Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Zodpovedný výkon v oslabení

Po týždni sa volejbalistky ŽP Špotr predstavili opäť v Nitre, tentoraz s druhým celkom extraligovej tabuľky – SOP ŠG Nitra.

Napriek nekompletnej zostave podali železiarky zodpovedný výkon a viac ako polovicu zápasu boli vicemajsterkám vyrovnaným súperom. Železiarkam z rôznych príčin (zranenia, pracovné a študijné povinnosti) chýbalo až šesť hráčok a tak prišlo vhod, že po viac ako trojročnej prestávke zapríčinenej zdravotnými problémami sa do družstva vrátila Lenka Moravčíková. Hneď si odbila svoju extraligovú premiéru v zápase 11.kola v Nitre. Volejbalistky ŽP Šport napriek oslabenej zostave nastúpili do zápasu odhodlane, bojovali a boli gymnazistkám vyrovnaným súperom. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, potom Nitranky získali vedenie 11:8 a 14:11, čo vlastne rozhodlo o ich víťaznom sete. Druhý set patril jednoznačne Horehronkám, vedenie 5:10 dotiahli do víťazného konca a vyrovnali na 1:1. Po víťaznom sete však nezachytili nástup do tretieho dejstva a po vlastných chybách prehrávali 2:9, čo už nedokázali zmazať. Úvod štvrtého setu bol vyrovnaný (6:5), pri podaní domácej Kubaliakovej získala Nitra vedenie 13:6 a tento náskok si udražala až do konca. Víťazstvom 3:1 si upevnili druhé miesto. Železiarky si za svoj sympatický výkon zaslúžia pochvalu. Nebyť niektorých zbytočných chýb, mohol byť zápas ešte dramatickejší. O týždeň v sobotu bude hrať ŽP Šport na pôde vedúceho celku súťaže, v Senici.
Milan Múka, tréner Podbrezovej: „Priznám sa, pred zápasom som mal obav, veď v takejto zostave sme ešte nehrali, naviac Lenka Moravčíková nastupovala na zápas po viac ako troch rokoch. Po zápase som bol spokojný, dievčatá bojovali, predviedli dobrý výkon a nebyť niektorých zbytočných chýb prameniacich mnohokrát z nevyhratosti či nedostatku skúseností mohol byť výsledok ešte lepší. Pochvalu si zaslúži celý kolektív, príkladne bojovala naša kapitánka B. Luptáková.“

11. kolo extraligy: SOP ŠG Nitra - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (19,-20,11,17). ŽP: Michelčíková, Múková, Moravčíková, Luptáková, Vestfálová, Kyjanicová (Michalcová) Tréner: M. Múka. 83 min, rozhodovali: Šarka a Dovičovič, 100 divákov.
Spišská Nová Ves - ŽU Žilina 3:1. Žiar nad Hronom - UKF Nitra 0:3. VK Senica - VTC Pezinok 3:0.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.