Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Rakytovce sú už na prvom mieste

Minulý týždeň sa v najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži hrali dve kolá, ktoré priniesli radosť Rakytovciam. Získali šesť bodov a dostali sa na vedúcu priečku. Naopak, menej sa darilo Kremničke, ktorá klesla na štvrté miesto.

III. liga Stred - 6. kolo
Kremnička – Krásno 0:0 (0:0)
Obe mužstvá nastúpili ustráchane, zo začiatku zápasu sa len oťukávali. Hralo sa len v strede ihriska a ani jedno mužstvo si nevytvorilo vyložené šance. V druhom polčase domáci zatlačili súpera, ktorý hral vyslovene obranne. Do gólových šancí sa však nedostávali. Až ku konci stretnutia v 79. min Keller hlavou predĺžil na Chomu, ktorý hlavičkoval do brankárových ruk. Tesne pred koncom zápasu prešiel center na Kellera, ktorý netrafil do prázdnej brány.
ŽK: Tourehouhamed, rozhodoval Kuchársky, divákov 100.
KREMNIČKA: Juračka - Jendrišák, Turňa, Choma, Húrik, Palkovič, Murgaš (82. Nemec), Oláh (46. Špulica), Keller, Kolofy, Kubát.

Rakytovce – Dolná Ždaňa 3:1 (2:0)
Domáce mužstvo už na začiatku stretnutia chcelo potvrdiť svoje postavenie v tabuľke, keď v 8. min Gašpar nadvihol center a hlavou dal úvodný gól. Hostia sa však nevzdávali, vytvorili si toľko príležitostí, koľko domáci. V rakytovskej bráne bol opäť prefektný Vyskoč, ako už po niekoľko sezón. Hostia znížili až za stavu 3:0.
Góly: 8. Gašpar, 36. a 74. Hric - 80. Kamas, ŽK: Gašpar, Penov - Kriviančin, Kamas, rozhodoval Tomčík, divákov 150.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala, Mala, Fojtík, Turčan, Hric, Dovčiak (58. Brndiar), Gašpar, Murín, Penov, Schmidtmayer (78. Farkaš).

Makov – Králiky 3:0 (1:0)
Králiky nezopakovali výkon zo stredy v Dolnej Ždani. Hra viazla, v 25. min hráč hostí Hamšík v nájazde sám na brankára nepremenil čistú šancu, naopak domáci sa v 32. min po kope z rohu ujali vedenia. V druhom polčase Králiky prvých 15. min tlačili domácich, kopali množstvo rohových kopov, ale neúspešne. Po zle rozohranom autovom vhadzovaní, keď hostia stratili loptu a domáci hráč vystrelil loptu do prázdnej brány. V snahe skorigovať výsledok Králiky otvorili hru, čo bola voda na mlyn pre domácich.
Góly: 32. Zajac, 73. Plozsek, 85. Šustek, ŽK: Kubačák - Zlevský, Martinec, Šatura, rozhodoval Holák, 150 divákov.
KRÁLIKY: Škubák - Pagáč (30. Ondrejka), Martinec, Hamšík, Zlevský (58. Kolár), Belko, Šatura, Beňák, Klinec, Caban, Hurík.

Lipt. Štiavnica – Liet. Lúčka 1:0 (0:0), Kubala. Veľký Krtíš – Fiľakovo 3:0 (2:0), Chromek, Ondrejko, Zachar P. Nová Baňa – Námestovo 4:0 (0:0), Guláš 3, Glogovac. Bytča – Zvolen 1:1(1:0), Kadák - Macejko. Valča – Kys. NM 4:0 (1:0), 3 Kucian, Novosedliak.
Predohrávané 15. kolo: Námestovo – Rakytovce 0:1 (0:0), Fojtík, Fiľakovo – Zvolen 1:0 (1:0), Čonka. Liet. Lúčka – Kys. NM 1:0 (0:0), Mihál. Dol. Ždaňa – Králiky 0:3 (0:2), Šatura 2, Klinec. Lipt. Štiavnica – Krásno 3:0 (2:0), Juráš 2, Dzuriak. Veľký Krtíš – Kremnička 2:1 (0:1), M. Chromek 2 - Keller. Nová Baňa – Makov 7:0 (4:0), Mánik 2, Guláš, K. Laco, Rybár (11 m), I. Tužinský, Glogovac. Bytča – Valča 2:0 (0:0), Bačík, I. Šebík.

16. Kys. NM 8 1 0 7 4:24 3

Program 7. kola v sobotu 20. septembra o 15.00: Kysucké N. Mesto - Makov, Zvolen - Valča, v nedeľu 21. septembra o 15.00: Krásno - Rakytovce, Králiky - Kremnička, Námestovo - Bytča, Fiľakovo - Nová Baňa, Liet. Lúčka - Veľký Krtíš, Dol. Ždaňa - Lipt. Štiavnica.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?