Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Policajti zdolali aj majstrovský Pezinok

BASKETBALSITI ZDOLALI OBIDVOCH FINALISTOV

Banskobystrickí basketbalisti znovu vyviedli nepekný kúsok favoritovi. Nováčik najvyššej domácej súťaže v prvom kole zdolal vicemajstra Inter Bratislava na Pasienkoch, v druhom tretiu Handlovú a v jedenástom, v domácom prostredí majstrovský Pezinok.
V hale na Štiavničkách mali diváci znovu výborný zážitok, aj keď sa po troch štvrtinách zdalo, že záver na rozdiel iných zápasov nebude dramatický. Štyri minúty pred koncom bolo 81:77 a onedlho už 83:82. Nasledoval Whisbyho nepremenený brejk do jasnej podkošovej pozície, naopak na druhej strane bystrický pivot Dorazil nekompromisne zavesil, ale drámu neodvrátil. Lukjanec mal 26 sekúnd pred záverom možnosť po faule pri streľbe z trojkovej pozíciie hádzať tri trestné hody. Dva v pohode dal, tretí zámerne trafil na obruč, loptu doskočil a pridal ďalšie dva body. Ale s faulom a navyše Williams sa pokĺzol, stratil loptu a spečatil prehru Pezinku. ,,Vôbec sme nehrali disciplinovane a podcenili sme súpera. Vyhráva vždy lepší. Nikoho, hlavne Bystricu, ktorá ma dobrých hráčov a trénera sa podceňovať nevyplatí. Je to nebezpečné a zákonite sa to trestá,“ povedal Andrej Lukjanec.
Banskobystrickí policajti majú stálu oporu v trojici Znanec, Hovaňák, Škara, proti majstrovi sa vypli aj ďalší. Bez Znancových 25 dodov by to však mali ťažšie. ,,Víťazstvo nad Pezinkom, ktorý mal náročný utorkový zápas v nohách, by som nepreceňoval. Na druhej strane je to super zvíťaziť nad majstrom. Mohol som dať aj viac bodov, škoda mojich hlúpostí. Stratil som niekoľko lôpt, ale nie je dôležité, kto dá koľko bodov, víťazstvo je viac,“ vyhlásil Edo Znanec.
Na strednej rozohrávke dostával viac príležitostí Braňo Koczkáš ako bieloruský legionár Akulič a odvďačil sa dvanástimi bodmi. ,,Všetko nám vyšlo. Hrali sme kolektívne a počúvali sme taktické rady trénera. V poslednej štvrtine sme sľubný náskok stratili slabšou obranou a už dochádzali sily,“ dodal Koczkáš.
,,Všetko nám vychádzalo do momentu, keď začalo platiť kto z koho. Vtedy som videl náš tím v plnej perleti a len som čakal, kto stratí loptu. Prvý polčas sme hrali dobre a dokázali sme udržať Lukjanca a stredného rozohrávača Williamsa. Konečne sme zvládli aj tretiu štvrtinu, ktorá nám doteraz nevychádzala,“ povedal tréner Bystrice Ľubomír Doušek.
Na banskobystrickej lavičke sedel aj rodák z hlavného mesta Španielska Madridu Francisco Javier Huertas Sampedro, ktorý je na desaťdňovej skúške, ale domáci kouč ho ešte nepostavil.

V nedeľu padol aj Inter
V úvodnom kole sa naši basketbalisti naťahovali s Interom o každú loptu, dramatická bola aj odveta na Štiavničkách. Najskôr viedli hosita 9:2, ale do polčasu už policajti, keď Škara trojkou od polovice ihriska upravil na 46:36. Klasická slabšia tretia štvrtina posunula do vedenia žltočiernych a v poslednej časti sa odohrávala klasická dráma, keď sa dlho darilo Interu, ale v závere zapol Koczkáš a pätnástimi bodmi položil Bratislavčanov. ,,Veľká spokojnosť. V prvej polovici zápasu sa nám darilo, potom súper prepol na zónovú obranu, čo nám robilo veľký problém. Nevedeli sme si prihrať, vniknúť pod kôš. Až, keď nám začalo padať zvonku, tak sme sa opäť chytili. Dá sa povedať, že dnes to bol zlý začiatok, dobrý koniec. V poslednej štvrtine mi padli dve trojky, dostal som sa do psychickej pohody a tréner mi povedal, aby som strieľal. Tak som ho počúvol,“ povedal Koczkáš.
Bystričania mali znovu výborný týždeň, keď sa im podarilo zdolať obidvoch finalistov z minulého ročníka. ,,Nevybočili sme z tradície v závere zápasu. Akoby sme chceli divákom pripraviť vzrušujúci zážitok. V prvom polčase to bolo v pohode, klasická tretie štvrtina. Niekedy je časté striedanie na škodu, ako dnes. V závere som apeloval, aby hrali na prieniky a získali štyri fauly. Stalo sa a záver sme mali pod kontrolou. Skvelý zápas odohral Braňo Koczkáš.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?