Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Otčenáš si zabehol najlepší výsledok

Svoje najlepšie výsledky v kariére dosiahol v IBU Cup-e slovenský reprezentant Martin Otčenáš.

BANSKO. Najskôr v piatkových rýchlostných pretekoch biatlonistov v konkurencii 38 pretekárov napriek katastrofálnej streľbe (7 trestných okruhov) obsadil výborné 4. miesto. Za víťazným Andrejom Prokuninom z Ruska zaostal o 2:41,4 min. Darilo sa aj jeho reprezentačnému kolegovi Norbertovi Grönemu, ktorý skončil ôsmy.
V kategórii žien sa Slovenka Michaela Pančíková dostala do desiatky najlepších, skončila deviata. Jej kolegyňa Michaela Schönová obsadila 12. priečku. Z prvenstva sa tešila Ruska Natalia Sokolovová, ktorá sa vďaka zisku 60 bodov za víťazstvo posunula už na druhú pozíciu celkového poradia. V sobotu sú v Bansku na programe stíhacie preteky.
V sobotu Martin Otčenáš v stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km získal dokonca bronz. Pre 21-ročného bývalého bežca na lyžiach je to najväčší úspech v biatlonovej kariére. Po piatkovom šprinte vybiehal na trať zo štvrtej pozície, napriek ôsmim trestným okruhom sa využijúc svoje výborné bežecké schopnosti prepracoval na stupeň víťazov. V celkovej klasifikácii IBU Cup-u sa posunul z 32. na 23. miesto. O jeden stupienok v porovnaní s rýchlostnými pretekmi si polepšil aj ďalší Slovák Norbert Gröne, ktorý dobehol do cieľa siedmy. Z víťazstva sa tešil Andrej Prokunin z Ruska.
Pekný úspech zaznamenala v pretekoch žien na 10 km Slovenka Michaela Schönová keď si z 12. pozície na štarte po piatkových rýchlostných pretekoch dobehla po piatu priečku v cieli. Hneď za ňou na 6. mieste skončila jej reprezentačná kolegyňa Michaela Pančíková. Suverenitu potvrdila Ruska Natalia Sokolovová.
Výsledky: rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Prokunin 26:40,4 min (3 trestné okruhy), 2. Korostelov (obaja Rus.) +47,5 s (2), 3. Kenanov (Bulh.) +1:27,1 (1), 4. Otčenáš +2:41,4 (7), ... 8. Gröne (obaja SR) +3:47,5 (6). Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Sokolovová 22:17,5 min (1), 2. Anisimovová +11,4 s (0), 3. Kravcovová (všetky Rus.) +23,6 (0), ... 9. Pančíková +5:31,6 (3), 12. Schönová (obe SR) +5:46,9 (4). Stíhacie preteky: Muži - 12,5 km: 1. Prokunin 33:32,1 min (3), 2. Korostelov +5:05,5 (12), 3. Otčenáš +5:14,4 (8),... 7. Gröne (obaja SR) +10:02,8 (11). Ženy - 10 km: 1. Sokolovová 30:14,3 min (3), 2. Anisimovová +1:00,2 (3), 3. Kravcovová (všetky Rus.) +1:21,8 (4),... 5. Schönová +11:23,7 (6), 6. Pančíková (obe SR) +12:07,4 (7).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 918

Mesto Brezno cez víkend zriadilo 20 odberných miest, k dispozícii bola aj mobilná jednotka. Na testovaní sa v sobotu zúčastnilo 5267 ľudí, z toho 30 bolo pozitívnych, v nedeľu 2904, 29 bolo pozitívnych.