Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Béčka sa zariadili podľa miesta zápasov

II. FUTBALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD, 7. KOLO

Mužstvá nášho regiónu v tretej najvyššej republikovej súťaži sa zariadili podľa toho, kde hrali. Banskobystrické béčko hralo v domácom prostredí a výhodu využilo naplno, naopak Horehronci prehrali v Žiline s ďalším béčkom.
Dukla Banská Bystrica B - Čadca 2:1 (0:0)
Čadca sa ukázala ako zdatný súper, v prvom polčase ovládla úvod zápasu. V 17. min nepremenil vyloženú šancu Jakubec. Dukla B pomaly vyrovnala hru. V 34. min Brašeň nepremenil 100% šancu. V druhom polčase Dukla začala ofenzívnejšie. V 60. min Rusnákom otvorila skóre na 1:0. Čadca neustále hrala otvorenú hru a v 55. min a po nariadenom trestnom kope z 35m Jakubec upravil na 1:1. V ďalšom priebehu Dukla pokračovala v útočnej hre, sledovala každú loptu. To sa jej oplatilo v 81. min, keď po nepodarenom odkope bránkára hostí loptu zachytil Levický a ten hneď kopol loptu do bráný. Šťastnejší zápas ako v Poprade, šťastie sa tentoraz obrátilo na stranu Dukly.
Góly: 60. M. Rusnák, 81. Levický - 74. Jakubec, ŽK: Podstavek, Brašeň - Radič, Červenec, rozhodoval: Korista, 120 divákov.
DUKLA B: Petrík - Klučiar (69. Rapčan), Podstavek, Herda, Jarabica, Brašeň, Levický, Bruško (30. Polka), Rusnák, Vajda, Bobor (76. Vician).

Žilina B - ŽP Šport Podbrezová B 2:0 (1:0)
Súboj mužstiev z dolnej časti priniesol od úvodu svižný futbal. Prvú dobrú príležitosť mal v 6. min. hosťujúci kapitán Giertl. Na ľavej strane sa prebil žilinskou obranou, prestrelil aj brankára Dúbravku, ale lopta skončila na ľavej žrdi. Domácim motorom do prvého gólu bol pohyblivý Mislav Karoglan. V 12. min. ho hosťujúca obrana nepokryla dôrazne a po centri M. Ďuricu zblízka otvoril skóre. Hostí gól nepoložil, trpezlivo hrali svoju hru a v 20. min. mohol z trestného kopu vyrovnať Radosavljevič. Jeho dobrú strelu z 20 metrov k pravej žrdi Dúbravka vyrazil na roh. Oveľa viac príležitostí priniesol druhý polčas. V 57. min. Šourekova hlavička po rohu opečiatkovala brvno Laukovej brány. Hosťom sa neskôr podarilo zatlačiť domáci tím a brankár Dúbravka mal najviac práce od 69. do 62. min. Najprv vyrazil Ercegovu ďalekonosnú strelu a potom zlikvidoval nebezpečné hlavičky Giertla a Kostarika a medzitým zmaril aj Kostúrikov blafák. Hostia napriek enormnej snahe vytúžený gól napokon nestrelili, ba v zábere po trestnom kope neustrážili v šestnástke Piačeka, ktorý v neprehľadnej situácii rozhodol.
Góly: 12. Karoglan, 89. Piaček. Žlté karty: 54. Šourek, 86. Lončík. Pred 50 divákmi rozhodoval Kapusta.
ŽP ŠPORT B: Lauko - Horváth, Kitaš, Minčič, Tlelka - Radosavljevič, Ševcík, Zvara, Erceg (85. Baboľ), Giertl - Kostúrik.

Vranov - Lipany 2:0 (2:0). 17. Vukanac, 20. Vožný, rozhodoval: Vlčej, 450 divákov. Stará Ľubovňa - Dolný Kubín 0:0. Rozhodoval: Eperješi, 630 divákov. Bánová - Turčianske Teplice 4:1 (2:0). 42. a 90.+ Fillo (prvý z pok. kopu), 25. Padala, 64. Ižip (vlastný) - 84. Kravárik, rozhodoval: Debnár, 200 divákov. Liptovský Mikuláš - Spišská N. Ves 0:1 (0:1). 45. Kandráč, ČK: 39. Stadník (SNV), rozhodoval: Kakaščík, 500 divákov. Trebišov - Poprad 3:0 (1:0). 12. a 57. Sninský, 70. Csákó, rozhodoval: Sedlák, 220 divákov. Prešov B - Žiar n/Hronom 0:1 (0:0). 49. Wolf, rozhodoval: Sedlák, 200 divákov.
16. T. Teplice 7 0 1 6 8:25 1
Program 8. kola v sobotu 20. septembra o 15.00: Lipany – Podbrezová B, Poprad – Žilina B, Spišská N. Ves – Dukla B. Bystrica B, Turč. Teplice – Lipt. Mikuláš, Dol. Kubín – Bánová, Žiar n/Hronom – Stará Ľubovňa, Vranov – Prešov B, v nedeľu 21. septembra o 15.00: Čadca – Trebišov.