Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Derby jednoznačne pre Kremničku

V najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži sme mali na programe zaujímavé derby. Skončilo sa jednoznačne pre hosťujúcu Kremničku, ktorá vyhrala v Králikoch štvorgólovým rozdielom. Rakytovce si doviezli bod z Krásna a ostali na čele.

III. liga Stred - 7. kolo
Králiky - Kremnička 1:5 (1:1)
Prvý polčas začali lepšie hostia, keď už v 13. min Hejčik po dlhom pase spracoval loptu a prestelil bránu. V 23. min domáci brankár pozdvihol center, a lopta sa od Hejčíka odrazila do siete a hostia viedli 1:0. V 31. min Beňák premenil pokutový kop na 1:1. Prvý polčas sa hra odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. V druhom polčase úplne ovládli hru hostia a hneď v 46. min Hejčík otočil skóre na 1:2. Hostia hrali svoju hru rýchlymi prihrávkami po zemi a u domácich sa úplne stratila bojovnosť. Výsledkom boli ďalšie dva góly v sieti domácich. Výsledok je spradovlivým vyjadrením síl na ihrisku. Domáci podali jeden z najslabších výkonov na jeseň, ktorý bol bez iskry a bojovnosti.
Góly: 31. Beňák (11m) - 23. a 46. Hejčík, 58. a 90. Keller, 78. Choma, ŽK: Pagáč, Martinec - Jendrišák, Choma, Keller, Kanda, rozhodoval Čajka, divákov 300.
KRÁLIKY: Škubák - Kollár, Pagáč, Martinec, Hamšík, Zlevský, Belko, Šatura (56. Onrejka), Beňák, Klinec, Caban.
KREMNIČKA: Juračka - Truňa, Kovalčík, Choma, Hurík, Kanda (79. Kolofík ), Keller, Špulica (85. Murgaš), Hejčík (80. Oláh), Kubát, Jendrišák.

Krásno - Rakytovce 1:1 (0:0)
Stretnutie medzi Krásnom a Rakytovcami bolo veľmi vyrovnané. Domáci mali v prvom polčase dve čisté šance, ktoré ale nepremenili. V druhom polčase mali ďalšiu šancu v 50. min, keď Vaňovec nepremenil 11m kop. Hostia sa ujali vedenia v 88. min Turčanom a v nadstavenom čase vyrovnal domáci Hornák na 1:1. Remíza je spravodlivá.
Góly: 90. Hornák - 88. Turčan, ŽK: žiadne, rozhodoval Hreus, divákov 200.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Gibala ,Čabala, Fojtík (90. Brndiar), Turčan, Hric, Gašpar, Murín, Penov, Schmidtmayer (71. Valentíny), Dovčiak.

Kysucké N. Mesto - Makov 2:0 (2:0). Kňazovič 2.
Zvolen - Valča 0:0.
Námestovo - Bytča 2:1 (0:0), 73. Klokočík, 79. Brčák - 64. Šebík.
Fiľakovo - Nová Baňa 1:1 (0:0), Telek - Glogovac ČK: Bobor.
Liet. Lúčka - Veľký Krtíš 1:1 (0:0), Kodaj - Chromek.
Dolná Ždaňa - Lipt. Štiavnica 2:3 (1:1), Mikuška, Janúch - Švárny 2, Juráš.
Dohrávka 1. kola: Makov - Bytča 1:2 (1:1), Vitek (z 11 m) - Nociar, Mišutka.

16. Makov 9 1 1 7 8:20 4

Program 8. kola v sobotu 28. septembra o 15.00: Rakytovce - Lipt. Štiavnica, v nedeľu 29. septembra o 10.30: Kremnička - Kysucké N. Mesto, o 15.00: Veľký Krtíš - Dolná Ždaňa, Nová Baňa - Liet. Lúčka, Bytča - Fiľakovo, Valča - Námestovo, Makov - Zvolen, Krásno - Králiky.