Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Debakel Králik na ihrisku Zvolena

V tretej lige stačil Zvolenu na vysoké víťazstvo nad Králikmi aj priemerný výkon. Nedarilo sa ani Kremničke, ktorá nechala všetky body vo Fiľakove. Naopak, Rakytovce pokračovali v sérii bez prehry a priviezli si víťazstvo z Kysuckého Nového Mesta.

III. liga Stred - 11. kolo
Zvolen – Králiky 5:0 (3:0)
Zvolenčania sú momentálne v pohode, čo potvrdili aj proti hráčom Králik. Už v 2. min. sa na pravej strane uvoľnil Želiezka, ktorý presným centrom našiel na hranici pokutového územia Perniša a niekdajší corgoňligový kanonier si hlavou otvoril strelecký účet. Pánmi na ihrisku boli jednoznačne domáci futbalisti, ktorí hosťom nedovolili absolútne nič. Zastreľoval sa aj Bohuš, ktorý v 27. min. po štandartke Pipíšku zvyšoval na 2:0. Hostia pôsobili bezradne a domáceho brankára Skopala zahrievali iba výbehy za spoluhráčmi pri oslavách gólov. Jeden z týchto výletov mu v 44. min. doprial aj kapitán Tyčiak, ktorý s prehľadom upravil na 3:0. Ak by Zvolenčania boli v zakončení dôslednejší, súper mohol domov odchádzať aj s dvojcifernou nádielkou. Po zmene strán sa však už ujali len dve tutovky MFK. V 58. min., po ruke hostí, najskôr bezpečne premenil pokutový kop Marcel Tyčiak a o desať minút svojim druhým gólom stanovil výsledok zápasu Perniš. Zverenci trénera ilka tak dosiahli hladké víťazstvo.
Góly: 12. a 68. Perniš, 44. a 58. (z 11 m) Tyčiak, 27. Bohuš. ŽK: Mihál - Beňák, Hamšík, Kollár. Pred 300 divákmi rozhodoval P. Budáč.
METAL SERVIS: Škubák - Kollár, Pagáč, Piliar, Ondrejka, Martinec, Hamšík (80. Auxt), Zlevský, Belko, Beňák, Valigura.

Kysucké Nové Mesto - Rakytovce 0:3 (0:1)
Rakytovce zvíťazili v poslednom Kysuckom Novom Meste rozdielom triedy. Už v prvom polčase hostia nepremenili niekoľko príležitostí na strelenie gólu. Podarilo sa im to až v 44. min, keď Valentíny skóroval na polčasových 0:1. V druhom polčase hostia pridali ešte 2 góly a nakoľko domáci počas celého stretnutia nedokázali ohroziť bránu Rakytoviec hostia si odniesli 3 body.
Góly: 44. Valentíny, 65. Murín, 85. Schmidtmayer, ŽK: Klago, Mojík, Poništ - Dovčiak, Vyskoč, rozhodoval Ondák, divákov 200.
RAKYTOVCE: Vyskoč - čabala, Mala, Fojtík, Turčan, Valnentíny (81. Gibala), Brndiar, gašpar, Murín, Schmidtmayer, Dovčiak (88. Volek).

Fiľakovo - Kremnička 1:0 (1:0)
Hostia nastúpili na zápas akosi ustráchane preto domáci využili príležitosť a už v 4min. strelili prvý gól Balážom. Ďalšie šance domáci ešte mali, ale Juračka zabránil gólom hlavovými zákrokmi. Postupne sa hra vyrovnávala, ale hralo sa len v strede ihriska a výrazné šance sa nevytvorilo ani jedno z mužstiev. V druhom polčase Kremnička začala lepšie, ale znovu sa hra odohrávala len v strede ihriska a nikto si nevytvoril gólové šance. Až v 67. min išiel Hejčík sám na brankára, ale loptu prekopol. Posledných 10. min urobili hostia nápor, ale k nijakým šanciam nedošlo. Až v poslednej minúte zápasu po rohovom kopen mal Kubát gólovú príležitosť, ale brankár domácich strelu zlikvidoval. V zápase na dobrej úrovni zaslúžene zvíťazili domáci.
Góly: Baláž 4., ŽK: Mika - Bireš, rozhodoval T. Kučera, divákov 400.
KREMNIČKA: Juračka - Jendrišák, Kovalčík, Choma, Palkovič, Murgaš, Oláh (64. Nemec), Kolofík, Bíreš, Hejčík, Kubát.

Námestovo - Krásno 0:0. Liet. Lúčka - Makov 2:1 (1:0), Kaštan, Belan - Vidostavljevič. Dol. Ždaňa - Valča 2:1 (0:1), 2 Mikuška - Korba. Lipt. Štiavnica - Bytča 1:0 (0:0) Kubala. Veľký Krtíš - Nová Baňa 0:0.
16. Kys. NM 13 2 0 11 10:35 6
Program 12. kola v sobotu 25. októbra o 14.00: Rakytovce - Nová Baňa, Kysucké N. Mesto - Zvolen, v nedeľu 26. októbra o 10.30: Kremnička - Liet. Lúčka, o 14.00: Bytča - Veľ. Krtíš, Valča - Lipt. Štiavnica, Makov - Dol. Ždaňa, Krásno - Fiľakovo, Králiky - Námestovo.