Sobota, 4. február, 2023 | Meniny má Veronika

Konečne sa dočkali aj futbalisti Seliec

V piatej lige sme v treťom kole zaznamenali aj víťazstvo Seliec. V streleckých hodoch porazili doma Lutilu. Ostatné naše mužstvá si celkove viedli veľmi dobre, väčšinou svoje zápasy vyhrali. Až na čiernobalocký Partizán a Šalkovú.

V. liga, sk. C - 3. kolo

Badín – Kováčová 2:0 (1:0)
Kvalitný sústredený výkon domácich, ktorí nedovolili hosťom takmer nič. Hostia mali iba jednu šancu, keď sa im podarilo nastreliť brvno. V druhom polčase sa hralo už iba na jednu bránu. Domáci strelili upokojujúci druhý gól a zápas dohrávali v pokojnej atmosfére.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 29. Hrnčíř, 68. Faktor, ŽK: Janík, Blaško - Homola, rozhodoval Kollár, 450 divákov.
BADÍN: Iljaš - Janík, Kulišiak, Andraščík, Kunzo, Dikacz (81. Masaryk), Slobodník (46. Galát), Donoval (56. Uhliarik), Hrnčíř, Faktor, Blaško.

Partizán Č. Balog – Štiavnické Bane 0:1 (0:0)
V obojstranne slabom zápase vyhrali šťastnejší hostia, ktorí strelili víťazný gól sedem minút pred záverom stretnuia.

Góly: 83. Holmík, ŽK: Belko, Medveď, Očenáš - Sochor, ČK: Ondrík, rozhodoval Močiliak, 200 divákov.
Č. BALOG: Müller - Rusnák, Pečovský, Vozár, Medveď T., Šavlík, Medveď M. (46. Očenáš), Belko, Lisina (46. Turňa P.), Pobožný, Auxt.

Hrochoť – Žarnovica 2:1 (2:0)
Domáci začali prvý polčas lepšie, keď si vytvorili územnú prevahu, ktorú okorenili dvoma gólmi. V druhom polčase sa však uspokojili s výsledkom, keď iniciatívu prebrali hostia, avšak z hernej prevahy v druhom polčase sa im podarilo iba znížiť výsledok na 2:1.

Góly: 17. Dorotovič J., 25. Mazúch - 73. Lavrov, ŽK: Považanec M. - Šmondek, rozhodoval Jo. Kyzek, 150 divákov.
HROCHOŤ: Mikuláš - Dorotovič R., Baitar, Považanec P., Dorotovič J., Považanec M., Poliak (82. Berky), Selecký S., Michálik, Škamla (72. Pejko), Mazúch (89. Blaško).

Sásová – Dolné Hámre 2:0 (0:0)
Domáci od začiatku zapásu zatlačili hostí na ich polovicu a v zahodili niekoľko gólových príležitostí. Hostia hrozili iba z ojedinelých protiútokov. V druhom polčase domáci prestriedali a zvýšili aktivitu, čoho výsledkom boli dva strelené góly a jedna zahodená penalta, tesne pred koncom stretnutia. Domáci si tri body za predvedený výkon zaslúžili.

Góly: 72. Šeliga, 87. Turčan, ŽK: Dočkal, Vidiečan, Kováč - Galeta, Brodziansky, Beták, rozhodoval Verkin, 300 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Dlhoš, Dočkal, Spišiak, Haring, Turčan, Venglarčík (46. Dubovický), Šeliga, Kováč, Vidiečan (76. Ďuriš), Kubina (89. Striežovský).

Šalková – Žiar n/Hronom B-L. Vieska 0:4 (0:2)
Skúsenejší s nováčikom. V tomto duchu sa niesol celý zápas. V úvode prvého polčasu boli hernejší domáci, no prevaha a futbalová suverenita hostí zväzovala nohy šalkovskej jedenástke. Výborne chytajúci Pažout, hetrik kapitána Ivana a posledný gól z kopačky Čányho boli prisilnou devízou hosťujúceho mužstva, na ktorú domáci nemali.

Góly: 9., 40. 55. Ivan L., 92. Čány, ŽK: Dobrík Pa., Dobrík Pe., Pilko, rozhodoval Ligač, 150 divákov.
ŠALKOVÁ: Vraneš (67. Ursíny P.)- Dobrík Pa., Dobrík Pe., Roško, Solivajs, Lübeck, Ursíny M., Bursa, Tuček, Šimčík, Pilko.

Selce – Lutila 4:3 (1:1)
V prvom polčase veľké množstvo nepremenených šancí na strane domácich. Hostia sa ujali vedenia z problematickej jedenástky. Na začiatku druhého polčasu hostia po obrovskej chybe domáceho obrancu strelili druhý gól. Potom sa predviedli domáci, ktorí predčili hostí po všetkých stránkach a tromi gólmi zvrátili výsledok. Hostia napokon upravili výsledok na konečných 4:3.

Góly: 39., 53. Mořingl, 59. Lipták, 71. Šikula - 37. Kanina, 48. Hanus, 90+ Golha, ŽK: Samuelčík, Matonok P., Adam - Vanko, rozhodoval J. Krahulec, 230 divákov.
SELCE: Voskár - Samuelčík, Rusko J., Uhliar, Kmeť, Lipták, Strečok, Vajda (78. Šikula), Mořingl, Matonok M. (85. Matonok P.), Túry (65. Adam).

Jakub Radvaň – Zvolenská Slatina 1:0 (1:0)
V prvom polčase bolo lepšie domáce mužstvo, vypracovalo si viac gólových príležitostí, ktoré však nedokázali nepremeniť. Pred koncom prvého polčasu sa domáci ujali vedenia zo značky pokutového kopu. Druhý polčas začal v réžii domácich, potom prevzali čiastočne iniciatívu hostia, ale nie na dlho. Domáci dostali hru pod kontrolu a udržali si jednogólové víťazstvo. Výsledok mohli ešte prikrášliť, ale už sa im nepodarilo streliť ďalší gól.

Góly: 41. Bednár (11m), ŽK: Lupták, Maliník, rozhodoval Antalík, 150 divákov.
JAKUB RADVAŇ: Filadelfi - Rubint, Maďar, Ondrejka, Balon, Porubský, Čipčala, Országh, Palúch (77. Plavec), Ševčík, Bednár (88. Koreň).

14. Z. Slatina 3 0 0 3 1:5 0

Program 4. kola v nedeľu 31. augusta o 16.00: Kováčová – Lutila, Žiar B-L. Vieska - Selce, Dol. Hámre – Šalková, Zv. Slatina – Sásová, Žarnovica – Radvaň, Štiav. Bane – Hrochoť, Badín – Partizán Č. Balog.