Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Doušek: Treba sa vrátiť na jednu vlnovú dĺžku

BASKETBALSITI PREHRALI DO TRETICE, DOMA SO SPIŠSKOU

Banskobystrickí basketbalisti nastúpili v ďalšom domácom zápase v hale na Štiavničkách proti Spišskej Novej Vsi. V priamom súboji o štvrté, výhodnejšie miesto pre play off prehrali, aj keď úvodnú štvrtinu vyhrali.
BANSKÁ BYSTRICA. Banskobystričania začali veľmi dobre, skoro všetko im padalo do koša a rýchlo si vypracovali osembodový náskok. Spišiaci sa pomalšie rozohrávali, ale postupne získavali navrch. O svojom víťazstve rozhodli v druhej štvrtine, ktorú vyhrali o sedem bodov. V tvrdom a vyrovnanom stretnutí išli do vedenia v 16. min a na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 39:36. Po zmene strán sa družstvá striedali vo vedení. Spišiaci dobrou obrannou hrou nepustili domácich do výraznejšieho náskoku. V záverečnej štvrtine sa mužstvá striedali vo vedení, prakticky po každom útoku a koši viedol iný tím. Záver však lepšie zvládli hostia, ktorí sedembodovou šnúrou upravili výsledok stretnutia v svoj prospech.
,,Možno nekoncentrácia v útoku, keď sme nehrali signály, ale iba improvizovali. Súper bol silný pod košom, ťažko sa nám dýchalo a nepadala nám streľba. V tom bola chyba, že sme stratili vedenie. Začiatok sme mali super, sám som bol prekvapený. Potom prišli dve-tri malé chyba a všetko sa otočilo. To isté sa dá povedať o závere. Zabudli sme na Avaliča, dovolili sme mu dať trojku a bolo to. Snažili sme sa brániť, ale nespolupracoval sme dobre. Často išli Spišiaci sami na náš kôš, vyfaulovali sa nám pivoti a jednoducho to nešlo,“ povedal Maroš Rendla.
V predchádzajúcich zápasoch práve 21-ročný Bystričan trojkami privodil obrat v skóre, teraz ani jemu nepadalo. Prvý pokus bol síce úspešný, potom sa nevedel presadiť. ,, Neviem, čo som spravil zle, možno narušil nejaký rituál. Nie každý deň to padá podľa predstáv. Snažil som sa to vykompenzovať v obrane. Súper bol kvalitný, musím mu pogratulovať, vyhral zaslúžene. Prehrali sme síce tretí zápas, ale nezaoberáme sa tým, snažíme sa pozerať dopredu. Aj sme trochu rátali, že prídu tesné prehry. V nesprávnu chvíľu sa to otočilo proti nám, ale verím, že v konečnom dôsledku po sezóne budeme spokojní,“ dodal Rendla.
Merritt vypadol z rytmu
Po príchode amerického rozohrávača Merritta do Bystrice sa zdalo, že sa s mužstvom dobre zohráva, ale proti Spišskej neodviedol predchádzajúcu robotu. Aj tento moment zaradil tréner Ľubomír Doušek medzi dôvody prehry. ,,Prvá chyba bola v prvej štvrtine, keď sme dostali trojky od striedajúceho hráča, ktorému sme nevenovali pozornosť. V závere sme dostali ďalšiu od krídla, čo narušilo našu hru. Druhá vec je, že sa začíname v štýle hry prispôsobovať Merrittovi, namiesto toho, aby sa on prispôsoboval nám. To bol hlavný dôvod narušenia. Druhý polčas sme nevedeli dať ľahký kôš aj preto, že nehráme útok bez lopty, ale hneď pútame na seba pozornosť. Hostia nás dobre prečítali a stále sme boli obsadení. Pri pohľade na posledné výsledky Spišskej ich výhra nie je prekvapením. Disponujú piatimi pivotmi,“ povedal Doušek.
Policajti síce viedli v úvodných minútach, no na palubovke to začalo škrípať po prvých striedaniach, keď noví hráči nezapadli. ,,Každý striedajúci v prvom polčase nezabral. Po príchode hráčov z lavičky sa narušil náš systém, zlepšenie prišlo v tretej štvrtine po príchode Koszkáša, ktorý zrýchlil hru. Bolo to, na čo sme boli zvyknutí. Potom išiel na ihrisko Merritt a znovu to nešlo. Nehovorím, že je zlý hráč, ale určité pravidlá platia v každej skupine ľudí. Úspšní môžeme byť, keď sa vráti na vlnovú dĺžku, s akou prišiel do Bystrice. Vytrápili sme sa pod košom, presadil sa iba Škara. Peter Dorazil sa hľadá, Znanec podobne. Výsledok je spravodlivý, Spišská hrala dobre,“ povzdychol si Doušek.
Bystričania síce stratili štvrtú priečku, ale účasť v play off im nikto nezoberie. Stretnutia vo vyraďovacej časti majú iný náboj a policajti už niekoľkokrát dokázali, že sú bojovným tímom, pre ktorých žiadny náskok súpera nie je definitívny. ,,V play off môžeme iba prekvapiť. Stále sme v hre. Posledné tri prehry si musíme vydebatovať, hlavy stíhať nebudeme, je to hlúposť. Každý hráč má svoji pozíciu a úlohu v mužstve, musíme sa k tomu vrátiť. Dobrý sme vtedy, keď sa všetci vieme naladiť na jednu dĺžku,“ vyjadril sa Doušek.