Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Basketbalisti prehrali s Nitrou, ostali štvrtí

V ZÁVERE TO VYZERALO NA DRÁMU, NO NEVYŠLO TO

Basketbalisti v predchádzajúcom kole vysoko zdolali Prievidzu, zosadili ju z prvého miesta a fanúšikovia očakávali, že si poradia aj s Nitrou. Nepodarilo sa im zopakovať výkon proti baníkom a aj keď v závere doťahovali, nakoniec prehrali.
BANSKÁ BYSTRICA. Hostia z Nitry od úvodu udávali tempo zápasu, neustále viedli, čo sa ukázalo na výsledkoch prvých dvoch štvrtín. Po bodoch Tomeka a Hilla sa ujala v 3. minúte vedenia 11:6. Bystričania odpovedali šnúrou 8:0, presadzoval sa najmä pivot Ivan Škara. Roman Vido upravil 7 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny na 23:20. Od úvodu druhej časti začali mať hostia navrch, darilo sa im zakončovať z dobrých pozícií, naopak domáci sa v útoku trápili a viazla im súhra. Bystričania začali druhý polčas šnúrou 6:0 a v 22.minúte Kačáni upravil na 41:48. Hostia sa ale mohli spolahnúť na strelecky disponovaných Hilla s Pohánkom, ktorí nepustili domácich v tretej štvrtine na dostrel a hoci Bystrica túto časť napokon vyhrala o 2 body, Nitra stále mala pred poslednou periódou bezpečný 11- bodový náskok.
Nápor Bystrice neprišiel ani na začiatku poslednej štvrtiny, naopak, Nitra si po bodoch Červenku vytvorila v 32. minúte najvyššie 15-bodové vedenie v zápase. Domáci sa snažili zápas zdramatizovať, čo sa im napokon aj podarilo, keď sa im v priebehu troch minút podarila šnúra 14:3. Následne domáce publikum schladil trojkou Pohánka, ale Bystričania zbrane nezložili. Po koši s faluom Merritta sa priblížili v 36. minúte už len na rozdiel jedeného bodu (72:73). Vtedy však Nitrania zahrali dva útoky na Hilla, ktorý svoje pokusy bezpečne premenil. Škara nedokázal zakončiť z dobrých pozícií a keď Merritt (na foto SITA) nedal trojku a následne spravil prerážanie minútu pred koncom, o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. ,,Hrali sme proti takticky vyspelému súperovi, ktorý je individuálne na vyššej úrovni skúsenejšími hráčmi. Mrzí ma, že tri štvrtiny času ovládli priestor pod naším košom. Tomu pripisujem najväčší podiel na našej prehre. Predtým sa nám darilo skokansky, teraz sme vybuchli. Znanec mal dlhú pauzu, Dorazil je chorý a nemáme ďalšieho hráča schopného sa proti vysokým Nitranom presadiť. Pre nich veľa znamená Hill, a to je hlavný dôvod našej prehry,“ povedal tréner Bystrice Ľubomír Doušek.
Svojim zverencom mal čo vyčítať, keď reagovali neuvážene v závere akcií. ,,Strácali sme zbytočne lopty. Najviac, keď sme sa dotiahli na tri body a mali sme nádej otočiť výsledok. Zlyhali sme v jednoduchej obrane a hlavne takticky v útoku. Súper nás nemilosrdne trestal a zaslúžene sme prehrali,“ dodal Doušek. Ak chcú Bystričania ísť do play-off zo štvrtého miesta, musia v posledných štyroch stretnutiach aspoň dvakrát vyhrať. ,,Všetky zápasy sú ťažké a nemôžeme podliehať eufórii, ktorá prišla po dvoch víťazstvách. Možno je táto prehra na niečo dobrá,“ zamyslel sa Doušek.
Od trénera Nitry by mnohí po víťazstve a prepracovaní sa na vedúce miesto očakával spokojnosť. ,,Ani nie, mali sme to lepšie rozbehnuté, ako vyzeral záver. Domácim sme ponúkli stiahnuť výsledok a keby mali viac šťastia, mohlo sa všetko obrátiť proti nám. Zaváhali sme pod dojmom vedenia a mysleli sme si, že sa nám nič nemôže prihodiť. Hrali sme staticky a nedôsledne. Spokojný môžem byť len s tým, že sa cez tú fázu dostali. Bolo to uspokojenie a v spojitosti s najviac vyťaženými hráčmi aj únava. Ťažko sme sa reštartovali, ale nakoniec sa nám to podarilo. Bystrica je bojovné a odvážne mužstvo, ktoré nevzdá žiadny zápas. Nepodarilo sa nám zastaviť útočný doskok súpera, čo bola pre dnes kľúčová úloha,“ povedal Ľubomír Urban.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?