Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Sásová vyhrala v Zvol. Slatine a je na čele

V piatej lige sme videli derby zápas v Badíne, v ktorom sa podľa predpokladov presadili domáci futbalisti. Darilo sa najmä Sásovej, ktorá si priviezla tri body, Hrochoť remizovala na pôde prvých Št. Baní, Šálková má bod, naprázdno vyšli Radvaň a Selce.

V. liga, sk. C - 4. kolo
Badín – Partizán Č. Balog 3:1 (2:1)
Zápas dobrej úrovne, útočný na obidvoch stranách s veľkým počtom šancí na strane domácich.
Góly: 15., 27. Faktor (2. z 11 m), 85. Hrnčíř - 26. Babeľa, ŽK: Slobodník - Čavoj, Pančík, ČK: Medveď, rozhodoval Weiss, 250 divákov.
BADÍN: Kubajda - Janík, Andraščík, Kunzo, Dikacz (87. Chrobák), Slobodník (57. Galát), Homola, Strelec, Hrnčíř, Faktor, Blaško (46. Sovák)
PARTIZÁN Č. BALOG: Čavoj - Lisina, Šavlík, Pobožný (46. Müller), Kostelný (59. Turňa), Pančík, Babeľa, Pečovský, Rusnák, Auxt, Medveď.

Štiavnické Bane – Hrochoť 1:1 (0:1)
Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia Michálikom. V druhom polčase sa domáci postupne dostávali do tlaku, z ktorého sa im podarilo vyrovnať v nadstavenom čase.
Góly: 90.+ Pavlík M. - 10. Michálik, ŽK: Macko, Osvald, Michálek - Mazúch, Dorotovič R., rozhodoval Dado, 220 divákov.
HROCHOŤ: Mikuláš - Selecký J., Baitar, Považanec P., Dorotovič J., Považanec M., Dorotovič R., Selecký S., Michálik, Škamla (86. Poničan), Mazúch.

Zvolenská Slatina – Sásová 1:2 (0:2)
Do 10. minúty boli domáci lepším mužstvom, ale neskôr sa hra vyrovnala a do konca polčasu hostia domácich k ničomu nepustili a strelili 2 góly. Druhý polčas mohli hostia zvýšiť vedenie o ďalšie tri góly. V 88. minúte skorigovali domáci výsledok na konečných 2:1.
Góly: 88. Ľupták - 20. Dubovický, 37. (11 m) Šeliga, ŽK: Macko, Kubovský - Dlhoš, Ďuriš, rozhodoval Ja. Kyzek, 100 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Spišiak, Dočkal, Dlhoš, Turčan, Venglarčík (83. Striežovský), Šeliga, Vidiečan, Haring, Kováč, Dubovický (70. Ďuriš).

Dolné Hámre – Šalková 3:3 (1:2)
Prvý polčas bol vyrovnaný. Hostia mali viac z hry a do polčasu viedli. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci zvýšili obrátky a strelením dvoch gólov zdramatizovali priebeh zápasu, ktorý sa napokon skončil deľbou bodov.
Góly: 41., 79. Zeleňák, 50. Frim - 17. Tuček, 40. Jančiar, 56. Bursa, ŽK: Beták, Galeta - Baran, Jančiar, Pilko, Dobrík Pe., Šimčík, Paršo, rozhodoval Holas, 200 divákov.
ŠALKOVÁ: Vraneš - Dobrík Pa., Dobrík Pe., Pilko, Solivajs, Lübeck (70. Roško), Baran (89. Štefanka), Bursa, Jančiar (79. Paršo), Tuček, Šimčík.

Žiar n/H B-Lad. Vieska - Selce 1:0 (0:0)
Domáci mali po celý zápas značnú prevahu, ale hostia rozumnou hrou udržovali prijateľný výsledok. V 33. minúte vystrelili hostia z kopačky Mořingla, ale brankár vyrazil na roh. To bola jediná šanca hostí v prvom polčase. Domáci zvýšili tlak a hrozili rýchlymi protiútokmi, z ktorého strelili jediný ako sa neskôr ukázalo, víťazný gól zápasu. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale domáci im veľa nedovolili.
Góly: 69. Zelovič, ŽK: Mackuľa - Kmeť, Adam, rozhodoval Havran, 150 divákov.
SELCE: Lalík - Samuelčík, Vajda, Uhliar, Adam, Šikula, Kmeť, Lipták, Túry, Matonok M. (70. Matonok P.), Mořingl.

Žarnovica – Jakub Radvaň 2:1 (2:0)
Zápas sa začal nervózne, nie však zo strany hráčov. V 19. min po faule rozhodca ukázal žltú kartu kapitánovi hostí, ale po 3 minútach svoj verdikt zmenil na červenú kartu s odôvodnením, že sa pomýlil. Tento moment bol pre hostí zlomový. Od tej chvíle mali domáci navrch a vypracovali si množstvo šancí. Na konci prvého polčasu bolo už 2:0 pre domácich. Druhý polčas bol na prekvapenie v réžii hostí napriek vylúčeniu hráča. Podarilo sa im znížiť po peknej strele Országha. Ku koncu zápasu domáci opäť prevzali iniciatívu a doviedli zápas do víťazného konca.
Góly: 16. Ziman, 45. Hlavačka - 53. Országh, ŽK: Štefanka, Číž, Šopa, Le - Bednár, Maďar, Machel, Vajda, ČK: Rubint, rozhodoval Melich, 150 divákov.
JAKUB RADVAŇ: Štrba - Rubint, Balon, Ondrejka, Maďar, Országh, Ševčík, Plavec, Porubský (77. Vajda), Palúch (64. Machel), Bednár.

Kováčová – Lutila 7:1 (3:1), góly za domácich: Homola 2, Koreň 2, Rerich, Elek, Majerčík.

14. Z. Slatina 4 0 0 4 2:7 0

Program 5. kola v sobotu 6. septembra o 15.30: Jakub Radvaň – Štiavnické Bane, v nedeľu 7. septembra o 15.30: Partizán Č. Balog – Kováčová, Hrochoť – Badín, Sásová – Žarnovica, Šalková – Zvolenská Slatina, Selce – Dolné Hámre, Lutila – ŽiarB-L. Vieska.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 082

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.