Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Dubovický strelil Žarnovici štyri góly

V piatej lige sa našim mužstvám darilo striedavo. Partizán Čierny Balog prehral doma s Kováčovou a Jakub Radvaň so Štiavnickými Baňami. Derby zápas dopadol lepšie pre Badín, ktorý si viezol s Hrochote tri body. Osatné naše tímy doma vyhrali.

V. liga, sk. C - 5. kolo
Partizán Č. Balog – Kováčová 1:2 (0:1)
Domáci boli lepším mužstvom, podali najlepší výkon v jesennej časti, ale proti dobre hrajúcim hosťom neuspeli. Futbalová šťastena bola naklonená na stranu hostí, keď z dvoch gólových príležitostí strelili dva góly.
Góly: 50. Babeľa - 44. Koreň, 75. Kudlík, ŽK: Babeľa, Belko, Kostelný - Homola, Kajánek P., rozhodoval Szabo, 250 divákov.
Č. BALOG: Čavoj - Belko, Rusnák, Kostelný, Auxt, Očenáš, Vozár, Pančík, Šavlík (63. Pobožný), Turňa, Babeľa.

Hrochoť – Badín 0:1 (0:0)
V prvom polčase sa útoky striedali na obidvoch stranách, avšak gólovo sa nepodarilo presadiť ani jednému. V druhom polčase boli domáci futbalovejším mužstvom, keď si vytvorili množstvo šancí, ale šťastnejší hostia z protiútoku napokon stanovili konečný výsledok na 0:1.
Góly: 85. Homola, ŽK: Škamla, Mazúch, Selecký S. - Homola, Janík, Kunzo, rozhodoval Antalík, 200 divákov.
HROCHOŤ: Mikuláš - Dorotovič R., Baitar (81. Priadka), Považanec P., Dorotovič J., Považanec M., Poliak, Selecký S., Michalík, Škamla (64. Pejko), Mazúch (64. Uhliar).
BADÍN: Kubajda - Strelec, Kunzo, Andraščík, Sovák, Uhliarik, Slobodník (59. Donoval), Janík (90. Chrobák), Blaško (72. Galát), Hrnčíř, Homola.

Sásová – Žarnovica 5:2 (2:0)
Pred peknou návštevou domáci v náročnom počasí, za extrémneho tepla, začali dobýjať bránu hostí. Hostia hrozili protiútokmi, napriek tomu domáci do polčasu otvorili skóre. V druhom polčase po miernom zaváhaní domácich hostia znížili, hneď nato ale domáci zvýšili obrátky, čoho výsledkom bolo niekoľko pekných gólov v sieti hostí. Z domáceho mužstva zaujal mimoriadne strelecky disponovaný Dubovický, ktorý strelil 4 góly a na jeden gól prihral.
Góly: 39., 45., 74., 90. Dubovický, 70. Ďuriš - 60. Hlavačka, 87. Lavrov, ŽK: Šeliga - Černák, ČK: Černák, rozhodoval Budač, 350 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Spišiak, Dočkal, Dlhoš (63. Striežovský), Turčan, Venglarčík (46. Kovalčík), Šeliga, Vidiečan (66. Ďuriš), Haring, Kováč, Dubovický.

Šalková – Zvolenská Slatina 4:2 (2:1)
Vynikajúci nástup domácich v prvom polčase sa v polčase druhom premenil na drámu. Nepremenené šance domácich zväzoval nohy, stúpajúca nervozita a drobnohľad náročného šalkovského diváka hnal k povinnému zisku troch bodov. Keď v 72. minúte vyloženú šancu nepremenil kapitán hostí, bola to posledná výzva pre zmobilizovanie zostávajúcich síl odčerpaných aj výdatným letným slnkom, ktorú domáci futbalisti pochopili a spomínané tri body nechali na domácej pôde.
Góly: 19. Tuček, 29. Baran, 89. Jančiar, 91. Lübeck - 40., 50. Macko, ŽK: Pilko, Solivajs, Bursa - Macko, Straka, rozhodoval Jo. Kyzek, 150 divákov.
ŠALKOVÁ: Vraneš (65. Ursíny)- Dobrík Pa., Dobrík Pe., Pilko (81. Roško), Solivajs, Lübeck, Baran, Šimčík J. (69. Debnár), Bursa, Jančiar, Tuček.

Selce – Dolné Hámre 5:1 (1:0)
Zaslúžené víťazstvo domácich po veľmi dobrom druhom polčase, ktorí divákov potešili štyrmi krásnymi gólmi.
Góly: 40., 83. Mořingl, 72. Matonok M., 81. Matonok P., 90. Slobodník - 63. Muha, ŽK: Mořingl - Olšiak, Beták, Káčer, ČK: Lipták, rozhodoval Ďuriš, 200 divákov.
SELCE: Lalík - Samuelčík, Matonok M. (77. Matonok P.), Uhliar, Adam, Šikula (55. Vajda), Kmeť, Lipták, Slobodník, Strečok, Mořingl (91. Túry).

Jakub Radvaň – Štiavnické Bane 0:1 (0:1)
Domáci zohrali znova smoliarsky zápas, v ktorom sa im nepodarilo využiť ponúknuté šance na strelenie gólu. Hostia, naopak, svoju šancu využili, a preto si odviezli všetky tri body. Podľa priebehu zápasu by bola spravodlivejšia remíza.
Góly: 23. Pavlík, ŽK: Bednár, Plavec - Sochor, Šimko, Michálek, Holmík, rozhodoval Kožík, 200 divákov.
JAKUB RADVAŇ: Štrba - Maďar, Balon, Rubint, Ondrejka, Palúch (54. Plavec), Machel (65. Porubský), Országh, Ševčík, Bednár (72. Vajda), Výlupok.

Lutila – Žiar n/H B-Lask. Vieska 2:1 (0:0) , góly: Sviržovský, Netolický - Šimon.

14. Z. Slatina 5 0 0 5 4:11 0

Program 6. kola v nedeľu 14. septembra o 15.30: Kováčová – Žiar n/H B-L. Vieska, Dolné Hámre – Lutila, Zvol. Slatina – Selce, Žarnovica – Šalková, Štiav. Bane – Sásová, Badín – Radvaň, Partizán Č. Balog – Hrochoť.