Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Doráňaná Veronika Zuzulová v Levi na piatom mieste

Slalom žien vo fínskom Levi vyhrala Američanka Lindsey Vonnová, Zuzulovej prvých 45 bodov a 10. miesto vo Svetovom pohári.

Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v úvodnom slalome nového ročníka Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo fínskom Levi 5. miesto. Zuzulová figurovala po 1. kole ešte na 9. priečke, no štvrtou najrýchlejšou jazdou v 2. kole sa posunula na celkovú 5. pozíciu a zapísala si prvých 45 bodov do hodnotenia Svetového pohára. V hodnotení slalomu jej logicky patrí po prvých pretekoch 5. pozícia, v celkovom hodnotení SP je na delenej 10. priečke.
A to 24-ročná členka banskobystrickej Dukly pôvodne nemala v pretekoch vôbec štartovať, keďže nastúpila hendikepovaná zranením. V sobotu v rozjazdení pred 1. kolom utrpela tretia najlepšia slalomárka uplynulého ročníka SP nepríjemný pád a má narazený bok a rameno a tiež pomliaždeniny. Napokon sa však rozhodla, že to skúsi, zabojovala a výsledkom bolo jej najlepšie umiestnenie v Levi v kariére. V minulosti tam totiž najlepšia slovenská zjazdárka preteky v rámci SP dvakrát nedokončila a trikrát skončila na 9., 15. a 18. priečke. ,,Pri rozjazdení v štvrtej bráne som chytila špicara. Vpálila som do toho rovnými nohami a lyže mi zostali nejako v sieti, ani neviem ako sa to zomlelo. Bola som úplne v šoku. Spadla som na bok, udrela som si hlavu, vyrazilo mi dych. Nič som nevidela. Bol to hrozný pocit. Bola som odhodlaná zvládnuť ten slalom za každú cenu, aj keby som mala získať iba jeden bod. Na rovine sa to dalo, ale potom na strmom to strašne bolelo. Čo brána, to strašný pocit, dobre, že som nekričala od bolesti. Pred druhou jazdou som sa snažila na tieto veci zabudnúť a napokon sa mi podaril takýto výsledok,“ povedala Zuzulová.
Senzačnou víťazkou sa v sobotu na Čiernej zjazdovke stala Američanka Lindsey Vonnová, ktorá dosiahla v oboch kolách najrýchlejší čas. Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári je špecialistkou na kĺzavé disciplíny a doteraz nemala na konte ani jedno pódiové umiestnenie v slalome. Druhá skončila s odstupom 40 stotín sekundy Švédka Maria Pietiläová-Holmnerová a tretia bola Nemka Maria Rieschová (+0,66).
Piata Zuzulová zaostala za víťazkou o 1,12 s. Za sebou nechala domácu favoritku Tanju Poutiainenovú (6.), všestrannú Švédku Anju Pärsonovú (7.) ako aj úradujúcu majsterku sveta v slalome Češku Šárku Záhrobskú (9.). V sobotu sa jazdilo za slnečného počasia pri mínusových teplotách.