Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Barani sa držia na šiestej postupovej priečke

SLOVANISTI NÁM VRACALI POŽIČANÉ V BAN. BYSTRICI

Hokejistov banskobystrického HC 05 čakali minulý týždeň znovu tri zápasy, dva odohrali počas dvoch dní. Najskôr si v utorok poradili doma s Nitrou, keď podobne ako v predchádzajúcom súboji na vlastnom ľade s Trenčínom rozhodli o víťazstve v druhej tretine.
Proti Nitre to bol v prvej tretine viac taktický boj, hostia v závere nevyužili 73-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V druhej tretine už dominovali domáci a dvomi gólmi prvej päťky si zabezpečili dostatočný náskok, ktorý v poslednej časti vyšperkoval Rimmel. Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Chceli sme sa hneď zahryznúť do súpera, no hrýzli sme len ďasnami, pohyb bol slabý, aj aktivita, v druhej tretine to však bolo úplne iné mužstvo. V osobných súbojoch sme boli lepší, dokázali skórovať a zlomiť vzdor súpera. Obranná hra síce stopercentná nebola, no vyťažili sme z pilierov, hlavne z brankára Petríka. Nitra si vypracovala veľa šancí, všetky však Petrík dokázal zneškodniť.“
Jiří Kučera, tréner Nitry: ,,Výsledok je jednoznačný, no na šance sme horší neboli, hlavne v prvej tretine. Súper na rozdiel od nás premieňal presilovky a vyťažil z výkonu Petríka.“
Tomáš Bulík, strelec druhého gólu B. Bystrice: ,,V prvej tretine sme hrali strašne slabo, Jano Pardavý však v druhej načal súpera v presilovke, a potom som ja aj so šťastím pridal ďalší gól. Začalo sa nám hrať ľahšie a v tretej tretine po treťom góle Paťa Rimmela už bolo jasné, kto vyhrá. Dúfam, že nič nezariekneme a všetko pôjde takto ďalej.“
Imrich Petrík, nepriestrelný brankár B. Bystrice: ,,Presiloviek bolo dosť, sme radi však hlavne z toho, že v oslabeniach sme neinkasovali. Nitrania dotierali, ubránili sme sa, zaslúžime si za obrannú hru pochvalu. Stále sme v hre o šieste miesto, to je pre nás to najdôležitejšie. Shut-out ma stojí dosť, určite voči chalanom niečo obetujem, nechám si to však pre seba, čo to bude. A tie moje tance vznikajú po víťazných zápasoch od nálady, ak je dobrá, chcem sa divákom skandujúcich moje meno nejako odvďačiť, a tak spontánne tancujem, aby som ich zabavil. Je to improvizácia, vždy niečo s Mišom Stiernakom v danú chvíľku vymyslíme.“
Prehra v Skalici
Proti Záhorákom sa nám nedarí. Doma sme ich zdolali po samostatných nájazdoch, ale v Skalici len prehrávame. A vysoko. Po 1:6 a 3:6, sme znovu dostali poltucet gólov, dali iba dva. Skaličania rozhodli o víťazstve v prvej tretine, v ktorej strelili tri góly a mohli len dohrávať. V druhej naši síce znížili na rozdiel dvoch gólov, ale v poslednej tretine úradovali len domáci. Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): ,,Naše predzápasové predsavzatia, s ktorými sme išli do tohto stretnutia, zostali v kabíne. Prvú tretinu sme mali veľmi zlú, súper nás prevýšil v pohybe a efektivite vo všetkých činnostiach. Iskierku nádeje sme vzkriesili v druhej tretine, keď sme dokázali dvakrát znížiť náskok súpera. V úvode tretej časti hry nás súper tretím gólom úplne položil. Záver bol od hráčov zbytočne nervózny.“
Proti Mikulášu víťazne
Naopak proti Liptovskému Mikulášu sa našim chlapcom darí a v sobotu pred televíznymi kamerami ich znovu zdolali. V prvom pod Tatrami prehrali po samostatných nájazdoch, potom vyhrali doma (6:3) aj v Mikuláši (2:1). V sobotu síce po prvej tretine prehrávali, ale v druhej skóre otočili a v poslednej dvomi gólmi dovŕšili víťazstvo. Blysol sa Matej Češík, ktorý nahral na gól Ižvoltovi a potom dal štvrtý. ,,Vedeli sme, čo nás čaká, ale v prvej tretine sme sa nevedeli naštartovať. Hovorí sa, že ako skončíte jeden zápas, potom druhý začnete. V Skalici sme neskončili dobre, čo sa odrazilo v úvode prvej tretiny, ktorú sme nezachytili začiatok a Liptáci sa chytili. Pred druhom časťou sme si povedali, čo musíme zlepšiť a podarilo sa. Góly nás upokojili a potom sme hrali aj na krásu. Na tréningu si nacvičujeme situácie, aká predchádzala pred tretím gólom, keď som asistoval Ižvoltovi. Každý bod je dobý a doma musíme doma musíme vyhrávať,“ povedal Češík.
Barani bojujú o účasť v prvej šestke, ktorá zaručuje priamy postup do play off. Do záveru základnej časti ich čakajú ešte štyri zápasy, z toho tri vonku. ,,Hlavne, že sme vyhrali, lebo dnes to bol akýsi play off zápas. Ak chceme ísť do prvej šestky, tak z posledných piatich stretnutí musíme tri vyhrať. Akoby sme teraz viedli 1:0 na zápasy, čakajú na nás ďalšie štyri a každé víťazstvo má pre nás nesmiernu cenu. Môjmu gólu predchádzala vynikajúca nahrávka Tománka a ja som to bez mierenia len napálil do prostriedku bránky. Dosť nás upokojil a povzbudil v úsilí dotiahnuť zápas do víťazného konca. Mohol som dať aj druhý, ale v power play mi Heš strelu do prázdnej brány vyrazil,“ povedal Ján Pardavý, ktorý strelil už celkom 201 gólov v extralige, v tejto sezóne 15, z toho päť do siete Mikuláša. ,,Každý
Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Prvá tretina bola ako zoznamka hráčov na ľade, až v druhej, keď sme pustili do hry štvrtú päťku a zvýšili tempo, vývin sme otočili a aj ušetrili nejaké sily. V dvoch presilovkových krásnych chvíľach sme v záverečnej tretine odskočili od súpera a zápas napriek menšej komplikácii sme už z rúk nepustili.“
Pavol Paukovček, tréner L. Mikuláš: ,,Zápas sme si dobre rozohrali, po prvej tretine sme vyhrávali, v druhej sme urobili dve chyby a pykali sme za ne. Súper bol lepší, to musím priznať, lepšie sa pohyboval, v kabíne sme si ešte povedali, že niečo musíme s výsledkom urobiť, no žiaľ, v dvoch oslabeniach sme dostali ďalšie dva góly. Potom sa už nedalo nič robiť, len riskovať.“

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Pomník československým vojakom dokončili, slávnosť odsunula korona

Na zhotovení kópie pamätníka, ktorý nechali komunisti po Víťaznom februári rozobrať, sa podieľala slovenská aj česká strana.