Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Barani majú veľmi blízko k siedmemu miestu

POPRAD POMOHOL V MARTINE, BODY BRAL AJ NÁM

Banskobystrickí hokejisti odohrali minulý týždeň len dva zápasy. V piatok vyhrali v Nitre, a keďže Martin prehral v Poprade, otvorila sa im cesta ku konečnému siedmemu miestu. V nedeľu prehrali aj Barani aj Martin a bodový rozdiel sa nezmenil.
BANSKÁ BYSTRICA. V Nitre v stretnutí susedov v tabuľke nepriniesla prvá časť po priemernom výkone oboch tímov žiadne góly a ani vyloženú príležitosť. Jediný vzruch prinieslo iba krvavé zranenie Tomašku hokejkou domáceho útočníka Barana, ktorý si musel vzápätí sadnúť na štyri minúty na trestnú lavicu. Úvodný gól zápasu padol až v polovici stretnutia, keď po rýchlom brejku zužitkoval Baranovu prihrávku domáci Jakub Rumpel. Odpoveď prišla už o tri minúty, keď Michal Dian dostal prihrávku na modrú čiaru a razantnou strelou k pravej žrdi nedal Fedorovi šancu. V závere druhej tretiny pripravil Dian v úniku ideálnu pozíciu pre Jánoša, no po jeho strele Fedor dobre zasiahol.
Na začiatku tretej časti hry našiel Hronský spoza bránky M. Chrenka, ktorého strelu bez prípravy Petrík zlikvidoval. Do vedenia tak išli hostia - v 45. min dostal prihrávku za obranu Nitry Tonkovič a pred Fedorom nezaváhal. V 51. min mal blízko k vyrovnaniu T. Chrenko, ktorý vystrelil z ostrého uhla, no Petrík efektne vyrazil. O tri minúty si domáci Slovák s Vozdeckým vymenili puk v útočnom pásme efektne, no zakončujúci Vozdecký minul bránku. Bodku za stretnutím dal v poslednej minúte Jánoš, keď do prázdnej brány Nitry uzavrel stav na 1:3.
Jiří Kučera (tréner Nitry): ,,Ťažko môžem vyčítať chlapcom slabú snahu, ale urobili sme dve chyby a súper to využil. Tiež sme mali šance, dokonca aj v presilovkách, ale naša strelecká potencia je nízka. Keď nepočítam "dvadsiatku", tak za posledných 6 zápasov sme dali 5 gólov, a to je málo.“
Milan Staš (tréner B. Bystrice): ,,V zostave, s ktorou sme sem prišli, sme museli všetko podriadiť dobrej defenzíve. To nám vychádzalo počas celého zápasu. Morálna sila mužstva sa ukázala, keď sme otočili zápas a v poslednej minúte Braňo Jánoš spečatil naše víťazstvo.“
Prehra s Popradom
Nebol to pekný hokej, no účel svätil prostriedky, obe mužstvá v defenzíve vynikali a na útok mysleli hlavne pri brejkoch. Prvá tretina bola nezáživná, divácky nudná, hostia sa stiahli do ulity, a domáci nevedeli vymyslieť žiaden recept na rozrušenie ich obrany. V 3. min sa ukázal v peknom sóle Tománek, strelil vedľa, v 12. min zasa Frühauf mieril ponad a vrcholom všetkého bola šanca Češíka, ktorý v 13. min minul zívajúcu prázdnu bránku. V druhej tretine si konečne Popradčania vytvorili aj šancu, Kroták v 36. min mieril mimo a trochu aj naštartoval Bystričanov. V 29. min ešte Bulík pri dorážke úspešný nebol, no v 32. min Dian chvíľu potom, ako skočil z trestnej lavice, pohnal do prečíslenia Jánoša, prihral mu v správnej chvíli a pre skúseného Jánoša už nebol problém zavesiť pod hornú žŕdku. V 39. min Tonkovič pridal po nahrávke Paľova ďalší gól a ak by Dian v 40. min nepremenil nádejný brejk, Popradčanom by sa priebežný stav už ťažko predýchal. V záverečnej tretine pohrozil v 43. min domáci Paľov a v 46. min sa konečne dočkali aj hostia. Kroták tesne predtým vzdychal od bolesti a z ľadu ho museli na lavičku podopierať, no o pár sekúnd neskôr po nahrávke Jarolína, aj keď krívajúc, strelil vytúžený gól. Jeden mu nestačil, v 54. min po hrúbke Rimmela vyrovnal a zápas dostal úplne iný náboj, s nečakaným predĺžením. V 63. min rozhodol o majiteľovi dvoch bodov bekhend pod hornú žŕdku hosťujúceho Kasíka.
Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Máme veľkú maródku, museli sme improvizovať, a tak vyzerala aj naša hra. Viazli nám kombinácie, nevychádzali presilovky, boli sme o niečo pomalší ako inokedy. Prehra v predĺžení mrzí, musíme na ňu rýchlo zabudnúť.“
Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: ,,Prvá tretina bola vyrovnaná, domáci mali trochu prevahu, v druhej využili dva rýchle protiútoky na strelenie dvoch gólov, no to nás nezlomilo. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, chceli sme hrať aktívne, podarilo sa nám to a chlapcom za výkon ďakujem.“
Arne Kroták, strelec dvoch gólov Popradu: ,,Bystrica je niekde inde ako my, hrá uvoľnene a z mála šancí nám strelila dva góly. Mali sme nejaké príležitostí, no koncovka nás trápi celú sezónu a nadrieme sa na každý gól, inkasujeme naopak veľmi ľahko. Druhý gól som strelil tak, že ma spoluhráč trafil do členka, ktorý teraz bolí.“

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 114

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

7 h
Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.