Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Krátko zo športu

Znakár Križko víťazne v Púchove
O najhodnotnejší výkon na Veľkej cene Púchova v plávaní v 25-metrovom bazéne sa postaral olympionik Ľuboš Križko, ktorý vyhral preteky na 50 m znak časom 24,67 sekundy. V tejto disciplíne chce štartovať aj na decembrových majstrovstvách Európy v chorvátskej Rijeke. Okrem znakárskej päťdesiatky si 29-ročný člen Dukly Banská Bystrica vybojoval v Púchove aj prvenstvo na 50 m v. sp. časom 23,37.
Výsledky: 50 m v. sp.: muži: 1. Ľuboš Križko 23,37. 50 m znak: muži: 1. Ľuboš Križko (Dukla B. Bystrica) 24,67. 50 m prsia: muži: 1. Matej Kuchár (Dukla B. Bystrica) 29,84.

Bajčičák a Procházková v rekordoch trate
Martin Bajčičák a Alena Procházková sa v traťových rekordoch stali víťazmi sobotňajších pretekov v behu na kolieskových lyžiach o Pohár prezidenta ŠKP Štrbské Pleso. Desaťkilometrovú trať z Tatranskej Štrby pred hotel FIS na Štrbskom Plese zvládol Bajčičák klasickou technikou za 30:09,5 min. V cieli bol o 28 sekúnd rýchlejší ako druhý Ivan Bátory. Obidvaja bežali rýchlejšie ako bol doterajší traťový rekord sobotňajšieho víťaza 31:30,4.
Medzi ženami bola Procházková suverénna, časom 36:17,4 min zdolala Poľku Pavlinu Maciuszekovú o vyše 4 minúty. Členka Slávie Banská Bystrica vylepšila doterajší traťový rekord Jaroslavy Bukvajovej 37:24,3 min.

V lyžiarskej kombinácii vyhral Kartík
Poliak Tomislaw Tajner sa stal víťazom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v skokoch na lyžiach na zrekonštruovanom mostíku s umelou stopou HS 100 na Štrbskom Plese. Vo dvoch súťažných kolách mu namerali 91 a 96 m, za čo od štýlových rozhodcov dostal 245 bodov. Na druhom mieste skončil najlepší Slovák Tomáš Zmoray zo ŠK Kartík Banská Bystrica. V letnom šampionáte v severskej kombinácii, ktorá pozostávala zo skokov na mostíku HS 100 a behu na 5 km, sa presadil Róbert Kartík zo ŠK Kartík Banská Bystrica.
Výsledky: Skoky na lyžiach (mostík HS 100): 1. Tomislaw Tajner (Poľ.) 245,0 (91 m/96 m), 2. Tomáš Zmoray (ŠK Kartík B. Bystrica) 221,5 (87/89,5), ... 5. Vladimír Roško (KPSNL B. Bystrica) 181,5 (73,5/87), 6. Denis Šindler (ŠK Kartík B. Bystrica) 173,5 (74/84).
Severská kombinácia (skoky na mostíku HS 100/beh na 5 km): 1. Róbert Kartík 19:51 min, 2. Denis Šindler 21:02, 3. Matúš Mistrík (ŠK Kartík B. Bystrica) 24:44.

Barényi šiesty v Českom pohári
Milan Barényi zo ŽP Šport Podbrezová obsadil v sobotňajších 3. pretekoch Českého pohára v cyklokrose v Lounoch 6. miesto. Barényi sa v hodnotení seriálu delí po troch pretekoch o 4. miesto s Martinom Zlámalíkom.
Výsledky: Muži: 1. Martin Bína (Budvar Tábor) 1:03:03, 2. Martin Zlámalík (Prodoli) +6, 3. Petr Dlask (Fidea) +8, ... 6. Milan Barényi +17, 16. Róbert Glajza +2:23, 22. Martin Haring (všetci ŽP Šport Podbrezová) +4:30.

Podbrezovskí kolkári víťazne
Po piatich kolách je na čele kolkárskej extraligy mužov ŽP Šport Podbrezová B s 10 bodmi, druhý je Veľký Šariš (7 b.) a na treťom mieste taktiež so 7 bodmi figurujú Vrútky. V extralige žien je na čele poradia Podbrezová s 10 bodmi.
Výsledky: 5. kolo - muži: ŽP Podbrezová A - Inter Bratislava A 6:2 (3658:3563). Najviac bodov: Kyselica 652 - Bugár 658. ŽP Podbrezová B - Veľký Šariš 8:0 (3744:3538). Najviac bodov: Čalič 646 - Magala 611Košice - Lokomotíva Vrútky 6:2 (3320-3160). Tatran Sučany - Slavoj Sládkovičovo 8:0 (3458:3211). TKK Trenčín - Inter Bratislava B 5:3 (3354:3348). Poradie na čele po 5.kolách: 1.Podbrezová B 10, 2.Inter A 8 3. Sučany 6 b.
5. kolo - ženy: Trenčín - ŽP Podbrezová 1:7 (2957:3176). Najviac bodov: Bošnáková 552 - Vaňková 579. Zlaté Klasy - Veľký Šariš 1:7 (2737:2845). Sučany - Vrútky 3:5 (3121:3147). Poradie na čele po 5.kolách: 1. Podbrezová 10, 2.Veľký Šariš 7, 3. Vrútky 7 b.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

3 h
Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.

7 h
Starostlivosť o pacientov s ochorením Covid-19 na OAIM - Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici v Galante.

Na Slovensku však pribudlo takmer 200 obetí koronavírusu.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.