Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Hetrik Ižvolta, super výkon brankára Petríka

SLOVANISTI NÁM VRACALI POŽIČANÉ V BAN. BYSTRICI

Počas vianočných a koncoročných sviatkov zohrali banskobystrickí hokejisti tri zápasy, z toho sa dvakrát stretli so Slovanom v Bratislave.
V obidvoch zápasoch prehrali, v druhom však mali minimálne na bod, čo sa však nepáčilo rozhodcovi Kristovi, ktorý sa rozhodol vylučovať podľa vlastných pravidiel.
Po prvom súboji so Slovanom tréner Baranov Milan Staš skonštatoval: ,,Po dvoch domácich výhrach sme čakali, že to bude dnes veľmi ťažký zápas. Domácich sme úvodným gólom zaskočili, ale vyrovnanie prišlo veľmi rýchlo. Potom sme sa stiahli do obrannej ulity, začali sme iba brániť, dostali sa pod tlak a bolo iba otázkou času, kedy sa Slovan presadí. Za stavu 3:1 sme ešte chceli s výsledkom niečo urobiť, ale po chybe vo vlastnej presilovke sme opäť inkasovali. Potom sme robili veľa chýb, vrcholom bola naša presilovka o dvoch hráčov, počas ktorej sme ani nevystrelili. Je dobré, že nasleduje prestávka, niektorí hráči akoby na ňu už čakali. Mužstvo sa môže skonsolidovať a opäť naštartovať.“
V domácich zápasoch Bystričania dvakrát porazili Bratislavčanov rovnakým výsledkom (5:1), na Slovane sa im znovu podarilo streliť v krátkom čase iba gól. V bráne ich znovu podržal Imrich Petrík, ktorý zo 40 striel iba jednu pustil za chrbát. ,,Domáci sa do nás pustili hneď od úvodu a ocitli sme sa pod tlakom, ktorý pretrval, hoci práve my sme strelili úvodný gól. Brankár Petrík nás podržal viacerými perfektnými zákrokmi, inkasovali sme však dvakrát v oslabení. V záverečnej tretine sme žiaľ nevyužili šance a nepomohla nám ani power-play. Škoda najmä príležitostí Diana a Sabola - naša efektivita nebola na potrebnej úrovni. Celkovo to bol dnes najmä súboj brankárov, podľa mňa najlepších mužov na ľade,“ povedal tréner Staš.
Výborná druhá tretina proti Trenčínu
V priamom súboji o šieste miesto naši chlapci privítali hokejistov Trenčína. V prvej tretine si vypracovali niekoľko šancí, ale nepresadili sa. Smršť prišla v druhej dvadsaťminútovke, hlavne Miroslav Ižvolt bol na neudržanie a hetrikom položil Duklu na kolená. Od 35. min hostia nevedeli, kde im stojí hlava, keď v rozpätí 80 sekúnd trikrát inkasovali a na poslednú tretinu nastúpili už len v úlohe štatistov.
Ižvolt práve v trenčianskej Dukle pôsobil dva roky, ale dostával málo priestoru na ľade. „Vyhrali sme, to sme chceli. Padli góly, premenili sme šance, je to super. Nešlo mi to už pár zápasov. Šance som mal, no nedarilo sa mi ich premeniť. Neviem, asi to malo prísť teraz. Chcel by som však poďakovať všetkým spoluhráčom z päťky a najmä Matejovi Češíkovi, lebo jeho tri prihrávky boli naozaj krásne, klobúk dole pred nimi. Rozumieme si spolu. Dnes nám to išlo celej päťke a dúfam, že aj v novom roku to pôjde takto ďalej,“ povedal po zápase Ižvolt. „Brankára Kováča poznám dlhšie, mal som tam ešte jeden nájazd, ten mi chytil, ale toto mi tam padlo a som tomu rád. Mohol som dať štyri góly, ale nemusel som dať ani tieto tri. Takže som spokojný a veľmi šťastný. Víťazstvo sme potrebovali. Musím ešte spomenúť nášho brankára Petríka, ktorý vychytal veľmi veľa šancí. Som rád, že mi to padlo hlavne v zápase proti Trenčínu, pretože som tam pôsobil. Nehral som tam síce, ale dva roky som tam bol. Je to môj prvý hetrik v extralige.“
V nedávnom stretnutí proti Mikulášu dal Miro Ižvolt dva dôležité góly, ktoré venoval sestre i rodine, ktorá bola vtedy v Banskej Bystrici osobne na zápase. Komu venuje hetrik? „Minule som dva góly venoval sestre a rodine, čo tu bola, tak teraz venujem hetrik mame. Hovorila mi, že som ju nespomenul. Tak jej by som venoval tieto góly, i keď teraz je u sestry v Taliansku.“
Mira Ižvolta pochválil po zápase aj tréner Milan Staš: „Verím tomu chlapcovi, dostáva už viac príležitostí, chodí na oslabenia, čiže dostáva viac priestoru na ľade. Som rád, že sa mi odvďačil za dôveru týmito gólmi. Nie stále mu to ide, ale dokazuje, že je platným hráčom.“
Ako videli samotný duel obaja kouči? Najprv hosťujúci tréner Július Pénzeš: „Nezačali sme zápas zle. Prvá tretina bola vyrovnaná, bojovná a rýchla, boli tam šance na oboch stranách, no žiaľ, nedali sme gól. Druhá tretina sa mi ťažko hodnotí, pretože sme vedeli, že kto poľaví v pozornosti a nasadení, tak na to doplatí. Boli sme to my, nepokryli sme dôsledne hráčov pred našou bránkou a dostali sme góly - dá sa povedať, že aj zo štandardných situácií, i po buly. Za stavu 1:0 sme mali presilovku piatich proti trom, ale nedali sme gól. Tieto situácie najviac rozhodli o zápase. Bystrica dokonale využila svoje šance a prakticky v priebehu minúty rozhodla o zápase. Nováčik má naozaj šikovných útočníkov, ktorí vedia každé zaváhanie využiť. Naša nedôslednosť sa nám kruto vypomstila. V tretej tretine sme sa snažili, zredukovali sme zostavu na tri útoky, chceli sme dať nejaký gól aj kvôli našim divákom, ktorí nás prišli povzbudiť, žiaľ, nepodarilo sa nám to, hoci šancí tam bolo, ale puk nie a nie sa odraziť k nám. Minulý zápas nám ukázal určité pozitíva v útočnej hre, dnes nám ukázal, na čom musíme popracovať. Je to hlavne dôraz pred súperovou, ale hlavne našou bránkou.“
V podobnom duchu hodnotil duel aj tréner Banskej Bystrice Milan Staš: „Prvá tretina bola vyrovnaná. Obe mužstvá si vytvorili šance, ale výkony oboch brankárov boli príčinou, že stav bol 0:0. Vyzeralo to tak, že kto dá prvý gól, tak vyhrá. Ukázalo sa, že je to tak. V druhej tretine prišli krásne chvíle Mira Ižvolta, ktorý tromi gólmi v priebehu krátkej chvíle rozhodol zápas. Do tretej tretiny sme išli s tým, že udržíme náskok, súper trošku otvoril vzadu dvierka, dokázali sme si ešte vytvoriť šance, avšak gól už nepadol. Hráčom patrí vďaka za peknú rozlúčku so starým rokom a s divákmi, ktorý chodili na naše zápasy v hojnom počte. Konečne sme dali viac ako jeden či dva góly a konečne sme sa strelecky odpichli, lebo sme si vytvorili šance aj v minulých zápasoch, či to bolo na Slovane, doma so Slovanom, Košicami, ale ťažko sme dávali góly. Dnes to vyšlo vďaka Mirovi Ižvoltovi a super výkon podal Imro Petrík.“

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Mičovský odvolal šéfa Lesov SR Mateja Vigodu

Vigoda bol za nového riaditeľa štátnych lesov menovaný v júni tohto roka.

Matej Vigoda, už bývalý generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.

V Brezne zachytili len v prvých dňoch testovania 73 pozitívnych

V objekte bývalej transfúznej stanice pred poliklinikou breznianskej nemocnice je viac ako týždeň zriadené mobilné odberné miesto.

Pohľad do laboratória s tretím stupňom biologickej bezpečnosti vo Virologickom ústave Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied, kde sa virológom podarilo izolovať prvé slovenské kmene nového koronavírusu SARS-CoV-2.