Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ľupča zakopla a Hronec je už na prvom mieste

I. FUTBALOVÁ TRIEDA BAN. BYSTRICA - 10. KOLO

Doteraz vedúca Slovenská Ľupča doma remizovala s Balážami, čo využil Hronec. Po víťazstve v derby s Osrblím sa dostal do čela prvej triedy. Cenný bod si priviezli Tatran Č. Balog a Jasenie.
Slovenská Ľupča – Baláže
1:1 (0:1)
Domáci začali aktívne, strelili dve žrde. Potom z jedného protiútoku hostia strelou zo žrde brankárovi do chrbta a do brány vyhrávali 1:0. Hostia sa potom zavreli na svoju polovicu, do polčasu si zatiaľ udržali víťazstvo. Domáci sa v 2. polčase pustili do súpera, za stáleho tlaku sa im však v 80. minúte podarilo iba vyrovnať.
Góly: 80. Majer – 16. Mesík. ŽK: Urbančok, Majer, Beňák – Chaban, Slobodník, Jablonský, Kenický. ČK: Slobodník. Pred 200 divákmi rozhodoval Kučera.
SL: ĽUPČA: Žokovan- Svetlík (85. Bravčok), Mačkovič, Holéczy, Urbančok, Oravec, Hermánek, Sandány, Majer, Beňák (41. Plško), Lakomčík.
BALÁŽE: Kostiviar- Číž, Kenický, Slobodník, Čunderlík, Mesík L. (26. Vavrek), Chaban (90. Heric), Mesík I., Jablonovský, Dian, Rusko.
Braväcovo – Poniky 3:0 (0:0)
Domáci mali od začiatku hru pod kontrolou, avšak viaceré šance ostali do polčasu ešte nevyužité. V 2. polčase pokračovali výborným výkonom ktorý potvrdili aj strelecky, keď 3 gólmi za 7 minút rozhodli o zaslúženom víťazstve.
Góly: 79. Kubica, 80. Brenkus, 84. Srnka M. ŽK: Vajda – Madoš. Pred 220 divákmi rozhodoval Kubančík.
BRAVÄCOVO: Kochan- Gašperan, Koľaj (78. Chovanec), Bubelíny, Švančara, Vajda, Srnka M. (86. Harvanka), Brenkus, Kubica, Srnka E. (75. Košík), Zelenčík.
PONIKY: Hrčka- Maľa, Madoš, Potkan, Bračo, Vojtek, Piar, Hakel, Kíšik, Berky, Trnka.
Priechod – T. Č. Balog 0:0 (0:0)
Bol to zápas plný mikro-súbojov, v ktorom dominovala bojovnosť nad technikou. Viac gólových príležitostí malo domáce mužstvo. V závere 1. polčasu sa mohli domáci ujať vedenia po hlavičke Oborila, ale brankára hostí zachránila tyč. V 2. polčase domáci zvýšili aktivitu a pritlačili súpera na jeho polovicu, ale bez gólového efektu.
ŽK: Kvietok Ján, Kliment, Sitarčík. Pred 120 divákmi rozhodoval Mišány.
PRIECHOD: Chromek- Homola, Náčik, Mesík, Oboril, Barla (62. Heric), Babjak, Ivanič, Chaban, Kopic, Javorčík.
T. Č. BALOG: Úradník- Sitarčík, Štulrajter R., Kováčik, Kvietok Ján, Kvietok Jozef, Schön (64. Kováčik), Štulrajter P., Kliment, Švantner, Zemko (78. Potkány).
Mýto – Harmanec 3:2 (1:2)
Úvodnú prevahu domáci využili strelením gólu v 3. minúte, potom hostia hru vyrovnali a strelili dva góly. V 2. polčase domáci zvýšenou aktivitou dotiahli zápas do víťazného konca.
Góly: 3. Kleskeň, 49. Nikel, 69. Smola – 30. Rumanovský, 44. Lovás. ŽK: Nikel – Babjak. ČK: Giertl. Pred 80 divákmi rozhodoval Caban.
MÝTO: Daxner- Húsenica, Matula (67. Kochan), Giertl, Botoš, Kršačok, Makuša, Nikel, Danove (57. Vrtal), Kleskeň, Smola.
HARMANEC: Gregor- Katko, Kohút, Lovás, Babjak (78. Floch), Rýs, Rečkovič P., Schmidt (46. Martiška), Rečkovič D., Rumanovský, Čaba (68. Daubner).
Lučatín – Jasenie 1:1 (0:0)
Ustráchaný výkon domácich hral do karát hosťom, ktorí získali optickú prevahu v poli, ale do vážnejšej šance ich domáca obrana nepustila. Boli to naopak domáci , ktorí sa hlavičkami Garaja a nastreleným brvnom Prostredného mohli ujať vedenia. V 2. polčase domáci pridali na dôraze, vypracovali si niekoľko šancí, ale nebolo im súdené dať gól. V 53. minúte sa hostia z náhodnej strely Malčeka ujali vedenia, keď jeho strela preskočila ruky brankára Oboňu. Tlak domácich narastal a jeho výsledkom bola krížna prihrávka Prostredného na Garaja, ktorý doťukol loptu do siete. Hosťom remízu vychytal výborne chytajúci brankár Havran, ktorý zneškodnil dve čisté gólové hlavičky Garaja.
Góly: 65. Garaj – 53. Malček. ŽK: Turčan, Mokroš, Šišiak, Hruška, Sauka – Oravec, Kordík, Sekáč. Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec.
LUČATÍN: Oboňa- Fúdor (77. Kútik), Mokroš, Urva (21. Selecký, 89. Majer), Hruška, Hraško, Sauka, Šišiak, Turčan, Garaj, Prostredný.
JASENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Šaling, Oravec, Weisenbacher H., Gaboň J. (62. Parobek), Mrník (90. Ľupták), Veľký, Malček (58. Gaboň M.), Černák.
Heľpa – Beňuš 1:1 (0:1)
V derby zápase domáci zatlačili súpera pred bránu, ale stále sa im nedarí premieňať šance. Hostia v 42. minúte, po odkopnutí lopty a po brejku Ivana Berčíka, dali vedúci gól z pokutového kopu. Do 2. polčasu nastúpil Beňuš udržať výsledok, a tomu prispôsobil aj hru začali brániť a odkopávať lopty, čo domácim sťažovalo hru. Až v 48. minúte sa podarilo Berkymu prízemnou strelou k žrdi vyrovnať na 1:1. Domáci spálili niekoľko šancí.
Góly: 48. Berky – 42. Čutka. ŽK: Mak, Martinec – Kaločaj, Kupec. Pred 100 divákmi rozhodoval Belko.
HEĽPA: Málik – Kukuľa M. (26. Bošeľa), Ďurajda, Goceliak, Kukuľa J., Mak, Riapoš, Kán, Koštál, Kučerák (61. Martinec), Berky.
BEŇUŠ: Kupec- Necpal, Škantár, Zelený, Kováčik, Berčík, Vozár, Stančík, Vetrák (87. Lukáč), Kaločaj, Čutka.
14. Harmanec 10 0 1 9 12:36 1
Program 11. kola 19. októbra 2008 o 14.00: Beňuš – Sl. Ľupča, Jasenie – Heľpa, Harmanec – Lučatín, Osrblie – Mýto, T. Č. Balog – Hronec, Poniky – Priechod, Baláže – Braväcovo (NE 10.30).