Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Zimným kráľom sa stal Medzibrod

V poslednom jesennom kole si Medzibrod udržal vedenie, keď si doma poradil s Riečkou. Hanbu utrpel doma Malachov, ktorý prehral so Šalkovou o štyri góly. Na konci tabuľky ostáva Hiadeľ bez jedinného víťazstva.

II. trieda A - 13. kolo

Malachov – Šalková 0:4 (0:1)
Keby zápas trval aj 3 hodiny, domáci futbalisti by neboli strelili gól. A to nielen pre nepremenenie vyložených šancí, ale aj pre vynikajúci výkon brankára Bellu.
Góly: 33. Ursíny, 50. Šimšík, 67. Hrnčiar, 74. Paršo. Pred 50 divákmi rozhodoval Dráždik.
MALACHOV: Roman Sečkár- Chmelík (46. Sanitra), Kučerák, Čief, Klinčík, Daniš, Rob. Sečkár, Dobrota, Andrejko (75. Očenáš), Caban (75. Kapusta), Dvorský.
ŠALKOVÁ: Bella- Tóth, Najdek, Fraňo, Hrnčiar, Obuch, Šimšík (60. Bartošík), Gerö, Chovan (46. Maršal), Paršo (80. Dobrík), Ursíny.

Mičiná – Staré Hory 3:1 (1:0)
V poslednom jesennom kole v slabom zápase rozhodlo vylúčenie hráča hosti a efektívne zakončenie domácich.
Góly: 49., 72. Sámel, 21. Paľa – 90. Murgaš. ŽK: Sokáč - Murgaš. ČK: Štulajter
Pred 60 divákmi rozhodoval Macko.
MIČINÁ: Kleniar- Krnáč (66. Vránsky), Považanec, Prostredník, Sámel, Štubniak, Tokáč, Zachar, Ľupták, Martinec (56. Karkalík), Paľa.
ST. HORY: Onderuf- Murgaš, Olejár, Maďar, Brhlík (69. Filip), Debnár, Chovanec, Štulrajter, Lovás, Fraňo, Babjak.

Strelníky – Nemecká 2:1 (1:1)
Zápas začal veľmi nervóznym spôsobom. Šťastena sa priklonila na stranu hostí hneď v 8. minúte, keď šťastný gól strelil Ľubomír Bartoš. Od tohto momentu mali viac z hry hostia, ktorí sa predstavili ako rýchle a technické mužstvo. Strelníky však svojim zvýšeným úsilím ešte do polčasu stihli vyrovnať už tradičným strelcom Miroslavom Moncoľom. Druhý polčas sa Strelníky zlepšili a odmenou im bol gól z hlavy Filadelfyho po krásnom rohovom kope Miroslava Moncoľa.
Góly: 41. M. Moncoľ, 67. M. Filadelfy - 8. Ľ. Bartoš. ŽK: Ma. Moncoľ, J. Moncoľ, Mi. Moncoľ – M. Búda, Frčo, T. Kováč, M. Soják. Pred 100 divákmi rozhodoval Spišiak.
STRELNÍKY: R. Majer (50. J. Moncoľ, 90. Kapusta) - M. Moncoľ, D. Majer, D. Boroš, M. Majer ml., M. Majer st. (70. F. Šimončík), D. Štubniak, R. Majer, M. Moncoľ, Ľ. Čief, M. Filadelfy.
NEMECKÁ: Ľ. Šrot- I. Klinček, J. Frčo, Ľ. Kováč (71. V. Soják), T. Kováč, M. Búda, O. Bartoš, T. Rosina, Ľ. Bartoš (46. M. Soják), M. Bobok, M. Vančo.

Hronsek – Dúbravica 2:1 (0:1)
Favorit stretnutia v prvom polčase kontroloval hru. Lepšie sa pohyboval a presnejšie kombinoval, výsledkom čoho bol gól Habányho v 15. minúte po chybe domáceho obrancu, V druhom polčase začali domáci nátlakovo, avšak boli to hostia, ktorí v 48. minúte z vyloženej šance nedali gól. Domáci potom prevzali iniciatívu a najskôr v 63.minúte Martinec vyrovnal a v 81. minúte po krásnej akcii celého útoku zaznamenal na 2:1 Martin Garaj. Domáci si za bojovnosť zaslúžia pochvalu.
Góly: 15. Habány, 81. Garaj - 63. Martinec. ŽK: Martinec, Marušin, Moravčík, Šulek – Kohút, Habány. Pred 70 divákmi rozhodoval Gajdoš.
HRONSEK: Messerschmidt, P. Garaj, Tešlár, Kýšik, Herkel, Martinec (81. Makóny), Moravčík, M. Garaj (88. Maruškin), Tupý (79. Bystriansky), Šulek, Struhárik.
DÚBRAVICA: Gregor, Lukáć, Ľ. Pinka, Makan, Kohút, Maľa, Habány, Drako, P. Pinka (71. Chramec), Kováč, Kocka.

Horné Pršany – Podkonice 0:3 (0:3)
Domáci celý zápas tlačili na hostí. Hostia v prvom polčase trafili štyri krát do priestoru brány. Z toho 3 krát skončila v sieti brány.
Góly: 7. Homola, 31. Kmeť, 42. Fridrich. ŽK: Snopko – Plávka, Richecký. Pred 30 divákmi rozhodoval Žúbor.
H. PRŠANY: Šorec- Dobrota (85: Rafaj), Ondrek, Brašeň, Rybársky (78. Sitka), Rýs, Kapusta (46. Orovčík), Miartuš, Kanka, Bartolovic, Snopko.
PODKONICE: M. Barla- Faško, Petrovič, Homola, L. Barla, Kukučka, Fridrich, Richecký, Pavlák, Kmeť, Slobdoník.

Medzibrod – Riečka 3:1 (1:0)
V stretnutí družstiev z čela tabuľky sa hral futbal dobrej úrovne. Obidve družstva sa od úvodu snažili o rýchly kombinačný futbal. Domáci počas celého stretnutia mali miernu prevahu, aj keď hostia v ničom nezaostávali. Hostí niekoľko krát podržal brankár a zneškodnil aj tie najvyloženejšie šance domácich.
Góly: 15. Zeman, 48. Hirka, 78. Chrastina – 65. Ráno. Pred 150 divákmi rozhodoval Vaník.
HIADEĽ: Tonhajzer- P. Sokol, Rajčok (52. M. Huťka), M. Huťka, Prievalský (46. Sokol), Štefanovie, Ľupták, Hirka, Zeman, Smida (60. Chrastina), Haviar.
RIEČKA: Eliáš- Spišiak, Širka, Necpal (62. Čermák), Náčin, Hromada, Ďurica, Šimčík, Lukačovič, Ráno, Šporka.

14. Hiadeľ 12 0 3 9 14:39 3
Program 14. kola v nedeľu 9 . novembra o 13. 30: Šalková B – Riečka, Medzibrod – Tajov, Hiadeľ – Podkonice, H. Pršany – Dúbravica, Hronsek – Nemecká, Strelníky – St. Hory, Mičiná – Malachov.