Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Podlavice si priviezli všetky body

V štvrtej lige sa zástupcom nášho regiónu mimoriadne darilo. Podlavice si priviezli všetky možné body z Dolnej Strehovej a Brusno si doma poradilo s Hajnáčkou.

IV. liga Juh - 3. kolo
Brusno – Hajnáčka 3:2 (1:1)
Zápas sa niesol v znamení množstva nepremenených šancí domácich, čo hraničí až s nemohúcnosťou. Kováč, Giertl, Patráš, Švidráň nedokázali skórovať ani z najvyloženejších šancí. Preto hostia už v 10. min viedli gólom Ruzsoá. Brusnu sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte polčasu, keď center Pipicha usmernil Švidráň. Druhý polčas sa niesol v znamení veľkej prevahy domácich, z čoho Švidráň získal vedenie. V 64. min Pipich ušiel obrane hostí a prudkou strelou zvýšil na 3:1. Domáci potom nepochopiteľne poľavili a Sepeši upravil výsledok, pričom Berky ešte nastrelil žrď domácej brány.
Góly: 45. a 52. Švidráň, 64. Pipich - 10. Ruzsó, 89. Sepeši. ŽK: Tóth, Szokis, Sókováč (Hajnáčka). Rozhodoval Ma. Jakubjak, 240 divákov.
BRUSNO: Maškara - Lehocký, Giertl, Pipich, Tuhársky, Luptovčiak (84. Medveď), Vaník, Sokol, Patráš, Švidráň, Kováč.

Dolná Strehová – Podlavice 1:2 (1:1)
Hostia v prvom polčase mohli rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Zahodili však množstvo šancí, čo sa im skoro vypomstilo. V druhom polčase, po druhom góle hostí z priameho kopu, si domáci vytvorili tlak, z čoho pramenili aj gólové príležitosti, no Podlavice nakoniec výsledok ubránili. Hostia podali veľmi rozdielne výkony. V prvom polčase dobre, v druhom slabšie. Víťazstvo však bolo zaslúžené, vzhľadom na množstvo šancí v prvom polčase.
Góly: 39. Romóczy - 33. Kollár, 56. Selecký, ŽK: Gluch - Navrátil, rozhodovala Debnárová, 150 divákov.
PODLAVICE: Mojžiš - Rumanovský, Kollár, Stacho (72. Haviar), Majling, Navrátil, Šatánek, Selecký (60. Baran), Tišliar (89. Smekal), Jobko, Wolf.

Tisovec – Revúca 2:0 (1:0), Šándor (11 m), Farkaš. Hliník – Poltár 3:3 (1:1), Miškov, Sopko, Rapčan - Pagáč, Póch, Dyma. Banská Štiavnica – Jesenské 1:0 (1:0), Šíma. Veľký Blh – Hnúšťa 4:2 (3:0), Kret 2, Doležal, Drugda (11 m) - Doboš 2. Ružiná – Kalinovo 3:1 (2:1), Máč 2, Kurák - Štefánik.

14. Revúca 3 0 0 3 0:7 0
Program 4. kola v nedeľu 31. augusta o 16.00: Revúca – Kalinovo, Hnúšťa – Ružiná, Podlavice – Veľký Blh, Jesenské – Dol. Strehová, Hajnačka – Ban. Štiavnica, Poltár – Brusno, Tisovec – Hliník.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Babilon vydal prvú kuchárku v slovenskej reči

Ján Babilon zhromažďoval recepty dvadsať rokov. V roku 1870 vydal prvú kuchársku knihu v slovenskom jazyku.

1 h

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.