Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Podbrezová začala zostra

Futbalisti ŽP Šport vstúpili do nového ročníka prvej ligy správnou nohou. Dunajskej Strede strelili štyri góly a suverénne si pripísali prvé tri body.

Domáci začali s elánom, ktorý im vydržal až do prestávky a svojou pohyblivou hrou platili na defenzívu hostí. Železiari boli jasne lepší, dominanciu v strede poľa dokumentovali viaceré príležitosti a brankár DAC-u Hroš bol v plnej permanencii. Niekoľkokrát ho nebezpečne zamestnal aktívny Chomistek, potom M. Turňa, Tirer či Snitka. V 31. min. Chomistek šikovnou prihrávkou za obrannú líniu prekabátil hráčov DAC-u a Pavol Piatka zblízka doťukol loptu do siete - 1:0. V 37. min. Gottwald naservíroval gólovú prihrávku Chomistekovi, ale ten v rozhodujúcej chvíli pri ľavej Hrošovej žrdi vo vyloženej príležitosti spadol. Horúce chvíle zažívala defenzíva hostí v závere polčasu a na veľkú radosť domácich, nie bez následkov. V 42. min. Chomistek a po ňom aj Snitka mierili ešte tesne vedľa pravej žrdi Hrošovej bránky. Snitkov pokus navyše brankár tečoval a rohový kop Tirera jednoznačne hlavou nasmeroval do siete Gajdošík - 2:0. Po zmene strán sa väčšinou hralo iba na jednu bránku - hosťujúcu a všetko nasvedčovalo tomu, že aj na Horehroní budú strelecké hody. Domáci sústavne podkurovali defenzíve po krídelných priestoroch a brankár Hroš sa nedostatok práce sťažovať nemohol. V 60. min. ,,zobral” zo vzduchu druhý gól Pavlovi Piatkovi, ktorému šikovne centroval Chomistek. V 76. min. si však pri Kočanovom protiútoku nerozumel na rohu šestnástky s Csöllem a hostia mali štastie, že zmätky sa skončili iba rohovovým kopom. Pri ňom si Tirer s Gajdošíkom zopakovali spoluprácu z prvého polčasu a domáci kapitán hlavou zvýšil na 3:0. V závere si Chomistek zapísal druhú gólovú asistenciu, keď šikovnou krížnou prihrávkou pripravil Gottwaldovi gól do prázdnej brány.

Hlasy trénerov
Štefan Rusnák, Podbrezová: ,,Prvý zápas býva vždy dôležitý. Rozhodlo naše premieňanie šancí. Dobre zvládnuté štandardné situácie súpera položili. Naša defenzíva bola dobrá, súpera sme do vážnejšej šance nepustili.”
Tibor Meszelényi, DAC B: ,,Bolo to priemerné stretnutie. Porobili sme veľa chýb, dva razy sme inkasovali po štandardkách. Domáci boli lepší.”

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 987

Mesto Brezno cez víkend zriadilo 20 odberných miest, k dispozícii bola aj mobilná jednotka. Na testovaní sa v sobotu zúčastnilo 5267 ľudí, z toho 30 bolo pozitívnych, v nedeľu 2904, 29 bolo pozitívnych.