Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Hrali doma, Dukla B aj tak nebodovala naplno

Po dlhej zimnej prestávke odštartovala aj tretia najvyššia republiková futbalová súťaž, II. liga Východ. Mužstvá nášho regiónu sa predstavili doma, no nebol z toho plný bodový zásah. Béčko Dukly doma iba remizovalo s Liptákmi.

II. futbalová liga skupina Východ - 16. kolo
ŽP Šport Podbrezová - 1. FC Tatran Prešov B 2:1 (2:0)
Aktívna hra domáca na hosťujúcu defenzívu, ktorá nepôsobila najistejším dojmom, platila. Už v 79. sekunde krížnu Pichovu strelu brankár Poláček vyrazil na roh. Hostia po desiatich minútach trošku vyrovnali hru, ale domáci sa onedlho opäť nasťahovali na hosťujúcu polovicu. Paradoxne, najbližšie ku gólu boli hostia, keď v 17. min. M. Pribula z trestného kopu z hranice šestnástky opečiatkoval ľavú žrď Ihradského bránky. Ako sa premieňajú šance, ukázali domáci v rozpätí dvoch minút. V 19. min. sa na hranici šestnástky skvele zorientoval Kostúrik a strelou k pravej žrdi, na ktorú bol brankár prikrátky, strelil svoj desiaty gól v súťaži. Krátko na to si na rohu päťky ideálne nabehol Giertl a hlavou zvýšil na 2:0. Ten istý hráč mohol v 36. min. po rohu zvýšiť, ale tentoraz zblízka hlavičkoval do brvna. Po zmene strán hostia vsadili všetko na jednu kartu. V 59. min. pre vykresal prešovskú iskierku nádeje gólovou hlavičkou Kirňak. Hostia sa ďalej snažili, zatlačili domáci tím do defenzívy, ale vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. Domáci taktickou hrou tesný náskok ubránili a do jarnej časti tak vstúpili úspešne.
Góly: 19. Kostúrik, 20. Giertl - 59. Kirňak. Žlté karty: 26. Zvara, 74. Horváth - 17. Zbiňovský, 83. M. Pribula. Rozhodcovia: Michal Perašin - Kamil Slebodník, Peter Vlčej, 100 divákov.
ŽP ŠPORT B: Ihradský - P. Turňa, Horváth, M. Boháčik, Tlelka - Zvara (84. Baboľ), Betka - Sedliak, Pich (79. J. Pančík), Giertl (64. Podio) - Kostúrik.

FK Dukla B. Bystrica B - Liptovský Mikuláš 2:2 (1:1)
Béčko Dukly vyskúšalo v stretnutí štyroch dorastencov. Vo vyrovnanom zápase nevyzeral Mikuláš od začiatku dobrým dojmom, ale po obdražnom góle sa zlepšil o desať minút sa mu podarilo vyrovnať. Druhý polčas ovplyvnilo prísne vylúčenia Gálika v závere prvého po druhej žltej karte. Napriek tomu Bystričania sa ujali v 62. min vedenia po góle Vajdu po peknom centri z ľavej strany. V domácom tábore mohlo byť ešte veselšie v 68. min, ale samostatný nájazd Kulik nedosiahol do zdarného konca. Liptáci vytrvalo útočili a v nadstavenom čase sa im podarilo vyrovnať Tomkom.
Góly: 18. Laksík, 62. Vajda - 28. a 90.+ Tomko. ŽK: Gálik, Štuber, Hlinka, Kulik - Tufejdič. ČK: 40. Gálik (Dukla) po 2. ŽK, rozhodoval: Gábor, 115 divákov. DUKLA B: Ďurčo - Gálik, Jarabica, Herda, Štúber - Hlinka, Vajda, Nemec (62. Rusnák - 68. Bobor), Považanec, Levický (37. Kulik) - Laksík.
Trebišov - Bánová 1:1 (0:0). 60. Ľ. Rusnák - 48. Filo, rozhodoval: Kakaščík, 320 divákov.
Spišská N. Ves - D. Kubín 0:2 (0:0). 50. Savič, 70. P. Čarnota, rozhodoval: Gál, 500.
Lipany - Turč. Teplice 2:0 (0:0). 64. Šuhaj, 75. Matej (z pok. kopu), rozhodoval: Bucko, 650 divákov.
Žilina B - Stará Ľubovňa 0:0. rozhodoval: Marhefka, 100 divákov.
Poprad - Vranov odložili pre nespôsobilý terén na 18. apríla.
15. T. Teplice 15 0 4 11 12:49 4
Program 17. kola v sobotu 21. marca o 15.00: L. Mikuláš – Trebišov, Bánová – Žilina B, S. Ľubovňa – Podbrezová B, D. Kubín – Tur. Teplice, v nedeľu 22. marca o 10.30: B. Bystrica B – Lipany, Prešov B – Poprad, 15.00 Vranov – Čadca.

1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  5. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  7. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  9. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  6. Dáma s pávím pierkom
  7. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!

Henrieta Horvátová.

S jedinou chybou na strelnici stratila na víťazku Francúzku Camille Benedovú 1:25,4 min.

15m

Veľmi peknú tradíciu majú v šatni Podbrezovčania. Keď sa vyhrá, hrá harmonika toľko pesničiek, koľko „Železiari“ strelili gólov.