL POLJOVKA

Radolského „štval“ najmä Pečovský

Generálka na jesennú časť najvyššej súťaže dopadla lepšie pre Duklu - klub, v ktorom niekedy pôsobil súčasný kormidelník poľského Ruch-u Chorzów Dušan Radolský. Jediný gól vsietil Martin Poljovka.
Posledný zápas úspešnej prípravy sa začal v netradičnom čase, hodinu pred sobotným poludním. Tento fakt sa ukázal jednak na návšteve – hoci na zahraničný klub bol vstup zadarmo – jednak na slnku, ktoré takpovediac kolmo svietilo na aktérov duelu.
Bol to typický prípravný zápas – bez extrémnej obetavosti, bez zbytočne priveľkého nasadenia – veď až po niekoľkých minútach sa akoby začalo na ihrisku niečo diať. V 8. min sa osmelili Poliaci, no na margo ich snahy-nesnahy musel Radolský len prevracať očami. Viacej z hry mali zverenci Štefana Horného, no ich hra bola dlho bez gólového efektu. V 10. min sa po peknej „kombinačke“ Filo ocitol v ofsajde.
Podľa Radolského slov najväčšia posila poľského „extraklasistu“ Mikolajek mal náznak šance v 12. min, no netrafil dobre loptu. Z Bystričanov sa o strely najviac pokúšal Pečovský – v 12. min vyslal vôbec prvý strelecký pokus zápasu.
Hralo sa v pokojnom tempe, o väčší vzruch sa postaral až v 36. min Ďuriš – na poľského gólmana vyslal druhú zápasovú strelu, o minútu sa peknou strelou pripojil Pečovský. Jeho pokus bol neúspešný aj v závere polčasu, do kabín sa išlo takmer na pravé poludnie za bezgólového stavu. V zápase bolo možných 8 striedaní na každej strane, druhý polčas to už hneď na začiatku vo veľkom využil Radolský. Okrem iných odišiel aj exduklista Martin Fabuš, ktorý proti bývalému zamestnávateľovi „veľa vody nenamútil“.
Na domácej strane M. Tótha vystriedal Ľubomír Vyskoč. Radosť na tvárach približne stovky divákov priniesol moment z 54. minúty. K exekúcii priameho kopu sa postavil Martin Poljovka a hoci sa brankár Mioduszewski lopty dotkol, nezabránil prieniku za svoj chrbát - 1:0 pre Duklu. Poljovka vyslyšal prosbu jedného z priaznivcov, ktorý ešte v prvom polčase zakričal, nech gól vsieti Martin Poljovka, keď nemá kto.
Unavene pôsobiaci Poliaci črtajúcu sa prehru pripustiť nechceli, no snažiť sa mali aspoň ako Mikolajek v 60. min, ktorý však z dorážky po skrumáži pred Borošom nevyrovnal.
Keď sa v 66. min ozval domáci komentátor oznamujúci, že tréner hostí Dušan Radolský strieda, z radov bystrických „ultrafans“ sa ozvalo krátke skandovanie mena bývalého kormidelníka červeno-bielych.
Zápas sa hral v pokojnom tempe, akoby sa iba dohrávalo. Viac mali loptu na svojich kopačkách futbalisti Dukly. Aj o vzruch v 76. minúte sa postarali práve Banskobystričania. Vyskoč ukážkovo posunul Uškovičovi, ten však mieril tesne nad bránku hostí.
V 82. min sa ešte o vyrovnanie pokúsili Poliaci – strela z priameho kopu však mierila do istého Boroša v bráne domácich.
Dukla B. Bystrica – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
l Gól: 54. Poljovka
FK Dukla: Boroš – M. Pančík, Debnár (59. Adámik), Poljovka, Kotrys (71. Herda) –Pečovský, Bruško (59. Šulek), T. Pančík – M. Ďuriš, M. Filo (59. Uškovič), M. Tóth (46. Vyskoč).

Povedali po zápase:
Dušan Radolský, tréner Ruch-u Chorzów
„Bystrica vyhrala zaslúžene, bola lepšia, je v inom štádiu prípravy. Toto mala prakticky generálku, a nás tá ešte len čaká. Svoje robilo aj teplo. My sme ráno o piatej odchádzali. Prakticky sa vraciame zo sústredenia, posledný zápas už býva taký.“

Viktor Pečovský, hráč Dukly
„Bolo to vydreté, ale každé víťazstvo poteší. Dnes to bolo ťažké kvôli počasiu, a určite to nebolo najlepšie. Ťažko sme sa dostávali cez zahustenú obranu a z toho možno vyplynulo, že strelecké pokusy boli z väčších vzdialeností. Aj gól sme dali len zo štandardky. Budeme musieť na tomto ešte popracovať. V príprave sme mali aj oveľa lepšie zápasy. Dúfam, že to v lige bude tak, ako to bolo v príprave.“