Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Basketbalisti porazili vedúcu Prievidzu

POLICAJTI DEKLASOVALI BANÍKOV O PRIEPASTNÝCH 37 BODOV

Banskobystrickí basketbalisti sa pred play-off dostávajú do výbornej formy. V sobotu privítali na palubovke v športovej hale na Štiavničkách vedúcu Prievidzu, ktorá po deklasujúcej prehre odchádzala domov ako tretie mužstvo tabuľky.
BANSKÁ BYSTRICA. Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica už v tejto sezóne porazili všetkých medailistov z minulého ročníka najvyššej súťaže, v decembri si vyšliapli aj na lídra tejto sezóny Prievidzu, ktorá na palubovke na Štiavničkách viedla po prvej štvrtine o jedenásť bodov. V druhom vzájomnom súboji pod Urpínom baníci držali vyrovnanú partiu len v úvodných minútach, keď to bol veľký boj o stred ihriska. Potom si domáci tréner Ľubo Doušek zobral oddychový čas, po ktorom nasledovala osembodová šnúra policajtov a v prvej krátkej prestávke svietil na ukazovateli skóre stav 24:14.
Hostia sa nespamätali ani v druhej štvrtine, domáci ich rýchlou a umnou hrou doslova deptali. Domácim sa darilo aj po prestávke. V 27. min vyhrávali nad doterajším lídrom extraligy o 30 bodov, do posledného klaksónu pridali ďalších sedem navyše. ,,Všetky mužstvá majú zdravotné problémy, nás nevynímajúc. Hrali sme len deviati. Do zápasu sme išli plný očakávania s tým, že budeme hlavne dobre brániť a jednoducho sme mali štastný deň. Vyšlo nám všetko a do koša padali dôležité strely. Začiatok nebol taký jednoznačný, ale od úvodu som veril, že vyhráme. Zápas bol plný emócii, čo sa prejavilo aj v hľadisku, ktoré nás veľmi dobre povzbudzovalo. Žili sme aj na lavičke, bol to super zážitok,“ povedal autor štrnástich bodov Maroš Rendla.
Aj v minulom vzájomnom súboji proti Prievidzi rozpumpoval Rendla spoluhráčov aj hľadisko trojkami, teraz si tiež „neodpustil“ podobnú šou a tromi presnými trojkovými pokusmi zdeptal súpera. ,,Keď je dobrý deň, navyše ma spoluhráči nájdu voľného, tak to do koša padá. Vďaka patrí spoluhráčom,“ dodal Rendla.
Tréner Bystričanov Doušek je prievidzský rodák, s Hornonitranmi získal ako hráč dva majstrovské tituly, teraz ich s nováčikom dvakrát zdolal. Sám nečakal, že porazia baníkov 37-bodovým rozdielom. ,,Veľmi dobre sme bránili, chlapci hrali s nasadením a pozornosťou, všade sme boli rýchlejšie ako súper, ktorý z toho ostal zaskočený. Tréner hostí sa rýchlym striedaním snažil zmeniť náš rytmus, ale im to nevyšlo. Ani zónová obrana. Z našej dobrej defenzívy vychádzal aj slušný útok. Máme tretiu najlepšiu obranu v extralige, príchodom Merritta (na fotografii vpravo) sa už netrápime v útoku, sme istejší, aj keď vniesol do nášho tímu niektoré prvky, na ktoré si musíme zvyknúť. Neobmedzujem ho, len sa ho snažím vtesnať do dimenzií, ktoré nám vyhovujú. Je chápavý a je zážitok sa na neho pozerať, lebo je efektívny pre mužstvo. Dnes sa stretli bojovné tímy, ktoré sa aj neprajnosť osudu snažia vždy prekonať. Prievidza hrala s nasadením do poslednej sekundy, ale jednoducho sme mali deň,“ vyhlásil Doušek.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.