Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Medzibrod opustil prvú trojicu po prehre

Na čele tabuľky druhej triedy A je Dúbravica, ktorá však musela bojovať o najtesnejšie víťazstvo nad Tajovom. Rekordné víťazstvo sa zrodilo v Nemeckej, kde domáci futbalisti naložili Riečke poltucet.

II. trieda A - 5. kolo

Podkonice – Šalková B 5:1 (2:1)
Zápas sa odohrával za výborného počasia. Po dobrom výkone z prvých minút udržali domáci stav stretnutia, ktorý zúročili výborným výsledkom na 5:1. Súper nekládol veľký odpor. Prejavila sa súhra domáceho mužstva. Ján Kruppa podal taktiež výborný výkon.
Góly: 8., 51., 55., Z. Barla, 3. D. Fridrich, 76. M. Polóny – 32. J. Paršo.
Pred 110 divákmi rozhodoval Ján Krupa.
PODKONICE: M. Barla- J. Homola, P. Mesík (26. L. Barla), A. Pančík, A. Petrovič, M. Bódzik (37. J. Chaban), D. Fridrich, M. Polóny, P. Rychecký, T. Kmeť, Z. Barla.
ŠALKOVÁ: A. Bella- T. Gartošík, M. Kútik, J. Dobrík, B. Fraňo, P. Tóth, M. Hrnčiar, J. Paršo (52. M. Handula), M. Ursíny, M. Gerö (46. B. Očenáš), M. Pánik.

Dúbravica – Tajov 1:0 (1:0)
Domáci od začiatku hrali zo zabezpečenej obrany. Hráči podnikali rýchle protiútoky. Hráči domáceho aj hosťovského družstva zahodili vyložené šance, ktoré mohli skončiť peknými gólmi.
Góly: 28. R. Habány.
ŽK: J. Mala, J. Mesteš, M. Makan – P. Rončák. Pred 150 divákmi rozhodoval Lepieš.
DÚBRAVICA: P. Gregor- Ľ. Pinka, M. Makan, D. Kohút, J. Maľa, R. Habány, P. Majer, J. Nesteš, P. Pinka (72. M. Bubelíny), K. Kocka, T. Kováč (89. A. Chramec).
TAJOV: M. Mesík- D. Soják, P. Rončák, P. Mažgút, M. Černák, R. Vaterka, R. Zmajkovič, V. Horný, J. Biely (73. M. Krivuš), M. Murgaš (76. Z. Muríň), M. Targoš (62. M. Bobor).

Nemecká – Riečka 6:0 (2:0)
Domácemu mužstvu konečne vyšiel zápas aj strelecky, po debakli v minulom kole v Medzibrode. Prvý polčas bol vyrovnaný. Nemecká dala dva rýchle góly, ktoré hráčov uspokojili, a hostia prebrali iniciatívu. Vypracovali si aj šance, ktoré našťastie pre domácich nepremenili. Druhý polčas bol už v réžii Nemeckej, ktorá začala hrať viac po krídlach. Pritlačila hostí pred ich bránu a presadzovala sa aj gólovo. Dobrý výkon podali Rosina a Ľubo Bartoš, ktorý asistoval pri troch góloch, a dobre sa uviedol aj striedajúci Ondrej Bartoš, ktorý za niekoľko minút pôsobenia na ihrisku strelil dva pekné góly.
Góly: 12., 50. Rosina, 80., 84. O. Bartoš, 78. Múka, 6. Ľ. Bartoš. ŽK: Klinčík. Pred 120 divákmi rozhodoval Sitarčík.
NEMECKÁ: Šrot- Klinčík, Búda (46. Slabej), Ľ. Kováč, T. Kováč, Múka, Frčo, Rosina (72. O. Bartoš), Ľ. Bartoš, Bobok, Vančo.
RIEČKA: Babušák- Lukačovič, Karlík (19. Pataj), Náčin, Sásik (46. Černák), Kohár, Hromada, Spišiak, Šimčík, Ráno, Šporka (83. Ďurica).

Staré Hory – Medzibrod 1:0 (0:0)
Hostia boli po celý zápas lepším mužstvom, vytvorili si množstvo príležitostí, ktoré však zahodili. Staré Hory si vytvorili jedinú šancu za celý zápas a zvíťazili. Pre hostí je to veľmi krutý výsledok.
Góly: 77. Štrba.
ŽK: Fraňo, Babjak – M. Huťka, Sobol.
Pred 50 divákmi rozhodoval Gajdoš.
ST. HORY: Jaroušek- Lovás (65. Štrba), Olejár, Maďar, Brhlík, Debnár, Fraňo, Gavalda, Murgaš, Mišány, Babjak.
MEDZIBROD: Tonhajzer- Rajčok, Mi. Huťka, Chrastina (70. Štefanovie), Sokol, Ma. Huťka, Hirka, Smida, Sobol, Lupták, Zeman.

Malachov – Hiadeľ 1:1 (0:0)
Priebeh zápasu zodpovedal veľmi drsnému počasiu. Hra sa odohrávala väčšinou v strede poľa. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo viac šancí než strelené góly, a preto zápas skončil zmierlivo.
Góly: 66. L. Dvorský – 85. Fúdor.
ŽK: Štefanovič, Fúdor (H).
Pred 40 divákmi rozhodoval Ríša st.
MALACHOV: O. Dvorský- Čief, Cimerman, M. Kapusta ml., Klinčík, Daniš, Andrejko, Dobrota, M. Kapusta st. (60. T. Kapusta), Caban, L. Dvorský.
HIADEĽ: Mikloš- Mlynarčík, Mi. Štefanovie, A. Brodek, Fúdor, Chomič, Vajs, L. Brodek, P. Kostúr, Ma. Štefanovie. L. Kostúr.

Mičiná – H.orné Pršany 4:1 (1:0)
Za teplého počasia, po úvodnom tlaku Mičinej a strelení gólu, mohli hostia na konci prvého polčasu vyrovnať. Domáci nakoniec svoje šance využili a v slušnom zápase zvíťazili, čoho dôkazom bol nádherný gól Jána Kvasnu.
Góly: 27., 50. Martinec, 69. Krnáč, 78. Kvasna – 63. Rybárský. ŽK: B. Saktor (M). Pred 100 divákmi rozhodoval Híker.
MIČINÁ: Kleniar- Štubniak, Považanec, Marko, Kvasna, Belaj (46. Sámel), Tokáč, Saktor, Straka (60. Krnáč), Martinec, Paľa (70. Rončák).
H. PRŠANY: Šorec- Trizna, Dobrota, Ondrek, Brašen, Rybarský, Rýs (70. Rafaj), Miartuš (78. Smutný), Murín, Kanka, Bartolovič.

Strelníky – Hronsek 4:0 (2:0)
Za pekného počasia sa obohral rovnako pekný futbal. Zaslúžené víťazstvo domácich. Hráči z Hronseku sa zmohli len na 3 nepremenené šance, čo im prinieslo prehru.
Góly: 23. Mi. Filadelfy, 28., 72. D. Boroš, 83. M. Moncoľ.
ŽK: Ma. Filadelfy, Mi. Filadelfy (S). ČK: Klimáček, Martinec (H).
Pred 120 divákmi rozhodoval Bodinger.
STRELNÍKY: Debnár. M. Moncoľ, D. Majer, Boroš (75. Kapusta), Mi. Majer ml., Mi. Majer st. (46. R. Majer), Ma. Filadelfy (42. J. Moncoľ), Ma. Moncoľ, Ľ. Čief, Mi. Filadelfy, M. Hronec.
HRONSEK: Klimáček- Kíšik, Bystriansky (32. P. Majer), Tešlár, Majerský, Ma. Martinec (65. J. Martinec), Herkel, Maruškin, Tupý (40. Garaj), Šulek, Kramárik.

14. Hronsek 5 0 1 4 1:11 1

Program 6. kola v nedeľu 14. septembra o 15.30: Šalková B – Hronsek, H. Pršany – Strelníky, Hiadeľ – Mičiná, Medzibrod – Malachov, Riečka – St. Hory, Tajov – Nemecká, Podkonice – Dúbravica.

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.