Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Čisté hetriky Beňáka a Fojtíka

V tretej lige nám pripravili naše mužstvá radosť. Všetky vyhrali. Konečne zabrali naplno aj Králiky a priviezli si body z Krásna. Kremnička a Rakytovce vyhrali doma.

III. liga Stred - 8. kolo

Krásno - Králiky 0:3 (0:1)
Domáci nastupovali s jednoznačným cieľom, po remíze s Rakytovcami. Prvý polčas sa odohrával viac medzi šestnástkami a domáci nepustili hostí do žiadnej gólovej šance. V 33. min sa podaril útok hosťom, keď Kollár ideálne našiel Beňáka a ten popod brankára strelil prvý gól. Druhý polčas dominovali hostia, keď rozvinuli kombinačnú hru. V 62. min po chybe domáceho stoppera Beňák zvýšil na 2:0. V 66. min po výbornom passe ušiel znovu Beňák a stanovil konečný výsledok na 3:0.
Góly: 33., 64. a 66. Beňák, ŽK: Podmanický - amšík, rozhodoval Šulgan, divákov 200.
KRÁLIKY: Škubák - Kollár, Pagáč, Piliar (81. Klinec), Ondrejka, Hamšík, Zlevský, Belko, Šatura, Beňák, Caban.

Kremnička - Kysucké N. Mesto 4:2 (2:1)
Lepšie začali domáci, ale šance nevyužili. To sa im vypomstilo v 25. min, keď po peknej kombinačnej akcii hostí skóroval Vlček. Domáci potom zatlačili hostí pred ich pokutové územie a predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Až v 41. min Bíreš trafil do prázdnej bránky. V poslednej minúte polčasu, po pekne umiestnenej strele, upravil Špulica na 2:1. Na začiatku druhého polčasu si domáci nerozumeli v obrane a hlavička Kovalčíka skončila v sieti prekvapeného Juračku. Od tohto momentu domáci úplne prevzali iniciatívu a dvomi gólmi sa presadil Oláh.
Góly: 41. Bíreš, 45. Špulica, 85. a 90. Oláh - 28. Vlček, 48. Kovalčík (vlastný), ŽK: Choma - Kohút, rozhodoval Putra, divákov 100.
KREMNIČKA: Juračka - Kovalčík, Choma, Hurík, Kanda, Palkovič, Špulica, Bíreš (62. Murgaš), Hejčík (72. Oláh), Kubát, Jendrišák.

Rakytovce - Liptovská Štiavnica 3:0 (2:0)
Domáce mužstvo potvrdilo svoje postavenie v tabuľke, keď už v 19. min vyhrávalo po 2 góloch Fojtíka 2:0. Domáci mohli vedenie ešte zvýšiť, avšak žiadne strelecké možnosti nedokázali zužitkovať. V druhom polčase pridal po faule na Turčana tretí gól Fojtík.
Góly: 15., 19. a 60. (11 m) Fojtík, ŽK: Fojtík, Hric, Dovčiak - Šulc, Brtko, Švárny, Mihalov, rozhodoval Kuzma, divákov 120.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala, Mala, Fojtík, Turčan, Hric, Dovčiak, Gašpar, Gibala, Brndiar (90. Volek), Schmidtmayer (79. Farkaš).

V. Krtíš - D. Ždaňa 0:1 (0:0), Urgela. Nová Baňa - Liet. Lúčka 2:0 (0:0), 2 Švec. Bytča - Fiľakovo 4:1 (3:0), Cikota, 3 Šebík - Čonka. Valča - Námestovo 1:0 (1:0), Kucian (11m). Makov - Zvolen 0:2 (0:1), Bohuš, Macejko.
16. Makov 10 1 1 8 8:22 4
Program 9. kola v sobotu 4. októbra o 14.30: Kys. N. Mesto - Krásno, Zvolen - Kremnička, v nedeľu 5. októbra o 14.30: Králiky - Rakytovce, Námestovo - Makov, Fiľakovo - Valča, L. Lúčka - Bytča, D. Ždaňa - Nová Baňa, Lipt. Štiavnica - Veľký Krtíš.