Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Barani sa držia na šiestej postupovej priečke

SLOVANISTI NÁM VRACALI POŽIČANÉ V BAN. BYSTRICI

Hokejistov banskobystrického HC 05 čakali minulý týždeň znovu tri zápasy, dva odohrali počas dvoch dní. Najskôr si v utorok poradili doma s Nitrou, keď podobne ako v predchádzajúcom súboji na vlastnom ľade s Trenčínom rozhodli o víťazstve v druhej tretine.
Proti Nitre to bol v prvej tretine viac taktický boj, hostia v závere nevyužili 73-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V druhej tretine už dominovali domáci a dvomi gólmi prvej päťky si zabezpečili dostatočný náskok, ktorý v poslednej časti vyšperkoval Rimmel. Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Chceli sme sa hneď zahryznúť do súpera, no hrýzli sme len ďasnami, pohyb bol slabý, aj aktivita, v druhej tretine to však bolo úplne iné mužstvo. V osobných súbojoch sme boli lepší, dokázali skórovať a zlomiť vzdor súpera. Obranná hra síce stopercentná nebola, no vyťažili sme z pilierov, hlavne z brankára Petríka. Nitra si vypracovala veľa šancí, všetky však Petrík dokázal zneškodniť.“
Jiří Kučera, tréner Nitry: ,,Výsledok je jednoznačný, no na šance sme horší neboli, hlavne v prvej tretine. Súper na rozdiel od nás premieňal presilovky a vyťažil z výkonu Petríka.“
Tomáš Bulík, strelec druhého gólu B. Bystrice: ,,V prvej tretine sme hrali strašne slabo, Jano Pardavý však v druhej načal súpera v presilovke, a potom som ja aj so šťastím pridal ďalší gól. Začalo sa nám hrať ľahšie a v tretej tretine po treťom góle Paťa Rimmela už bolo jasné, kto vyhrá. Dúfam, že nič nezariekneme a všetko pôjde takto ďalej.“
Imrich Petrík, nepriestrelný brankár B. Bystrice: ,,Presiloviek bolo dosť, sme radi však hlavne z toho, že v oslabeniach sme neinkasovali. Nitrania dotierali, ubránili sme sa, zaslúžime si za obrannú hru pochvalu. Stále sme v hre o šieste miesto, to je pre nás to najdôležitejšie. Shut-out ma stojí dosť, určite voči chalanom niečo obetujem, nechám si to však pre seba, čo to bude. A tie moje tance vznikajú po víťazných zápasoch od nálady, ak je dobrá, chcem sa divákom skandujúcich moje meno nejako odvďačiť, a tak spontánne tancujem, aby som ich zabavil. Je to improvizácia, vždy niečo s Mišom Stiernakom v danú chvíľku vymyslíme.“
Prehra v Skalici
Proti Záhorákom sa nám nedarí. Doma sme ich zdolali po samostatných nájazdoch, ale v Skalici len prehrávame. A vysoko. Po 1:6 a 3:6, sme znovu dostali poltucet gólov, dali iba dva. Skaličania rozhodli o víťazstve v prvej tretine, v ktorej strelili tri góly a mohli len dohrávať. V druhej naši síce znížili na rozdiel dvoch gólov, ale v poslednej tretine úradovali len domáci. Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): ,,Naše predzápasové predsavzatia, s ktorými sme išli do tohto stretnutia, zostali v kabíne. Prvú tretinu sme mali veľmi zlú, súper nás prevýšil v pohybe a efektivite vo všetkých činnostiach. Iskierku nádeje sme vzkriesili v druhej tretine, keď sme dokázali dvakrát znížiť náskok súpera. V úvode tretej časti hry nás súper tretím gólom úplne položil. Záver bol od hráčov zbytočne nervózny.“
Proti Mikulášu víťazne
Naopak proti Liptovskému Mikulášu sa našim chlapcom darí a v sobotu pred televíznymi kamerami ich znovu zdolali. V prvom pod Tatrami prehrali po samostatných nájazdoch, potom vyhrali doma (6:3) aj v Mikuláši (2:1). V sobotu síce po prvej tretine prehrávali, ale v druhej skóre otočili a v poslednej dvomi gólmi dovŕšili víťazstvo. Blysol sa Matej Češík, ktorý nahral na gól Ižvoltovi a potom dal štvrtý. ,,Vedeli sme, čo nás čaká, ale v prvej tretine sme sa nevedeli naštartovať. Hovorí sa, že ako skončíte jeden zápas, potom druhý začnete. V Skalici sme neskončili dobre, čo sa odrazilo v úvode prvej tretiny, ktorú sme nezachytili začiatok a Liptáci sa chytili. Pred druhom časťou sme si povedali, čo musíme zlepšiť a podarilo sa. Góly nás upokojili a potom sme hrali aj na krásu. Na tréningu si nacvičujeme situácie, aká predchádzala pred tretím gólom, keď som asistoval Ižvoltovi. Každý bod je dobý a doma musíme doma musíme vyhrávať,“ povedal Češík.
Barani bojujú o účasť v prvej šestke, ktorá zaručuje priamy postup do play off. Do záveru základnej časti ich čakajú ešte štyri zápasy, z toho tri vonku. ,,Hlavne, že sme vyhrali, lebo dnes to bol akýsi play off zápas. Ak chceme ísť do prvej šestky, tak z posledných piatich stretnutí musíme tri vyhrať. Akoby sme teraz viedli 1:0 na zápasy, čakajú na nás ďalšie štyri a každé víťazstvo má pre nás nesmiernu cenu. Môjmu gólu predchádzala vynikajúca nahrávka Tománka a ja som to bez mierenia len napálil do prostriedku bránky. Dosť nás upokojil a povzbudil v úsilí dotiahnuť zápas do víťazného konca. Mohol som dať aj druhý, ale v power play mi Heš strelu do prázdnej brány vyrazil,“ povedal Ján Pardavý, ktorý strelil už celkom 201 gólov v extralige, v tejto sezóne 15, z toho päť do siete Mikuláša. ,,Každý
Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Prvá tretina bola ako zoznamka hráčov na ľade, až v druhej, keď sme pustili do hry štvrtú päťku a zvýšili tempo, vývin sme otočili a aj ušetrili nejaké sily. V dvoch presilovkových krásnych chvíľach sme v záverečnej tretine odskočili od súpera a zápas napriek menšej komplikácii sme už z rúk nepustili.“
Pavol Paukovček, tréner L. Mikuláš: ,,Zápas sme si dobre rozohrali, po prvej tretine sme vyhrávali, v druhej sme urobili dve chyby a pykali sme za ne. Súper bol lepší, to musím priznať, lepšie sa pohyboval, v kabíne sme si ešte povedali, že niečo musíme s výsledkom urobiť, no žiaľ, v dvoch oslabeniach sme dostali ďalšie dva góly. Potom sa už nedalo nič robiť, len riskovať.“

5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 920

Mesto Brezno cez víkend zriadilo 20 odberných miest, k dispozícii bola aj mobilná jednotka. Na testovaní sa v sobotu zúčastnilo 5267 ľudí, z toho 30 bolo pozitívnych, v nedeľu 2904, 29 bolo pozitívnych.