Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Barani znovu bojovali o najtesnejšie víťazstvá

DVAKRÁT VIEDLI, DVAKRÁT VYROBILI DRÁMY

Minulý týždeň odohrali banskobystrickí hokejisti dva zápasy. V prvom, v piatok na domácej pôde, privítali posledný Poprad a pripísali si jednogólové víťazstvo.
Znovu sa opakovala situácia z predchádzajúcich kôl, keď si vypracovali dvojgólový náskok, ale víťazstvo museli v závere brániť. Podobne v Žiline v nedeľu, kde viedli už dokonca 3:0.
V Banskej Bystrici sa hral kombinačný útočný hokej na oboch stranách. V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, ktorí aktivitu pretavili aj do úvodného gólu - v 13. min po ideálnej prihrávke Brumerčíka skóroval spomedzi kruhov Miroslav Štolc - 1:0. „Chlapci ma teraz určite skasnú, no veľmi rád prispejem,“ usmieval sa Miro Štolc po zápase a ku gólovému momentu dodal: „Samozrejme, že ma gól teší. O to viac je spokojnosť s tromi bodmi, lebo vieme aká ťažká je táto súťaž. Je to veľmi vyrovnané a každé tri body sú vzácne. O to viac, keď ich získame s takým mužstvom, ako je Poprad.“
Ďalší gólový moment prišiel v 35. min po peknej kombinačnej akcii, keď Tomáš Bulík zblízka po ľade prekonal brankára hostí - 2:0. V tretej tretine hostia častejšie strieľali na Petríka, no mohli inkasovať z rýchlych kontier. Nepresadil sa Pardavý a v presilovke ani dvakrát Jánoš. V 54. min sa po Krotákovej aktivite puk odrazil od žrde a Fabian zblízka do odkrytého priestoru znížil na rozdiel jedného gólu. V závere hrali hostia power-play, no ani tá im nepomohla minimálne vyrovnať a z Banskej Bystrice tak odchádzajú bez bodu.
,,Chceli sme odčiniť divoký výsledok z Mikuláša, hrať lepšie po taktickej stránke, lebo v poslednom zápase sme prepadli. Chceli sme to napraviť, čo sa nám aj podarilo. Zápas s Popradom bol šesťbodový a tomu sme podriadili aj taktiku. Moji hráči splnili systém hry, ktorý sme im naordinovali. Až na jeden okamih v závere zápasu, za ktorý sme pykali gólom. Za získané tri body im patrí poďakovanie,“ povedal asistent trénera B. Bystrice Miroslav Chudý.
V Žiline viedli o tri góly
V nedeľu v Žiline viedli po prvej tretine o tri góly, nakoniec opäť bojovali o jednogólové víťazstvo. Po vlažnom úvode hostia rýchlo udreli: po 27 sekundách využili presilovku pri vylúčení Škovránka a viedli 1:0. V 7. min Paľov využil prečíslenie domácej obrany a zvýšil na 2:0 a o štyri minúty Dian z druhej banskobystrickej formácie zvýšil na 3:0 pre hostí. V úvode druhej tretiny domáci tréner Šterbák preskupil formácie a Žilinčania začali s náporom. V poslednej tretine pokračovali v snahe o vyrovnanie, vytvorili si však menej príležitosti ako v druhej. V záverečnej 10-minútovke mohli v presilovkách vsietiť góly oba tímy, ale ani jeden z nich nebol úspešný. ,,Stretli sa dvaja susedia z tabuľky, a preto mal zápas šesťbodový náboj. Domácich sme zaskočili troma rýchlymi gólmi - vstup sme mali naozaj dobrý. V druhej tretine sme viac bránili, napriek tomu sme dvakrát inkasovali. Pred začiatkom tretej tretiny sme si povedali, že ju dovedieme do stavu 0:0 a to sa nám aj podarilo. Myslím si, že diváci videli dobrý súboj obrán a útokov, my sme boli o gól lepší a preto sme zvíťazili,“ povedal tréner Milan Staš.