Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Čierny Peter zostal v rukách Mira Matiaška

V pondelkových kontrolných nominačných pretekoch slovenskej mužskej reprezentácie v biatlone vo švédskom Idre zvíťazil Matej Kazár pred Dušanom Šimočkom a Markom Matiaškom.

Na základe výsledkov týchto pretekov si nomináciu na prvé preteky Svetového pohára na budúci týždeň v Ostersunde k už dávnejšie známej dvojici Marek Matiaško - Pavol Hurajt vybojovali práve Kazár so Šimočkom. Vo SP môžu totiž štartovať iba štyria Slováci, Čierny Peter zostal teda v rukách Miroslava Matiaška (na fotografii), ktorý v pondelok skončil na poslednom šiestom mieste. Preteky sa išli na 10 km trati ako rýchlostné, pretekári však neabsolvovali trestné okruhy, ale k dosiahnutým bežeckým časom sa im za každý nepresný výstrel pripočítalo 20 trestných sekúnd.
Počas víkendu štartovali slovenskí reprezentanti v úvodných pretekov nového ročníka IBU Cup-u vo švédskom Idre. Pavol Hurajt obsadil v sobotňajších rýchlostných pretekoch mužov na 10 km siedme miesto. Bezchybne strieľal, v behu však za víťazným Simonom Hallenbarterom zo Švajčiarska zaostal o 44,7 s. Ďalším dvom Slovákom v 121-člennom štartovom poli sa už tak nedarilo. Michal Lepieš obsadil 78. priečku, Martina Otčenáša klasifikovali na 86. pozícii.
V pretekoch žien na 7,5 km skončila jediná Slovenka Martina Halinárová jedenásta. Bola jednou z troch pretekárok, ktoré zvládli obe strelecké položky v ľahu i stoji bezchybne a teda nemusela absolvovať ani jeden trestný okruh. Z víťazstva sa tešila Rumunka Eva Tofalviová, Halinárová za ňou zaostala o 1:38,1 min.
Výsledky nominačných pretekov: 1. Matej Kazár 28:52 min (2 nepresné výstrely = 40 trestných sekúnd), 2. Dušan Šimočko +42 s (5), 3. Marek Matiaško +1:34 min (7), 4. Martin Otčenáš +1:48 (3), 5. Michal Lepieš +3:08 (6), 6. Miroslav Matiaško +3:29 (6).
IBU Cup - rýchlostné preteky: muži - 10 km: 1. Simon Hallenbarter (Švajč.) 26:35,3 min (0 trestných okruhov), 2. Rustam Valjulin (Bielorus.) +8,2 s (1), 3. Hans Martin Gjedrem (Nór.) +20,5 (2), 4. Matthias Simmen (Švajč.) +23,4 (1), 5. Stian Navik (Nór.) +30,6 (2), 6. Rune Brattsveen (Nór.) +36,8 (2), 7. Pavol Hurajt +44,7 (0), ... 78. Michal Lepieš +4:19,6 (2), 86. Martin Otčenáš (všetci SR) +5:04,9 (3). Ženy - 7,5 km: 1. Eva Tofalviová (Rum.) 22:16,0 (0 trestných okruhov), 2. Natalia Levčenkovová (Mold.) +21,9 s (0), 3. Romy Beerová (Nem.) +45,3 (1), ... 11. Martina Halinárová (SR) +1:38,1 (0).

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 681

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.