Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Derby jednoznačne pre Rakytovce

Banskobystrické derby v najvyššej stredoslovenskej súťaži pripravilo rozčarovanie domácim Králikom. Prehrali s Rakytovcami až štvorgólovým rozdielom, keď dostali šesť gólov. Nedarilo sa Kremničke, ktorá prehrala vo Zvolene tesne.

III. liga Stred - 9. kolo
Králiky - Rakytovce 2:6 (1:4)
Prvých 20. min bola hra vyrovnaná a Králiky sa v 8. min ujali vedenia gólom hosťujúceho obrancu Malu, keď tečoval center Piliara do vlastnej brány. V 25. min domáci zabudli na Schmidtmayera v strede obrany a ten vyrovnal na 1:1. Od tejto minúty hostia prebrali iniciatívu a do konca polčasu dali ďalšie tri góly. V druhom polčase Rakytovce z druhého trestného kopu zvýšili na 1:5. Hostia hrali svoju hru, domácim nedovolili ohroziť bránu. V 85. min Ondrejka po centri skorigoval výsledok na 2:6. Domáci prehrali svoj súboj najmä v strede ihriska, kde boli hostia priebojnejší.
Góly: 8. Mala (vlastný), 85. Ondrejka - 21. Schmidtmayer, 29. Murín, 43. Hric, 44. Fojtík (11m), 49. Turčan (11m), 68. Fojtík, ŽK: Kollár, Caban - žiadna, rozhodoval Medveď, divákov 200.
KRÁLIKY: Škubák - Kollár, Pagáč, Piliar, Ondrejka, Hamšík, Zlevský (46. Martinec), Belko, Šatura (46. Klinec), Beňák, Caban.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala (84. Gibala), Mala, Fojtík, Turčan, Hric, Brndiar (78. Volek), Gašpar, Murín (72. Valentíny), Schmidtmayer, Dovčiak.

Zvolen – Kremnička 3:2 (1:0)
Domáci predvádzali kombinačný futbal v strede poľa a snažili sa dostať za prehustenú obranu hostí, no Želiezkova strela i Cimermanov prienik skončili vedľa. Hostia pritvdili hru a predbiehali sa v nasadení a obetavosti. V 15. min na to doplatil Macejko, ktorému pribudlo pod obočím zopár stehov a po priamom kope vybojoval Cvejkuš roh, z ktorého po Pipíškovom centri nekompromisne hlavou skóroval Mihál. Po polhodine hry pohrozili hostia, Kubátovu šancu zmaril s prehľadom Vrbiniak. Po rýchlom protiútoku v 57. min doklepol odrazenú loptu do domácej siete Choma, no stav sa opäť menil v prospech domácich už o dve minúty, keď Cimerman s prehľadom obstrelil Juračku. V 78. min Hejčík vyrovnal, nerozhodný stav však vydržal iba dve minúty. V 82. min prišli hostia o druhého vylúčeného Kandu za vulgárnu urážku asistenta rozhodcu, do konca hrali vabank, ktorý im nevyšiel.
Góly: 16. Mihál, 59. Cimerman, 80. Želiezka – 57. Choma, 78. Hejčík. ŽK : Skopal, Cvejkuš – Kanda, Keller, Juračka, Kubát. ČK: 65 Hurík, 82 Kanda. Rozhodoval: P. Kuchársky, 350 divákov.
KREMNIČKA: Juračka – Turňa (70 Hejčík), Kovalčík, Choma, Hurík, Kanda, Palkovič, Keller, Špulica (70 Murgaš), Kubát, Jendrišák.

Kys. N. Mesto - Krásno 1:2 (1:0), Klago - Pavlus a Šúty.
Námestovo - Makov 2:1 (1:0), Habiak, Hrubiak - Plošek.
Fiľakovo - Valča 0:0 (0:0).
L. Lúčka - Bytča 0:2 (0:1), Šedík, Kadák.
D. Ždaňa - N. Baňa 3:2 (1:2), Mikuška 2, Janúch - Doknič, Glogovac.
L. Štiavnica - V. Krtíš 3:0 (2:0), Švárny, Juráš, Brtko.
16. Makov 11 1 1 9 9:24 4

Program 10. kola v sobotu 11. októbra o 14.30: Rakytovce - Veľký Krtíš, v nedeľu 12. októbra o 10.30: Kremnička - Námestovo, o 14.30: Nová Baňa - Liptovská Štiavnica, Bytča - Dolná Ždaňa, Valča - Lietavská Lúčka, Makov - Fiľakovo, Krásno - Zvolen, Králiky - Kysucké N. Mesto.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Aktuálne je tu hospitalizovaných 77 pacientov, 15 z nich potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) je pripravený na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 nasadiť 25 vakcinačných tímov.

Strategický dokument s koncepciou kostrovej siete cyklistických trás v kraji si chce nechať vypracovať Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK).

Mesto Brezno cez víkend zriadilo 20 odberných miest, k dispozícii bola aj mobilná jednotka. Na testovaní sa v sobotu zúčastnilo 5267 ľudí, z toho 30 bolo pozitívnych, v nedeľu 2904, 29 bolo pozitívnych.