Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Barani si poradili s Duklou, žilinskí vlci boli nad ich sily

HOKEJISTI Z DVOCH ZÁPASOV VYŤAŽILI LEN TRI BODY

Minulý týždeň odohrali banskobystrickí hokejisti v najvyššej súťaži iba dva zápasy. V utorok mali voľno, v piatok privítali Duklu Trenčín, a aj keď prehrávali, nakoniec vyhrali. V nedeľu sa predstavili v Žiline, kde sa im darilo menej a prehrali najtesnejším rozdielom.
Prvé šance úvodnej tretiny sa zrodili už v 1. min. V tridsiatej sekunde sa pred bránku hostí natlačili Pardavý a Tománek, ale puk za Kováča nepretlačili. Úspešnejší boli pri svojej prvej šanci Trenčania. V 52. sekunde prihrávka Čacha od ľavej k pravej žŕdke bola presná a Valčák už iba nastavil hokejku - 0:1. Spočiatku nudnú druhú tretinu oživil prvý domáci gól z jej polovice. Po nenápadnej akcii poslal z ľavej strany puk pred Kováča Majeský, Jánoš sa za ním natiahol a jeho dlhá hokejka ho usmernila do trenčianskej siete - 1:0. Vyrovnávajúci gól akoby pokropil Baranov živou vodou. Kováča zamestnával najmä šikovný Sabol, no do vedenia ich poslal Škvaridlo v 34. min. Po Veberovej prihrávke z medzikružia vymietol pavučinu v pravom hornom rohu - 2:1. O dve minúty neskôr využili Bystričania presilovku. Tománek nachytal hostí náznakom strely, prihral voľnému Frühaufovi, ktorý z ľavého rohu poslal puk do odkrytej časti trenčianskej bránky - 3:1.
V poslednej časti Trenčania znížili, ale k ďalším gólom ich domáci, hlavne zásluhou brankára Petríka nepustili. Naopak hostia mohli byť radi, že neinkasovali, keď do žrdí triafali Sabol, Majeský a Rimmel, v power-play Tománek trafil v opustenej bránke Trenčína Petra Mikuša.
Miroslav Chudý, tréner B. Bystricr: ,,Nehrali sme skoro týždeň, takže ten rozbeh nebol z našej strany dobrý. Čakali sme na náš prvý gól, ktorý by bol impulzom a naštartoval by nás. Nakoniec sa nám ho podarilo dať a pridali sme aj ďalšie dva. Druhá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Otočili sme nepriaznivé skóre. V tretej tretine súper zvýšil aktivitu, dal kontaktný gól a dostal sa do hry, no moji zverenci za bojovnosť a šance, ktorých sme mali viac ako súper, si tri body zaslúžili.“
Július Pénzeš, Trenčín: ,,Boli sme málo aktívni. Mali sme využiť to, že súper dlhšie nehral.“
Škvaridlov víťazný gól
Banskobystričania si zaknihovali doma desiate víťazstvo. Baranov naštartoval extrenčan Jánoš, excelentný gólový kúsok predviedol tentoraz Škvaridlo a na pravidelné finty naleteli Tománkovi hostia v čase, keď hrali v oslabení. „Trenčania teraz nemajú extra silný káder. Zápasy vonku vyhrávajú o gól, zväčša 2:1, 3:2 a proste kazia hru. Dobre hrajú stredné pásmo a bránia, bránia, bránia... Ťažko sa potom súperom presadzuje. Bolo to o tom, kedy dáme gól. Keď ho Trenčania dostanú, tak sa trošku zosypú a majú už strach hrať. Po mojom vyrovnávajúcom góle to trošku otvorili a chceli hrať hokej. Dali sme ešte dva góly a ako sa ukázalo boli rozhodujúce,“ povedal Braňo Jánoš.
Bystrickí fanúšikovia na druhý gól dlho nečakali a Tomáš Škvaridlo im pripravil lahôdku, keď vymietol pravý vinkel Kováčovej brány. Bolo už načase, Tomáš mal dlhú gólovú prestávku. Víťazný gól strelil Trenčínu aj v drese Zvolena, kde predtým pôsobil. ,,Pamätám si ten gól. Neviem, či je to iba v tom, že sa mi proti Dukle darí. Zobral som puk, napriahol a padlo to tam. Niekedy je to aj o šťastí. Dlho som nedal gól, mal som streleckú krízu, takže verím, že dnešným dňom som to prelomil. Nerátal som ako dlho som nedál gól, ale určite minimálne pätnásť zápasov. Mal som iba pár asistencií, ale každý zápas sa snažím hrať naplno. Šance boli, no nepremenil som ich, preto som rád, že to tam padlo a vyhrali sme,“ vyhlásil Tomáš Škvaridlo.
Trenčín s obrannou taktikou brnkal na nervy Baranov, ktorí však tromi gólmi v druhej tretine rozhodli o víťazovi. ,,Začali sme dobre, len prvý gól bol taký zaujímavý. Boli sme akísi zaspatí, ale potom sme sa prebudili a už to išlo. Nehrali sme jedno kolo, možno sme sa ťažšie rozbiehali. Dali sme však tri góly, boli sme na koni a snažili sme sa hrať takticky dozadu. Kľúčovým momentom bol výborný výkon brankára Petríka, ktorý nás niekoľkokrát podržal. Nám sa hrá ťažko proti každému súperovi, lebo sme nováčik a každý chce od nás body. Dobre, že nám to doma vychádza a musíme niečo podobné predviesť aj vonku. Zbierať body, aby sme v tabuľke boli čo najvyššie. Víťaznú domácu sériu sledujeme, ale sa nad tým veľmi nezamýšľame a ideme ďalej,“ dodal Škvaridlo.
Tesná prehra v Žiline
Zápas začal v priemernom tempe. Domáci mali dvojnásobnú prevahu, ale okrem delovky Ivana Droppu v 2. min si nevytvorili viac streleckých príležitostí. V 10. min prvá útočná formácia Žiliny rozkrútila pred Petríkom pekný kolotoč a Tvrdek z pravej strany po prvý raz prekonal hosťujúceho gólmana. Bystričania odpovedali nebezpečnou strelou Vebera v 12. min, ale Lániček bol proti. V 16. min išiel na trestnú lavicu Tománek a vzápätí Koložváry a domáci hru štyroch proti štyrom využili na vsietenie druhého gólu, keď svoje sólo prekrásne zakončil Sivák. Úvod druhej tretiny bol tiež ospalý. Žilinčanov však rýchlo prebrali dva góly, ktoré inkasovali v priebehu 51 sekúnd. Najskôr Ižvolt využil zaváhanie domácej obrany a potom sa presadil skúsený Jánoš. Gól padol pri signalizovanom treste žilinského hráča. Podobne tomu bolo aj v 27. min, keď bol vylúčený M. Babic a pri ďalšom signalizovanom treste domáci Hajnik z pár metrov prekonal Petríka. V druhej 10-minútovke tretiny mali obidva tímy viackrát možnosť početnej prevahy, ale ani jednému z nich sa ju nepodarilo využiť. Za zmienku stojí pekný samostatný nájazd domáceho Hajnika v 38. min, ale Petrík jeho strelu kryl. V úvode poslednej časti mali hostia početnú prevahu pri vylúčení Kusovského, ale nevyužili ju. Banskobystričania v snahe vyrovnať pritlačili, ale výsledkom boli len dve strely Bira. O výsledku mohol rozhodnúť v 47. min kapitán Kontšek, ale ten netrafil do prázdnej Petríkovej bránky. Následne hosťujúci Mrena v 50. min v dobrej príležitosti nedosiahol na puk. V 52. min bol vylúčení domáci obranca Ivan Droppa a hostia po 29. sekundách zásluhou ex-Žilinčana Bulíka vyrovnali. V 58. min domáci súpera pritlačili a proti Škodovej delovke spomedzi kruhov bol Petrík bezmocný. V závere sa hralo rýchlo, ale aj nervózne, avšak výsledok 4:3 zostal nezmenený.