Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Choma sa zaskvel hetrikom

Všetky naše mužstvá v tretej lige hrali doma, získali však iba sedem bodov. Tradične to pokazili Králiky, ktoré doma iba remizovali s Námestovom. Rakytovce a Kremnička využili výhodu domáceho prostredia naplno, zaskvel sa Choma tromi gólmi do siete L. Lúč

III. liga Stred - 12. kolo

Králiky - Námestovo 2:2 (1:1)
Domáci začali zápas veľmi dobre a vypracovali si dostatok príležitostí na strelenie gólu. Prvý gól ale strelili až v 22. min, keď po centri Cabana skóroval klinec. Hostia vyslali prvú strelu na bránu v 44. min, ktorú domáci brankár vyrazil, ale následne hráč hostí vyrovnal. Druhý polčas začali znova lepšie domáci a v 64. min Beňák z hranice šestnástky strelil do šibenice a dostal domácich do vedenia. V 65.min sa pekne ulvoľnil Klinec, ale jeho strela trafila len žrď. Hostia pridali na dôraze a v 88. min pri útoku domácich piati na dvoch domáci, zlou prihrávkou strelil Kollár loptu a 2 min pred koncom hostia vyrovnali na konečných 2:2. Domáci tak stratili dôležité body v priamom súboji z Námestovom, keď mali dostatok možností na výhru v tomto zápase. Hostia počas celého zápasu urobili síce len tri akcie, ale z nich rezultovali 2 góly.
Góly: 22. Klinec, 49. Beňák - 44. Paško, 88. Klokočík. ŽK: Martinec, Zlevský, Šatura - Koštár, Stašiniak. Rozhodoval Fízel, divákov 100.
KRÁLIKY: Škubák - Kollár, Pagáč, Ondrejka, Martinec, Zlevský (75. Klejzák), Belko, Šatura, Beňák (87. Piliar), Klinec, Caban.

Rakytovce - Nová Baňa
2:0 (1:0)
V Rakytovciach sa predstavilo dobré mužstvo tretej ligy. Domáci sa v prvom polčase dostali do niekoľkých dobrých príležitostí, ale dokázali premeniť len jednu. Hostia podporovaní a hnaní skupinkou povzbudzujúcich fanúšikov chceli u lídra tretej ligy dokázať nováčikovské ambície. Aj napriek niektorým tvrdším zákrokom proti domácim hráčom nedokázali z dvoch dobrých príležitostí skórovať a tak domáci zavŕšili svoje vedenie v 90. min delovkou Hrica.
Góly: 28. Murín, 90. Hric. ŽK: Hric, Murín - Poliačik, Máni. Rozhodoval Hrmo, divákov 230.
RAKYTOVCE: Vyskoč - čabala, Mala, Fotjík, Turčan, Hric, Gašpar, Murín, Schmidtmayer (64. Valentíny), Berndiar, Dovčiak.

Kremnička - Lietavská Lúčka 4:1 (3:0)
Zaslúžené víťazstvo domácich sa zrodilo v prvom polčase v priebehu troch minút. Po navlas rovnakých akciách z pravej strany, keď strelecky dobre disponovaný Choma a Bíreš zblízka prekonali Tatranského. Hostia znížili v 51. min Pitnerom, a keď v 80. min nedal Pitner samostatný nájazd na Juračku, tak ihneď z pritiútoku dal Choma záverečný gól.
Góly: 34., 36. a 81. Choma, 38. Bíreš - 51. Pitner. ŽK: Bíreš - Horčík. Rozhodoval Urda, divákov 50.
KREMNIČKA: Juračka - Murgaš, Dzurík, Kolofík, Jendrišák (65. Oláh), Palkovič, Choma, Nemec, Kubát, Bíreš, Hejčík.

Bytča - Veľký Krtíš 2:4 (1:1), Kadák, Chebik - Martinek, Horn 2, Prisiasich.
Valča - Lipt. Štiavnica 0:2 (0:0), Švárny, Dzuriak.
Makov - Dol. Ždaňa 1:1 (1:0), Davor - Vidosavljevič.
Krásno - Fiľakovo 1:0 (0:0), Pavlus (11 m).
Kysucké N. Mesto - Zvolen 0:1 (0:1), Cimerman.

16. Kys. NM 14 2 0 12 10:36 6

Program 13. kola v sobotu 1. novembra o 13.30: Zvolen - Rakytovce, v nedeľu 2. novembra o 13.30: Námestovo - Kys. N. Mesto, Fiľakovo - Králiky, Liet. Lúčka - Krásno, Dol. Ždaňa - Kremnička, Lipt. Štiavnica - Makov, Veľ. Krtíš - Valča, Nová Baňa - Bytča.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.