Vhodným priestorom sa stal tenisový kurt, kde sa cez letné mesiace hráva viac nohejbal ako tenis. Mantinely, ktoré sa v obci používajú už roky, postavili okolo ihriska a začali polievať. Voda však „nespolupracovala“, vsala sa do antuky, ktorá tvorí ihrisko. Po iné roky bol na nej napadnutý sneh, a tak s tým nebol problém.
Ľubietovčania museli vymyslieť novú technológiu na výrobu klziska – antuku prikryli igelitom. Dni aj noci chodili ihrisko polievať, až sa nakoniec zadarilo a vzniklo perfektné klzisko. Areál ihriska počas výroby zam-kýnali, aby sa ľad nerozbil skôr, ako bol hotový. Niekto možno nadobudol dojem, že si ho zatvárajú, aby sa nemohol ísť korčuľovať nikto iný. To však nie je pravda.
„Klzisko je otvorené pre všetkých,“ zhodujú sa dobrovoľníci, ktorí sa potešia každej šikovnej ruke na ďalšie polievanie a zveľaďovanie ľadu. Hokej sa hráva aj v nočných hodinách, keďže nad klziskom je osvetlenie.
Posledné dni prázdnin teda mohli deti využiť aj korčuľovaním. Kým bude mrznúť a bude mať kto polievať a udržiavať klzisko, nebráni nič vziať „sličuhe“ a zakorčuľovať si.