Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Zimným kráľom sa stal Medzibrod

V poslednom jesennom kole si Medzibrod udržal vedenie, keď si doma poradil s Riečkou. Hanbu utrpel doma Malachov, ktorý prehral so Šalkovou o štyri góly. Na konci tabuľky ostáva Hiadeľ bez jedinného víťazstva.

II. trieda A - 13. kolo

Malachov – Šalková 0:4 (0:1)
Keby zápas trval aj 3 hodiny, domáci futbalisti by neboli strelili gól. A to nielen pre nepremenenie vyložených šancí, ale aj pre vynikajúci výkon brankára Bellu.
Góly: 33. Ursíny, 50. Šimšík, 67. Hrnčiar, 74. Paršo. Pred 50 divákmi rozhodoval Dráždik.
MALACHOV: Roman Sečkár- Chmelík (46. Sanitra), Kučerák, Čief, Klinčík, Daniš, Rob. Sečkár, Dobrota, Andrejko (75. Očenáš), Caban (75. Kapusta), Dvorský.
ŠALKOVÁ: Bella- Tóth, Najdek, Fraňo, Hrnčiar, Obuch, Šimšík (60. Bartošík), Gerö, Chovan (46. Maršal), Paršo (80. Dobrík), Ursíny.

Mičiná – Staré Hory 3:1 (1:0)
V poslednom jesennom kole v slabom zápase rozhodlo vylúčenie hráča hosti a efektívne zakončenie domácich.
Góly: 49., 72. Sámel, 21. Paľa – 90. Murgaš. ŽK: Sokáč - Murgaš. ČK: Štulajter
Pred 60 divákmi rozhodoval Macko.
MIČINÁ: Kleniar- Krnáč (66. Vránsky), Považanec, Prostredník, Sámel, Štubniak, Tokáč, Zachar, Ľupták, Martinec (56. Karkalík), Paľa.
ST. HORY: Onderuf- Murgaš, Olejár, Maďar, Brhlík (69. Filip), Debnár, Chovanec, Štulrajter, Lovás, Fraňo, Babjak.

Strelníky – Nemecká 2:1 (1:1)
Zápas začal veľmi nervóznym spôsobom. Šťastena sa priklonila na stranu hostí hneď v 8. minúte, keď šťastný gól strelil Ľubomír Bartoš. Od tohto momentu mali viac z hry hostia, ktorí sa predstavili ako rýchle a technické mužstvo. Strelníky však svojim zvýšeným úsilím ešte do polčasu stihli vyrovnať už tradičným strelcom Miroslavom Moncoľom. Druhý polčas sa Strelníky zlepšili a odmenou im bol gól z hlavy Filadelfyho po krásnom rohovom kope Miroslava Moncoľa.
Góly: 41. M. Moncoľ, 67. M. Filadelfy - 8. Ľ. Bartoš. ŽK: Ma. Moncoľ, J. Moncoľ, Mi. Moncoľ – M. Búda, Frčo, T. Kováč, M. Soják. Pred 100 divákmi rozhodoval Spišiak.
STRELNÍKY: R. Majer (50. J. Moncoľ, 90. Kapusta) - M. Moncoľ, D. Majer, D. Boroš, M. Majer ml., M. Majer st. (70. F. Šimončík), D. Štubniak, R. Majer, M. Moncoľ, Ľ. Čief, M. Filadelfy.
NEMECKÁ: Ľ. Šrot- I. Klinček, J. Frčo, Ľ. Kováč (71. V. Soják), T. Kováč, M. Búda, O. Bartoš, T. Rosina, Ľ. Bartoš (46. M. Soják), M. Bobok, M. Vančo.

Hronsek – Dúbravica 2:1 (0:1)
Favorit stretnutia v prvom polčase kontroloval hru. Lepšie sa pohyboval a presnejšie kombinoval, výsledkom čoho bol gól Habányho v 15. minúte po chybe domáceho obrancu, V druhom polčase začali domáci nátlakovo, avšak boli to hostia, ktorí v 48. minúte z vyloženej šance nedali gól. Domáci potom prevzali iniciatívu a najskôr v 63.minúte Martinec vyrovnal a v 81. minúte po krásnej akcii celého útoku zaznamenal na 2:1 Martin Garaj. Domáci si za bojovnosť zaslúžia pochvalu.
Góly: 15. Habány, 81. Garaj - 63. Martinec. ŽK: Martinec, Marušin, Moravčík, Šulek – Kohút, Habány. Pred 70 divákmi rozhodoval Gajdoš.
HRONSEK: Messerschmidt, P. Garaj, Tešlár, Kýšik, Herkel, Martinec (81. Makóny), Moravčík, M. Garaj (88. Maruškin), Tupý (79. Bystriansky), Šulek, Struhárik.
DÚBRAVICA: Gregor, Lukáć, Ľ. Pinka, Makan, Kohút, Maľa, Habány, Drako, P. Pinka (71. Chramec), Kováč, Kocka.

Horné Pršany – Podkonice 0:3 (0:3)
Domáci celý zápas tlačili na hostí. Hostia v prvom polčase trafili štyri krát do priestoru brány. Z toho 3 krát skončila v sieti brány.
Góly: 7. Homola, 31. Kmeť, 42. Fridrich. ŽK: Snopko – Plávka, Richecký. Pred 30 divákmi rozhodoval Žúbor.
H. PRŠANY: Šorec- Dobrota (85: Rafaj), Ondrek, Brašeň, Rybársky (78. Sitka), Rýs, Kapusta (46. Orovčík), Miartuš, Kanka, Bartolovic, Snopko.
PODKONICE: M. Barla- Faško, Petrovič, Homola, L. Barla, Kukučka, Fridrich, Richecký, Pavlák, Kmeť, Slobdoník.

Medzibrod – Riečka 3:1 (1:0)
V stretnutí družstiev z čela tabuľky sa hral futbal dobrej úrovne. Obidve družstva sa od úvodu snažili o rýchly kombinačný futbal. Domáci počas celého stretnutia mali miernu prevahu, aj keď hostia v ničom nezaostávali. Hostí niekoľko krát podržal brankár a zneškodnil aj tie najvyloženejšie šance domácich.
Góly: 15. Zeman, 48. Hirka, 78. Chrastina – 65. Ráno. Pred 150 divákmi rozhodoval Vaník.
HIADEĽ: Tonhajzer- P. Sokol, Rajčok (52. M. Huťka), M. Huťka, Prievalský (46. Sokol), Štefanovie, Ľupták, Hirka, Zeman, Smida (60. Chrastina), Haviar.
RIEČKA: Eliáš- Spišiak, Širka, Necpal (62. Čermák), Náčin, Hromada, Ďurica, Šimčík, Lukačovič, Ráno, Šporka.

14. Hiadeľ 12 0 3 9 14:39 3
Program 14. kola v nedeľu 9 . novembra o 13. 30: Šalková B – Riečka, Medzibrod – Tajov, Hiadeľ – Podkonice, H. Pršany – Dúbravica, Hronsek – Nemecká, Strelníky – St. Hory, Mičiná – Malachov.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.