Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Začiatok veľmi nepotešil, vonku len bod z Prešova

II. FUTBALOVÁ LIGA, SKUPINY VÝCHOD - 1. KOLO

Konečne sa dočkali aj priaznivci tretej najvyššej republikovej súťaže. Naši zástupcovia im však veľa radosti neurobili. Podbrezovské béčko si priviezlo z Prešova bod, ale banskobystrická juniorka vysoko prehrala v Liptovskom Mikuláši.
1. FC Tatran Prešov - B ŽP Šport Podbrezová B 1:1 (0:0)
Snaha aktívneho domáceho tímu v prvom polčase kulminovala od 30. minúty, kedy hosťujúca defenzíva odvrátila niekoľko sľubných možností domácich. Z krídelných priestorov hrozili Cicman s Kerestešom, v útoku zase aktívny Eliáš. Na druhej strane útocné tykadlo hostí Kostúrik bol dlhé minúty osamotený. Boli to však hostia, ktorí si napriek obranným povinnostiam do prestávky vypracovali najväčšiu gólovú príležitosť. V 42. min. zahrával Savič z pravej strany trestný kop a osamotený Miroslav Giertl prakticky z jedného kroku neprekonal domáceho gólmana.
Úvod druhého polčasu patril hosťom, hra sa presunula na domácu polovicu. V 55. min. sa spoza šestnástky zastreľoval Kostúrik, ale nepresne. V 58. min. po dlhom odkope Puteru Kostúrik dôsledne sledoval loptu, pri prieniku do šestnástky ho stiahol Bíreš a pokutový kop útocník hostí s prehľadom premenil - 0:1. Aktívny Kostúrik ešte dvakrát - v 64. a 78. min. zamestnal Taliana, ktorý zažehnal nebezpečenstvo včasným vybehnutím. V závere sa hosťom darilo taktickou hrou držať domácich na dištanc, až na záverečnú minútu, keď prenikajúci Eliáš už v nadstavenom čase predsa len slávil domáci vabank vyrovnávajúcim gólom.
Gól: 90.+ Eliáš - 59. Kostúrik (z 11 m). Pred 180 divákmi rozhodoval Bucko. Žlté karty: 58. Bíroš, 90. Novák - 46. Radosavljevič.
ŽP ŠPORT B: Ihradský - Melicher, M. Horváth, Minčič, Savič - Putera (90. Báboľ), Zvara, Radosavljevič (65. Podio), Ševcík, Giertl (88. Hroš) - Kostúrik.

Liptovský Mikuláš - Dukla Banská Bystrica B 3:0 (2:0)
Značne omladená Dukla sa snažila s domácim súperom držať krok. V 10. min Pavlovič do prázdnej brány nedal hlavou. Domáci svojou skúsenosťou herne prevýšili Duklu. V 32. min, po faule na hráča Šupeja, z pokutového kopu dali gól Olejárom.
V ďalšom vývoji domáci prebrali iniciatývu a v 37. min skóroval Ballúch. Dukla v druhom polčase hru vyrovnala, nedovolila domácim žiadnu súvislú akciu. V 77. min po vyrazenej gólovej šanci hostí bol Levický napadnutý zozadu, za čo domáci dostali ČK. Potom Dukla prevzala iniciatývu do vlastných rúk, ale gól sa hosťom nepodarilo dať. V predĺžení sa ešte domácim podarilo streliť záverečný gól na 3:0.
Góly: 32. Olejár (z pok. kopu), 37. Ballúch, 90.+ Budvesel, ŽK: Olejár - Kulčiar, Brašeň, Levický, Vajda, ČK: 77. Šupej (L. Mikuláš) za hrubý faul, rozhodoval: Kakaščík, 300 divákov.
DUKLA B:Krištof - Kulčiar (49. Rapčan), Podstavek, Brašeň, Levický, Vajda P., Vician, Hlinka, Pavlovič (69. Polka), Bobor (46. Betka), Zošák

ŠK Aqua Turčianske Teplice - Odeva Lipany 2:2 (1:1)
Nedohrané, v 80. min prerušené pre neregulárny terén, predtým dvakrát prerušené pre prietrž mračien
Góly: 20. Kravárik, 50. J. Koleno - 16. Š. Jacko, 58. Ľ. Jacko, rozhodoval: Gábor, 300 divákov.
MFK Dolný Kubín - FK Spišská Nová Ves 0:2 (0:1). 30. Horváth, 78. Riapoš, rozhodoval: Chmura, 500 divákov.
FK Žiar nad Hronom - FK Čadca 3:0 (2:0). 31. Karakačanov, 45. a 84. M. Páleník, rozhodoval: Gál, 650 divákov.
MFK Vranov nad Topľou - FK Poprad 1:2 (1:1). 29. Šamo - 23. Pitoňák (z 11 m), 76. Kočiš, rozhodoval: Leško, 600 divákov.
FK Goral Stará Ľubovňa - MŠK Žilina B 1:0 (1:0). 22. Dlugoš, rozhodoval: Sedlák, 750 divákov.
TJ Jednota Bánová - Slavoj Trebišov 1:0 (0:0). 77. Labuda, rozhodoval: Ježík, 250 divákov.

Program 2. kola v sobotu 9. augusta
Lipany - Dukla B. Bystrica B, Trebišov - Liptovský Mikuláš, Žilina B - Bánová, ŽP Šport Podbrezová B - Stará Ľubovňa, Poprad - Prešov B, Čadca - Vranov, Spišská Nová Ves - Žiar nad Hronom, Turč. Teplice - Dolný Kubín.⋌

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.