Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Kremnička na pokraji príjemného prekvapenia

TREŤOLIGISTIA DLHO VIEDOL NAD PRVOLIGISTOM

V úvodnom kole Slovenského pohára minulý utorok sa v Kremničke schyľovalo k prekvapeniu. Domáci treťoligoví futbalisti vybehli na favorizovaný prvoligový Lučenec agresívne a útočne a pred polčasom viedli gólmi Kubáta a Kellera.
Keby medzitým ešte Kandova strelila neskončila na žrdi, ale v sieti, Novohradčania by sa mohli s pohárovou súťažou rozlúčiť už na začiatku.
Ani po prestávke to s hráčmi Kremničky nevyzeralo najhoršie. Po necelej polhodine síce v priebehu troch minút dvakrát inkasovali a Lučenec vyrovnal, no pre hostí boli minúty do konca zápasu dosť krušné. Domáci síce mleli z posledných fyzických síl, ale pred bránou Lučenca bolo často horúco. Hlavne Kellerova šanca poriadne zaváňala gólom. Nakoniec až penaltový rozstrel posunul novohradský klub do druhého kola.
,,Prvý polčas nás domáci zaskočili agresivitou a hrali veľmi dobre. Presne kombinovali, výborne sa pohybovali a dobre si prihrávali. Navyše boli výbušnejší. V prestávke sme si povedali, že v takom tempe nemôžu dlho vydržať a hrali sme lepšie. Skóre sme mohli otočiť už v priebehu zápasu, ale na jedenástky to vyšlo,“ povedal kapitán Lučenca Tomáš Boháčik, ktorý spečatil postup premenením poslednej penalty.
Novohradčania hrali ligový zápas v sobotu, Kremnička v nedeľu. Navyše Lučenec má profesionálov, hráči Kremničky nie sú živí len futbalom, chodia aj do roboty. ,,Rozhodlo práve to, že sme mali o deň viac oddychu, domáci mali toho v druhom polčase plné zuby a kondične sme ich prevalcovali. Napriek tomu, že Kremnička je o dve súťaže nižšie, má kvalitný káder. V tretej lige bude patriť medzi lídrov. Postúpili sme a úlohu sme splnili,“ dodal Boháčik.
V šatni Lučenca bolo cez prestávku viac decibelov, tréner Milan Albrecht musel zvýšiť hlas, aby prebral svojich zverencov. ,,Hlavne prvý polčas nepristúpili chlapci z zápasu zodpovedne. Futbal už vie hrať každý a Kremnička ho hrala úvodných 45 minút veľmi dobre. Po prestávke sme ich dostali pod tlak, robili chyby a potom im už chýbali sily. V takýchto stretnutiach sa musí preukázať rozdiel medzi prvou a treťou ligou. Rozhodla naša kondícia, fyzicky sme dobre pripravení,“ povzdychol si Albrecht.
Kouč Kremničky Stanislav Baláž cez prestávku chladil optimizmus po dvojgólovom vedení a nakoniec správne odhadol situáciu. ,,V prvom polčase súper nemal šancu, my okrem gólov žrď a dve príležitosti. Cez polčas som čakal, ako vydržíme kondične. Od toho sa potom odvíjali ďalšie veci. Lučenec musel ísť do plných, lebo pre neho bola povinnosť cez nás postúpiť. Teší ma, že na ihrisku to tak nevyzeralo. V závere nás prehrali, vyrovnali, ale nakoniec naši hráči viac hrozili, keď vyhrabali posledné sily. Chceli sme to otočiť. Penalty sú už lotéria. Zápas beriem ako veľmi dobrý tréning, veľké oči sme nemali, ale za výkon sa vôbec nemusíme hanbiť. Naopak, s výkonom som spokojný a pri troške šťastia sme mohli postúpiť,“ povedal Baláž.
Pred druhým gólom vyrazil brankár Kremničky Juračku strelu Mendesa len pred Boháčika, ktorý pohodlne znížil. Niektorí fanúšikovia tvrdili, že loptu mohol chytiť do rúk. ,,Chcel som ju chytiť, ale mi nejako vypadla a súper bol pri lopte skôr ako náš obranca. Mal som ju možno vyraziť inde. Náš výkon bol veľmi dobrý, súper nás predčil len po fyzickej stránke. Škoda, že som nechytil aspoň jednu penaltu. Dosiahli sme však dobrý výsledok, ktorý nás môže povzbudiť do ďalších bojov v tretej lige,“ dodal Juračka.
MIRO GREŠKO
1. kolo Slovenského pohára
Kremnička - Lučenec 2:2 (2:0) - 3:5 na pokutové kopy
Góly: 19. Kubát, 42. Keller - 71. Boháčik, 73. Lavrík. Penalty: Lavrík 0:1, Keller 1:1, Kamendy 1:2, Kanda 2:2, Mendés Barbosa 2:3, Kubát nedal, Kováč 2:4, Hurík 3:4, Boháčik 3:5. Žlté karty: Špulica - Lavrík. Rozhodoval K. Horváth, 420 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Jendrišák, Kováčik, Choma, Hurík - Kanda, Palkovič, Keller, Špulica (76. Haviar) - Kubát, Hejčík (83. Oláh). Tréner: Stanislav Baláž.
LUČENEC: Páleš - Lavrík, Masár (70. Kamendy), Vido (63. Mendés Barbosa), Ondáš - Gonos, Chovan, Golian, Boháčik - Pet. Ďurica (46. Pav. Kováč), Lendvay. Tréner: Milan Albrecht.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 108

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

7 h

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.