Braväcovo dostalo riadny výprask v Lučatíne

I. FUTBALOVÁ TRIEDA - 3. KOLO

Zaujímavé výsledky sa zrodili v prvej triede. Mýto a Jasenie vyhrali v prvých dvoch kolách, v treťom pustili body na domácej pôde. Ostali však na prvých miestach. Naopak, Harmanec a Braväcovo čakajú na prvý bod ďalej.
Mýto – Priechod 1:1 (1:1)
Vo vyrovnanom zápase sa súperi podelili spravodlivo o body.
Góly: 24. Barla M., 45. Chaban vl.. ŽK: 33. Kleskeň, 70. Smola, 71. Giertl, 85. Makuša – 70. Ivanič. Pred 80 divákmi rozhodoval Caban.
MÝTO: Jurina- Giertl, Keresény, Danove, Botoš, Kurek, Makuša, Nikel, Medveď ( 80. Matula), Kleskeň (65. Kochan) , Smola.
PRIECHOD: Kurčík- Mesík, Homola P., Homola M., Heric, Chaban, Kopic (87. Demjan), Ivanič, Oboril, Barla, Chromek.

Lučatín – Braväcovo 6:0 (3:0)
Umývanie hláv v domácej kabíne po dvoch zbabraných zápasoch pomohlo. Chlapci hýrili aktivitou a rýchli útočníci robili v šestnástke hostí vietor. Už v deviatej minúte mohli viesť, ale penaltu Šišiaka brankár hostí vyrazil. V štrnástej minúte sa vedenia ujali domáci, vyrazenú strelu doťukol do brány Turčan. V 25. minúte Prostredný strelou zvýšil na 2:0. O minútu neskôr, znovu Turčan obišiel obrancov a popri brankárovi zvýšil na 3:0 . V 58. minúte vyšla z 20 metrov strela Hlinkovi a na vlas rovnaká v 80. minúte Garajovi. V 90. minúte za faul na Garaja premenil penaltu Prostredný. Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hostia hrali vyrovnanú hru a kontrovali rýchlymi útokmi a čo prešlo za obrancov, vychytal najlepší hráč na ihrisku, brankár Adam.
Góly: 14. Turčan, 25. Prostredný, 26. Turčan, 58. Hlinka, 80. Garaj, 90. Prostredný. ŽK: 43. Sedliak – 17. Vajda. Pred 120 divákmi rozhodoval Králka.
LUČATÍN: Adam- Hruška Ľ., Uvrík, Majer (46. Hruška I.), Hraško, Hlinka, Sedliak, Šišiak( 42. Mokroš), Turčan (73 Kútik), Garaj, Prostredný.
BRAVÄCOVO: Martinec - Gašperan, Hubelíny, Koľaj, Švančara, Vajda, Srnka E. (72. Paško), Srnka M., Kubica, Ľupták, Zelenčík.

Heľpa – Baláže 0:3 (0:1)
Domáci odohrali slabý výkon, bez premenených šancí.
Góly: 13. Chaban, 51,52. Tišliar. ŽK: 13. Bošeľa – 32. Jablonovský, 45. Slobodník. Pred 200 divákmi rozhodoval Belko.
HEĽPA: Málik- Kukuľa J., Oravkin, Ďurajda, Bošeľa, Riapoš, Mak, Krušinský (46. Košťál), Kukuľa M., Bulava, Kučerák.
BALÁŽE: Kostiviar. Jablonovský (55. Hučko), Kenický, Chaban J., Rusko, Latinák (86. Rumanovský), Slobodník, Chaban V., Dian, Čunderlík, Vavrek (28. Tišliar).

Beňuš – Poniky 2:1 (0:0)
Domáci začali zápas nervózne, hostia ovládli hru, mali aj šance. Po prestriedaní v zostave v 40. min išli domáci do vedenia. V druhom polčase domáci ovládli hru dali druhý gól a pritlačili hostí do obrany. Zahodili ešte 3 vyložené šance za čo ich hostia potrestali v 75. min gólom. Hostia predviedli technickú hru ale domáci vyhrali bojovnosťou.
Góly: 40. Kršačok, 57. Čutka – 75. Slobodník. ŽK: 68. Plieštik, 76. Necpal – 17. Piar, 63. Kišík. Pred 150 divákmi rozhodoval Suchý
BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Necpal, Čutka (75. Krešák), Škantár, Zelený, Berčík, Košík (46. Kováčik), Štefančík, Kršačok, Amrich.
PONIKY: Polievka- Maľa, Trnka, Potkan, Redek, Zátroch, Piar, Slobodník, Valent (63. Madoš) , Kišík (85. Madoš), Hakel.

Jasenie – T. Č. Balog 0:0 (0:0)
Dramatický, ale zbytočne nervózny zápas skončil remízou, pretože domácim sa v útoku vôbec nedarilo a trestuhodne zahadzovali aj 100-percentné šance. Hostia aj od 40. minúty oslabení podali snaživý výkon, zamerali sa na bránenie, čo im prinieslo 1 bodový zisk, domáci však stratili 2 body.
ŽK: 32. Kvietok J., 46. Švantner P. , 26. Kliment. ČK: 40. Kliment. Pred 150 divákmi rozhodoval Mukera.
JASENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Gaboň, Oravec, Veľký (57. Weisenbacher H.), Malček, Demeter, Čatloš (87. Parobek), Weisenbacher J., Černák.
T. Č. BALOG: Medveď- Sitarčík, Štulrajter R., Kováčik M., Budovec, Kvietok, Švantner P., Štulrajter P., Kliment, Švantner T., Betka (29. Kováčik P., 90. Turňa).

Harmanec – Osrblie 1:3 (0:2), Hronec – Sl. Ľupča 0:0 (0:0).

14. Braväcovo 3 0 0 3 2:10 0
Program 4. kola 31. augusta o 16:00: Sl. Ľupča – Osrblie, T. Č. Balog – Harmanec, Poniky – Jasenie, Baláže – Beňuš , Ne 10.30 Braväcovo – Heľpa, Priechod – Lučatín, Hronec – Mýto.