Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Strelecké hody v Šalkovej na úkor Seliec

V piatej lige si domáce mužstvá urobili zo svojich štadiónov nepriestreľné hradby. Okrem Hrochote, ktorá iba remizovala s Dolnými Hámrami všetky ostatné vyhrali. Prekvapením je debakel Seliec, bývalého štvrtoligistu s nováčikom v Šalkovej.

V. liga, sk. C - 1. kolo

Badín - Žarnovica 2:1 (1:0)
Zápas v jednoznačnej réžii domácich. Z množstva šancí sa im podarilo premeniť iba dve. Zdramatizovanie nastalo až pri vylúčení Strelca, ale napriek tomu domáci zápas doviedli do víťazného konca.
Góly: 41. Blaško, 55. Faktor, ŽK: Dikacz, Hrnčíř - Lavrov, Le, ČK: Strelec, rozhodoval Budinec, 350 divákov.
BADÍN: Iliaš - Janík, Kulišiak, Kunzo, Strelec, Dikacz, Donoval (77. Uhliarik), Faktor, Blaško, Slobodník (58. Galát), Hrnčíř (90. Masaryk).

Partizán Č. Balog - Zvolenská Slatina 2:0 (2:0)
V zápase dobrej úrovne mali viac príležitosti domáci, z ktorých dve dokázali realizovať. Hostia ako nováčik sa predstavili v dobrom svetle a budú určite nepríjemným súperom pre každé mužstvo.
Góly: 15. Pečovský, 25. Pobožný, ŽK: bez ČK: Štulajter, rozhodoval Truban, 200 divákov.
Č. BALOG: Čavoj - Medveď (46. Čiliak), Pečovský, Kostelný, Rusnák, Pančík, Vozár, Šavlík, Lisina, Turňa (46. Pobožný), Štulrajter.

Hrochoť - Dolné Hámre 2:2 (1:0)
Domáci sa v prvom polčase nedokázali presadiť napriek hernej prevahe. Hostia z minima vyťažili maximum a po prvom polčase viedli. Zápas zdramatizovali na konci druhého polčasu, keď v poslednej minúte viedli, ale domáci v 92.minúte z jedenástky nakoniec ukoristili aspoň bod.
Góly: 37. Mazúch, 92. Michálik (11 m) - 74. Zeleňák, 90. Káčer, ŽK: R. Dorotovič - R. Galeta, L. Listofer, J. Beták, J. Haško, R. Ološtiak, rozhodoval Kožík, 150 divákov.
HROCHOŤ: Mikuláš - Dorotovič R., Baitar, Považanec P., Dorotovič J. (63. Pejko), Selecký S., Považanec M., Poliak, Michalík, Škamla D. (75. Berky), Mazúch.

Sásová - Lutila 3:1 (1:1)
Ťažký náročný zápas na úvod sezóny. Hostia začali bez ostychu a takmer do konca prvého polčasu viedli. Domáci pred koncom prvého polčasu vyrovnali a v druhom polčase ovládli hru. Výsledok bol iba otázkou skóre, čo sa prejavilo strelenými gólmi. Na piatu ligu výborná úroveň výkonov obidvoch mužstiev.
Góly: 44. Kubina, 75. Dubovický, 88. Ďuriš - 14. R. Kanina, ŽK: Vidiečan - P. Hanus, rozhodoval Danko, 450 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Dlhoš, Dočkal, Spišiak, Haring, Turčan, Venglarčík (64.Dubovický), Šeliga, Kováč, Vidiečan (80. Ďuriš), Kubina.

Šalková - Selce 7:2 (3:2)
Premiéra v piatej lige domácim vyšla do posledného bodu. Vynikajúci nástup v úvodných minútach bol dostatočným odrazovým mostíkom pre ďalší vývoj zápasu. Hostia svojou hrou v prvom polčase stíhali odpovedať na pekné akcie domácich a z ich nebezpečných útokov bolela hlava nielen dobre chytajúceho Vraneša. Druhý polčas bol pevne v rukách domácich. Gólovou žatvou si futbalisti Šalkovej získali kritické, ale vďačné srdcia fanúšikov.
Góly: 4. Jančiar, 6., 32., 64. Tuček, 70. Dobrík Pe., 82. Lübeck, 89. Štefanka -18. Lipták, 34. Túry, ŽK: Samuelčík, ČK: Kučera, rozhodoval Medveď, 200 divákov.
ŠALKOVÁ: Vraneš - Dobrík Pa., Dobrík Pe., Pilko (78.Paršo), Solivajs, Lübeck, Baran, Roško (58.Štefanka), Jančiar, Tuček, Šimčík
SELCE: Kučera - Samuelčík, Vajda, Adam, Strečok J., Kmeť, Lipták, Poláček (58.Rakyta), Túry (80.Strečok A), Mořingl, Šikula (46.Karcel).

Jakub Radvaň - Žiar n/Hronom B
zápas bol odložený pre nepriaznivé počasie na 28.8.

Štiavnické Bane - Kováčová 4:0 (1:0), góly: Pavlík V., Pavlík M., Urgela, Košarník.

14. Selce 1 0 0 1 2:7 0
Program 2. kola v nedeľu 17. augusta o 16.00: Kováčová - Selce, Lutila - Šalková, Žiar n/H B-Ladomerská Vieska - Sásová, Dolné Hámre - Radvaň, Zvolenská Slatina - Hrochoť, Žarnovica - Partizán Č. Balog, Štiavnické Bane - Badín.