Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

V súboji posledných sa zrodila remíza

Vedúca Dúbravica vyhrala doma nad Nemeckou, udržala si neporaziteľnosť a zvýšila náskok na čele. V Hiadli sa stretli posledné mužstvá tabuľky a rozišli sa zmierlivo, čo viac vyhovuje hosťujúcemu Hronseku.

II. trieda A - 8. kolo

Hiadeľ – Hronsek 2:2 (1:1)
Za pekného počasia sa hral pekný futbal na obidvoch stranách. V závere využili hostia tlak na domáce mužstvo a skorigovali výsledok na 2:2.
Góly: 21. M. Haviar, 83. B. Herkel - 30., 78. P. Kostúr. ŽK: Brna, Fúdor – Garaj, Tešlár, J. Martinec, V. Martinec, Struhárik. Pred 150 divákmi rozhodoval Spišák.
HIADEĽ: Mikloš- Srniak, A. Brodek, Vajs, M. Štefanovie, Ľ. Brodek, Brna, Fúdor, Mi. Štefanovie, P. Kostúr, L. Kostúr (20. Balík).
HRONSEK: Klimáček- R. Garaj, P. Garaj, Tešlár (55. Herkel), Makóny, J. Martinec, M. Garaj, V. Martinec, Tupý, Šulek, Struhárik.

Medzibrod – Strelníky 3:2 (2:2)
V stretnutí družstiev z čela tabuľky sa hral futbal iba priemernej úrovne. Domáci podali najslabší výkon v jesennej časti súťaže a zvíťazili len zásluhou umiestnenej hlavičky aktívneho Smidu v 93. minúte. Remíza by bola spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. Početná divácka kulisa bola spokojná skôr z víťazstva domácich, než s predvedenou hrou.
Góly: 4., 93. Smida, 30. Chrastina – 11. M. Majer, 27. Hronec. ŽK: Smida – Ľ. Čief, M. Filadelfy, J. Moncol. Pred 150 divákmi rozhodoval Kučera.
MEDZIBROD: Tonahajzer- Sokol (68. Prievalský), Rajčok, M. Huťka (59. Hirka), P. Sokol, Zeman, Lupták, M. Huťka, Štefanovie, Chrastina, Smida.
STRELNÍKY: V. Debnár- M. Moncoľ, D. Majer, Boroš, M. Majer ml., M. Majer st., R. Majer, M. Moncol, Ľ. Čief, M. Filadelfy, Hronec.

Riečka – Mičiná 5:1 (2:1)
Od začiatku žiarilo z domácich odhodlanie, čo sa odzrkadlilo aj na prvom góle. Potom síce hostia hru vyrovnali, domáci ich však už ďalej nepustili. Dôkazom toho sú ich ďalšie strelené góly. Solídny výkon podal taktiež aj rozhodca. Domáci potvrdili, že výsledok z predchádzajúcej nedele z Malachova nebol náhodný. Zlepšila sa u nich najmä strelecká muška, čo doposiaľ chýbalo.
Góly: 14., 51., 83. Hromada, 32. Svinčík, 72. Kohár - 24. J. Štubniak. ŽK: Hromada – Štubniak. Pred 90 divákmi rozhodoval Gadoš.
RIEČKA: Eliáš- Petráň, Necpal, Karlík (46. M. Spišiak), Náčin, Kohár, Hromada, Šimčík, Lukačovič (71. Sanitrár), Ráno (60. Sásik), Šporka.
MIČINÁ: Kleniar (60. Sámel)- Sokáč (70. Zachar), Považanec, Marko, M. Štubniak, J. Ľupták, J. Štubniak, Prostredník, Straka, Martinec, Pála.

Tajov – Malachov 0:0 (0:0)
Ideálne futbalové počasie. Pekná divácka kulisa. Zápas sa začal o 40 minút neskoršie ako mal - meškali rozhodcovia. Celý prvý polčas domáci tlačili, ale gól nepadol. Druhy polčas sa hral bez efektu obidvoch stráň. Aj preto zápas skončil bez gólov.
ŽK: Targoš – Ľ. Chmelík. M. Caban. R. Sanitra. Pred 80 divákmi rozhodoval Kosec.
TAJOV: Mesík- Muríň, Rončák, Mažgut, Čermák, Zmajkovič (Kečeméti), Ursíny, Krivuš (Vaterka), Horný, M. Murgaš, Targoš.
MALACHOV: O. Dvorský- Chmelík, Cimerman, Čief, Kapusta, Sanitra, Sečkár (Matejka), Dobrota, Andrejko (Kapusta), Caban, L. Dvorský.

Podkonice – Staré Hory 3:2 (2:2)
Stretnutie sa konečne držalo na úrovni. Domáci nakoniec po ťažkom boji prelomili súpera. Korektné pískanie rozhodcov svedčí o tom, ako treba pristupovať k zápasu.
Góly: 11. Z. Barla, 29. J. Faško (11m), 56. M. Polóny - 4. M. Gavalda, 31. J. Antal. ŽK: M. Polóny, D. Fridrich – B. Olejár, J. Brhlík, A. Štrba, M. Filip. Pred 200 divákmi rozhodoval T. Martinka.
PODKONICE: M. Barla- A. Petrovič, J. Faško, A. Pančík, L. Barla, P. Mesík (74. M. Turčan), D. Fridrich, T. Kvačkaj (30. R. Slobodník), M. Polóny, T. Kmeť, Z. Barla.
ST. HORY: P. Onderos- D. Murgaš, B. Olejár, P. Šturlajter (29. J. Antal), J. Brhlík, M. Debnár, P. Kováč, M. Gavalda, A. Štrba, I. Fraňo (71. M. Filip), D. Babjak.

Dúbravica – Nemecká 4:1 (2:1)
Prvý polčas by sa vyrovnal aj mužstvám z prvej triedy. V druhom polčase hostia 15 minút aktívne útočili, postupne im dochádzali sily a kondička. Z toho vyústilo strelenie 2 gólov domácich.
Góly: 9. T. Kováč, 14. R. Habány, 58. J. Mala, 68. R. Habány (11m) - 21. M. Bobor. ŽK: J. Dvorovenko, P. Kocka, P. Majer, M. Makan – Ľ. Bartoš, P. Slabej, Ľ. Šrot. Pred 100 divákmi rozhodoval Blaško.
DÚBRAVICA: A. Chramec- J. Dvorovenko, Ľ. Pinka, M. Makan, D. Kohút, J. Maľa, R. Habány, A. Drako (78. M. Bubelíny), P. Majer, T. Kováč (70. M. Lukač).
NEMECKÁ: Ľ. Šrot- P. Slabej, M. Muka, M. Soják, T. Kováč, J. Frčo (46. Ľ. Bartoš), M. Buda, T. Rosina, O. Bartoš, M. Bobor, M. Vančo.

14. Hiadeľ 8 0 3 5 8:21 3
Program 9. kola 5. októbra 2008 o 14.30: Nemecká – Šalková „B“, St. Hory – Dúbravica, Malachov – Podkonice, Dukla „C“ – Tajov, Strelníky – Riečka, Hronsek – Medzibrodm, H. Pršany – Hiadeľ.