Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Staré Hory uhrali s Nemeckou remízu

Tentokrát sa počasie opäť vydarilo a hráči mohli predviesť svoje schopnosti v plnom nasadení. Hráči z Riečky predbehli Tajov a sú tak v prvej päťke. Uvidíme, či zamiešajú poradie aj v prvej štvorke.

II. trieda A - 10. kolo

Medzibrod – H. Pršany
4:1 (1:0)
Na kvalitnom trávniku, za pekného slnečného počasia, sa hral futbal iba priemernej úrovne. V prvom polčase sa hra domácim nedarila, viazla kombinácia a hostia boli vyrovnaní so súperom. Po dohovore v kabíne zapli domáci na vyššie obraty a o stretnutí rozhodli v priebehu 6 minút, keď strelili 3 góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 12. Haviar, 50. M. Huťka, 51., 56. Chrastina – 68. Ondrek. Pred 120 divákmi rozhodoval Krupa.
MEDZIBROD: Tonhjzer- Sokol, Rajčok, M. Huťka, Prievalský, Zeman, Lupták, Hirka, M. Huťka, Chrastina (63. Štefanovie), Haviar.
H. PRŠANY: Šorec- Trizna, Dobrota (60. Ondrek), Brašeň, Rybársky (68. Smutný), Rýs, Kapusta, Mjartuš, Murín, Kanka, Švajko.

Riečka – Hronsek 7:2 (1:1)
Do polčasu, za stavu 1:1, domáci nepremenili 11-ku a nastrelili dve žrde. Súper sa prejavil ako veľmi snaživý a rýchly. Stretnutie vyzeralo tak, že Riečka bude mať problémy poradiť si s rýchlymi hráčmi. Po polčase, zrejme po sprche v kabíne, sa obraz hry zmenil a hracie pole ovládli plne hráči Riečky, čoho dôkazom je aj ďalších šesť gólov strelených v druhom polčase.
Góly: 80. Kohár, 57. Hromada, 60. Petráň, 72. Širka, 50., 70. Šimčík, vlastný 17. (Tešlák) – 20., 65. M. Garaj. ŽK: P. Garaj (H). Pred 80 divákmi rozhodoval Dírer.
RIEČKA: Eliáš- Petráň (Sanitrár), Širka, Necpal, Náčin, Sásaik, Kohár, Hromada, Šimčík, Ráno (Lukačovič), Šporka (Ďurica).
HIADEĽ: Bystriansky- R. Garaj, Tešlák, Materský, P. Garaj (Herkel), Martinec, Chrobák (Maruškin), M. Garaj, Tupý, Šulek, Struhárik.

Tajov – Strelníky 1:1 (1:0)
V krásnom jesennom počasí sa začal hrať vyrovnaný zápas. Za kopnutie domáceho hráča bez lopty hrali hostia od 34. minúty o jedného hráča menej. V 21. minúte domáci hráč Krivuš dal vytúžený gól. Druhý polčas mali domáci viacej hry, hostia mali málo šancí, no napriek tomu, že hrali len 10-ti, vyrovnali v 82. minúte na 1:1. Ku koncu zápasu bola na oboch stranách veľká nervozita a zbytočné fauly. Rozhodcovia podali solídny výkon.
Góly: 21. Krivuš – 82. Moncoľ. ŽK: Soják, Krivuš – Čief, Filadelfy. ČK: Debnár. Pred 60 divákmi rozhodoval Blaško.
TAJOV: Mesík- Muríň, Soják, Mažgut, Čermák, Vaterka (52. Vidiečan), Zmajkovič, Ursíny, Pipka, Slobodník, Krivuš.
STRELNÍKY: Debnár- Moncoľ, D. Majer, Boroš, M. Majer (88. J. Moncoľ), M. Majer (83. Šimončík), Štubniak, Ľ. Čief (65. R. Čief) , Fildalfy, Hronek, J. Debnár.

Dúbravica – Malachov
3:2 (2:2)
Domáci nastúpili s počtom hráčov 10 do stavu 1:1. Pomaly preberali iniciatívu, hosťom sa podarilo do polčasu po hrubej chybe ešte vyrovnať. V druhom polčase domáci pokračovali v nátlakovej hre, z čoho vyústil gól na 3:2. Hostia podali sympatický výkon a rozhodcovia tiež. Vyzdvihnúť treba strelcu troch gólov.
Góly: 4., 36., 77. D. Kohút - 3. Čief, 41. Andrejko. ŽK: Sanitra, Caban (M). Pred 150 divákmi rozhodoval Gajdoš.
DÚBRAVICA: P. Gregor- J. Dvorovenko, Ľ. Pinka, M. Makan, D. Kohút, J. Maľa, A. Drako, R. Habány (85. A. Chramec), J. Nesteš (70. P. Pinka), M. Lukáč, K. Kocka.
MALACHOV: O. Dvorský- Ľ. Chmelík, J. Cimerman, O. Čief (67. M. Kapusta), M. Klinčík, R. Sanitra, R. Sečkár, L. Dvorský, M. Andrejko (80. P. Očenáš), M. Caban, Ľ. Kučerák.

Nemecká – Staré Hory
3:3 (0:2)
Domáci sa po celý čas snažili o nátlakovú hru, ale mali veľké diery v obrane, ktoré využili hostia na strelenie dvoch rýchlych gólov. V druhom polčase, za prispenia rozhodcovskej dvojice, sa priebeh zápasu zmenil a zápas skončil spravodlivou remízou. Jedinou hanbou zápasu bola rozhodcovská dvojica.
Góly: 60. Rosina, 65., 90. Soják -15. Fraňo, 24. Olejár, 78. Debnár. ŽK: Štulrajter (S). Zápasu sa zúčastnilo 70 divákov.
NEMECKÁ: Šrot- Klinčík, Múka, Soják, T. Kováč, Ľ. Kováč, Búda, Rosina, O. Bartoš, Ľ. Bartoš, Vančo.
ST. HORY: Oderuf- Murgaš, Olejár (60. Zeman), Maďar, Brhlík, Debnár, Kováč (85. Lovás), Gavalda, Fraňo (70. Štrba), Štulrajter, Babjak.

Podkonice – Mičiná 0:1 (0:0)
Vyrovnaný zápas. Rozhodca podal výborný výkon. Domáci nepremenili v druhom polčase šance, čo využili hostia na svoje presadenie a víťazstvo.

14. Hiadeľ 10 0 3 7 10:29 3
Program 11. kola 19. októbra 2008 o 14.00: St. Hory – Šalková B, Malachov – Nemecká, Mičiná – Dúbravica, Strelníky – Podkonice, Hronsek – Tajov, H. Pršany – Riečka, Hiadeľ – Medzibrod.