Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Prehra v Handlovej, proti predposlednému víťazne

BASKETBALSITI ZDOLALI OBIDVOCH FINALISTOV

Banskobystrickí basketbalisti odohrali minulý týždeň znovu dva zápasy. Na prvý cestovali do Handlovej, kde ich čakala odveta za vyhratý zápas v druhom kole nad bronzovým tímom z minulej sezóny. Baníci našim chlapcom vrátili požičané a vyhrali o trinásť bodov.
Zápas bol obojstranne obranný. Útočníci sa len veľmi ťažko presadzovali. Banskobystričania hrali s domácimi vyrovnanú partiu, napriek tomu Handlovčania viedli počas celého zápasu. O svojom víťazstve prakticky rozhodli až v posledných minútach stretnutia. Domácim divákom sa prvýkrát v tejto sezóne predstavil Vojtek, ktorý sa stal aj najlepším strelcom duelu. ,,Nedarilo sa nám. Domáci na nás vytiahli dosť tvrdú obranu a nevedeli sme sa presadiť. Trápili sme sa. Mali sme pozície na strieľanie bodov, ale nám nepadalo.“ povedal Vlado Hovaňák.
,,Porovnal som rozohrávačov, krídla a podkošových hráčov. Na rozohrávke a krídle sme boli Handlovej vyrovnaní, ale 19:37 sme prehrali pod košom. V tom bol rozhodujúci vplyv prehry. V tretej štvrtine, keď sme vyhrávali 45:41, sme mali excelentnú obranu. Potom sme urobili útočný faul, dvakrát sme vystrelili z vonku, keď bol cieľ hrať na podkoš. Baníci vyrovnali a hnaní agresívnym hľadiskom sa vybičovali k veľmi dobrému výkonu. Potom sme už nemali šancu zvrátiť skóre. Do spomínaného momentu sme hrali dobre, páčilo sa mi to,“ povedal tréner Doušek.
Spánok s Košicami
V sobotňajšom zápase proti Košiciam sa Banskobystričania ocitli v úlohe favorita a v prvom polčase túto nečakanú situáciu akoby nezvládli. Síce si dvakrát vypracovali aj desaťbodový náskok a namiesto aby išli do rozhodujúceho trháku, dovolili východniarom vyrovnať. Až trojka Hovaňáka v tretej štvrtine súčasne s klaksónom zabezpečila domácim dostatočný 19-bodový náskok. ,,V úvode sme zaspali, akoby sme sa nevedeli rozbehnúť. Pred druhou polovicou sme si povedali, že musíme zabrať, aby sme mali pokojný záver stretnutia. Podarilo sa to brejkami a tvrdšou obranou,“ povedal strelec zápasu Hovaňák.
Mnohí fanúšikovia podozrievali domácich policajtov, že aj keď sú nováčikom súťaže, súpera podcenili. ,,Možno sa to tak javilo, ale určite sme Košice nepodcenili. Jednoducho sme prispali začiatok.“ povedal Hovaňák. Bystričania mali konečne možnosť dať v najvyššej súťaži sto bodov a vyhrať najvýraznejším spôsobom. ,,Možno nabudúce. Dnes sme si chceli hlavne v závere vyskúšať niektoré veci, ktoré sme si proti náročnejším súperom nemohli dovoliť. Navyše sme skúšali novú posilu a zahrali si aj hráči, ktorí sa predtým dostávali menej na palubovku,“ dodal Hovaňák.
Ani tréner banskobystrických basketbalistov Ľubo Doušek nepripúšťal podcenenie. ,,Skôr bola možno narušenú súhra prítomnosťou španielského rozohrávača Huertasa, ktorý je u nás na skúške. Najväčší problém s ním je rečová bariéra, lebo vie iba po španielsky. Je stredný rozohrávač a mal by so spoluhráčmi komunikovať, prenášať úlohy od trénera. Mohli sme odohrať menej problémový zápas, kazili sme množstvo rozohrávok, čím sme ponúkali hosťom priestor na rýchle brejky. V hernom štýle sme mali stále navrch a bolo otázkou času, kedy im bodovo utečieme. Od nás to chcelo poctivý basketbal, hrali sme miestami ľahkovážne. Nedôslední sme boli v doskoku, na čo som upozorňoval cez polčas. Najvýstižnejšie by bolo, že pod košom sa vždy iba jeden náš hráč potuloval. Nemali sme problém dať kôš, ale urobili sme veľa chýb. Mohli sme si zahrať s väčšou chuťou,“ povedal Doušek. V stredu dostanú v pohárovom zápase znovu šancu hráči z lavičky a aj Huertas, aby presvedčil. Potom nasleduje voľnejší program iba s jedným zápasom v týždni, čo chce tréner využiť na kvalitnejší tréning.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?